‌استانداردسازي يك اولويت‌ مهم در برنامه 4 ساله وزارت دفاع است

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح ‌توجه به ‌استانداردسازي رايکي از اولويت هاي مهم  وزارت دفاع ‌ در برنامه 4 ساله اعلام كرد و گفت: ‌ ‌سطح استانداردسازي را ‌از سطح سازماني به سطح برون‌سازماني و ملي توسعه خواهيم داد.
به گزارش روابط عمومي وزارت دفاع، امير سرتيپ امير حاتمي در چهاردهمين جلسه شوراي استاندارد و کيفيت وزارت دفاع با بيان اينكه در حوزه كيفيت و استاندارد نياز به تلاش مضاعفي داريم، اظهار داشت: نيروهاي مسلح بايد بتوانند با توجه به شرايط کشور و منطقه، مأموريت‌هاي مهم محوله ‌را با محصولات و دستاوردهاي دفاعي  باكيفيت و استاندارد به انجام برسانند.
وي حفظ حدود و ثغور ميهن اسلامي، دستاوردهاي گرانسنگ انقلاب اسلامي، استقلال کشور و نظام مقدس جمهوري اسلامي را از مأموريت‌هاي مهم نيروهاي مسلح دانست و افزود: ‌‌تحولات بسيار سريع در منطقه غرب آسيا بر حساسيت ماموريت نيروهاي مسلح افزوده و ‌نيرو‌هاي مسلح با هدايت هاي حکيمانه مقام معظم فرمانده کل قوا  ‌براي انجام اين مهم، توقع پشتيباني خوب و مؤثري را از مجموعه وزارت دفاع دارند.
وزير دفاع با بيان اينكه ‌هرچه به پيش مي رويم توقع از وزارت دفاع نيز بيشتر ‌خواهد شد، تصريح كرد: اين تحولات،کيفيت، کميت، تنوع و سرعت بيشتر‌ي را ايجاب مي کند و دستيابي به آنها  هدف راهبردي وزارت دفاع است.
امير سرتيپ حاتمي با اشاره به اينكه تا رسيدن به اهداف عالي فاصله داريم، ادامه داد: ‌با توجه به پيشرفت ها و تحولات علمي، دو مولفه زمان و کيفيت، نسبي شده‌ و نسبت به ميزان توقع سنجيده مي‌شوند و پيشرفت‌هاي پيش رو به ما امکان کاهش زمان، افزايش سرعت ‌و افزايش کيفيت را خواهد داد و ‌بايد به طور دائم آن را تعقيب کنيم.
وي گفت: سازمان توانمند‌، همواره ‌هوشمند و بصير است و تمام برنامه‌ها و فعاليت‌هاي خود را در مسير تحقق اهدف قرار ‌مي دهد.
امير حاتمي تاكيد كرد: ‌استانداردسازي يکي از اولويت‌هاي مهم  وزارت دفاع در برنامه چهار ساله است كه به حضور مقام معظم رهبري (مدظله العالي)، رئيس جمهور ‌محترم و مجلس شوراي اسلامي تقديم شد‌ه است .
وزير دفاع با اشاره به اهميت ‌توسعه استانداردسازي در وزارت دفاع افزود: ‌سطح استانداردسازي را در وزارت دفاع ‌از سطح سازماني به سطح برون‌سازماني و ملي توسعه خواهيم داد و بايد بتوانيم در راستاي ‌هوشمندسازي‌، اين برنامه را در جهت اهدف مورد نظر قرار دهيم.
امير سرتيپ حاتمي با تشريح اهميت استانداردسازي در وزارت دفاع خاطرنشان كرد: "استانداردسازي" يک تفاهمي ‌بين پشتيباني‌کننده و پشتيباني‌شونده و يا توليد‌کننده و بهره‌بردار است ‌و‌ براساس زيرساخت‌ها، منابع‌، مقدورات و شاخصه‌ها‌ي نيروهاي مسلح، محصول را توليد مي‌کنيم.
امير حاتمي با اشاره به تاثير استانداردسازي در ميزان تعامل با نيروهاي مسلح گفت: ‌استانداردسازي محصولات، هزينه‌هاي غير‌ضرور را حذف ‌و موجب کاهش هزينه‌ها و در نهايت تامين رضايتمندي نيروهاي مسلح مي‌شود.
وزير دفاع با بيان اينكه استانداردسازي محصولات بايد ‌مورد توجه جدي مديران عامل سازمان‌هاي صنعتي باشد، اظهار داشت:  بحث استانداردهاي پژوهشي نيز بايد در اولويت قرار گيرد چرا كه حاصل کار‌ پژوهش‌محور‌ ‌در يک قالب استاندارد در چرخه توليد قرار مي‌گيرد.
وي بر استاندارد کردن خدمات و آموزش تاکيد و تصريح كرد:‌ اگر به استانداردسازي در اين حوزه‌ها توجه ويژه ‌شود، ان‌شاءالله نتايج بسيار خوبي در پشتيباني کامل از نيروهاي مسلح حاصل خواهد شد.
‌وزير دفاع با بيان اينكه مرکز استاندارد بايد تمرکز بيشتري بر روي استانداردسازي نهادها و فرآيندها  داشته باشد، افزود: ‌اين موضوع نقش به سزايي در بالا رفتن کيفيت و کاهش زمان و قيمت دارد و اين مهم بايد در سازمان‌هاي وزارت دفاع،‌ نيروهاي مسلح و بهره‌برداران در اولويت باشد.
امير حاتمي در ادامه گفت: بايد مباني‌ استانداردنويسي وزارت دفاع را به نيروهاي مسلح ‌معرفي کنيم و‌ ‌مرکز استاندارد در اين زمينه وظيفه خاص دارد تا استاندارد محصولات را به نيروهاي مسلح معرفي نمايد.
وزير دفاع ‌رضايت مشتري ‌را در استاندارد‌سازي محصولات مهم دانست و تاکيد کرد:‌ اگر سازوکار رضايت سنجي ميان بهره‌بردار، پشتيباني‌کننده و پشتيباني‌شونده استاندارد شود حتما مي‌‌تواند تعاملات را‌ ‌عميق‌تر و بيشتر کند.‌

انتهاي پيام***

دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط