111نهال به ياد 111 شهيد دفاع مقدس غرس شد+گزارش تصویری

همزمان با 15 اسفند ماه روز درخت کاري با حضور سردار سرتيپ پاسدار دکتر حسين دهقان وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح 111 اصله نهال به ياد 111 شهيد دفاع مقدس که قرار است پيکر مطهر آنان در ايام فاطميه در نقاط مختلف کشور تشيیع گردد غرس شد.

به گزارش اداره کل تبليغات دفاعي وزارت دفاع ؛سردار دهقان در اين مراسم طي سخناني با اشاره به حديث نبوي که فرمودند:هر کس درختي بکارد و درخت ميوه دهد ، خداوند به اندازه ميوه هاي آن درخت به او ثواب دهد گفت:ايران سرسبز ، آباد و سربلند خواست و آرمان شهيدان ، امام شهيدان و از توصيه هاي  مؤکد مقام معظم رهبري و رياست محترم جمهوري است.

وي افزود:امروز به ياد همه شهداي دفاع مقدس، يکهزار شهيد والامقام وزارت دفاع و 111 شهيدي که قرار است در ايام فاطميه در نقاط مختلف کشور با حضور حماسي و شورانگیز مردم تشيع شوند ، 111 نهال درخت غرس کرديم.

وزير دفاع با اشاره به اينکه حفظ محيط زيست و حفاظت از مراتع و جنگل ها و ترويج درخت کاري از اقدامات اساسي در اين حوزه به شمار مي رود گفت:در کلان شهرهايي مثل تهران که از آلودگي هوا رنج مي برد بايد با گسترش فضاي سبز و درخت کاري در هر نقطه اي که امکان آن وجود دارد به کاهش آلودگي ، ايجاد و حفظ هواي پاک کمک کرد.

وي با بيان اينکه وزارت دفاع در خصوص حفاظت از محيط زيست گام هاي بلندي برداشته است، درخت کاري و ايجاد فضاي سبز به صورت گسترده در کليه اماکن ودجا در سراسر کشور و تعطيلي و خارج کردن صنايع دفاعي نظير کارخانه فولاد در منطقه پاسداران تهران پس از 50 سال را از جمله اين اقدامات ذکر کرد و افزود:اين روند در چارچوب اجراي طرح آمايش سرزميني صنايع دفاعي با رويکرد زيست  محيطي ادامه  خواهد داشت.

ح.اب1529

انتهای پیام***

برچسب ها: 
دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.