کارشناسان حقوقي دفاعي بايد با تمام تلاش ، حقوق ايران را در اين بخش استيفا کنند+گزارش تصویری

رئيس ستاد کل نيروهاي مسلح گفت :با ظلم مضاعفي در حوزه حقوق بين‌الملل در بخش دفاع مواجه هستيم وکارشناسان حقوقي دفاعي بايد با تمام تلاش ، حقوق ايران را در اين بخش استيفا کنند.
به گزارش اداره کل تبليغات دفاعی وزارت دفاع ؛سردار سرلشکر محمد باقري رئيس ستاد کل نيروهاي مسلح، صبح امروز در همايش حقوقي نيروهاي مسلح با گراميداشت ياد و خاطره مدافعان حرم، اظهار داشت: پايداري و ضمانت بيمه الهي و جامعه اسلامي با ولايت امکان‌پذير است.
سرلشکر باقري با برشمردن نقش تعيين کننده حقوق در جوامع اظهار داشت: حقوق در اديان الهي از همه مجموعه‌ها و اديان ديگر کامل، باقوام‌تر و ريشه‌دارتر است.
وي با بيان اينکه آنچه بعنوان حقوق بين‌الملل، کشورها از آن تاثير مي‌گيرند، در چند دهه اخير و بعد از جنگ‌هاي جهاني تدوين شده‌ و در کشورها در حال اجرا است، تصريح کرد: اين حقوق کم‌کم توسعه و شکل گرفت اما اين نياز جوامع جهان سوم و اسلامي نيست.
سردار باقري با بيان اينکه حقوق بين‌الملل اگر درست اجرا شود با خواست کشورهاي بزرگ و مراجع بين‌المللي است، خاطرنشان کرد: آنچه در قواعد حقوق بين‌الملل حاکم شده خواست 5 قدرت بزرگ جهاني است که اين اولين ظلم به کشورهاي ضعيف و جهان سوم است.
وي اهتمام به تماميت ارضي کشورها،‌ عدم مداخله در امور ساير کشورها، احترام به حاکميت کشورها، عدم حمايت از تروريست و... را از اصول مهم در قواعد بين‌المللي دانست و گفت: متاسفانه کشورهاي بزرگ و قدرتمند هر روز اين قواعد را در رسانه‌هاي خود اعلام مي‌کنند اما آيا واقعا اين قواعد را در ساير کشورها نيز اجرا و رعايت مي‌کنند؟
رئيس ستاد کل نيروهاي مسلح با اشاره به جنگ‌هاي سوريه، عراق،‌ يمن، بحرين، ميانمار و ... تاکيد کرد: آيا قدرت‌هاي بزرگ واقعا اصول و قواعد بين‌المللي را که مورد احترام و توافق همه کشورهاي جهان است، در اين کشورها رعايت کرده‌اند؟
سرلشکر باقری به جنگ عراق عليه ايران در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: طبق يک قانون نقطه مرزي بين ايران، عراق تعيين شد اما عراق بدون هيچ دليلي ايران را مورد تجاوز ارضي قرار داد. سؤال اينجاست آيا اين کشورها عراق را محکوم کردند يا مورد حمايت جدي قرار دادند؟ اما ديديم کشورهاي قدرتمند انواع بمب‌هاي شيميايي را در اختيار اين کشور قرار دادند.
وي تصريح کرد: ايران به عنوان کشوري مستقل براي دفاع از خود و مرزهايش تمام اقدامات را طبق قوانين بين‌المللي پيش مي‌برد و در حال حاضر با انواع تهديدات متنوع نظامي مواجهيم که دشمنان تلاش مي‌کنند عليه ايران به مرحله اجرا بگذارند.
رئيس ستاد کل نيروهای مسلح با بيان اينکه اخيرا در خليج فارس دستگاه‌هاي استکباري بلوا به پا کردند که شناورهاي ايراني به چند صد متري ناوهاي آمريکايي نزديک شده‌اند و با اقدامات خود موجبات درگيري را فراهم کردندگفت: طبق قواعد ساحلي خليج فارس جزو حق ايران است و بايد از منافع خود در آن دفاع کند ولی‌ متاسفانه کشوري از آن سوي جهان در خليج فارس براي خود دکان باز کرده و حقوق خاصي قائل است و مي‌گويد اگر ايران مي‌خواهد به ما نزديک شود بايد با ما هماهنگ کند که اين نيز عين زياده‌خواهي و همان ظلم مضاعف در حقوق بين‌المللي است.
وي در ادامه افزود:هماهنگي با ناوهاي آمريکايي براي ايران مسئله‌اي خنده‌دار است؛ آيا اگر اتفاقي از سوي تروريست‌ها براي سکوهاي نفتي ايران در خليج فارس بيفتد، ناوهاي خارجي پاسخگو هستند؟ آيا ملت ايران مي‌تواند از خارجي‌ها بخواهد که امنيت سکوهاي نفتي را تامين کند؟
رئيس ستاد کل نيروهاي مسلح با اشاره به اينکه طبق قوانين بين‌المللي در حوزه هوايي ايران مرزهاي هوايي خود را با ايکائو هماهنگ مي‌کند، تصريح کرد: اگر هواپيماي متجاوزي به حريم هوايي ايران ورود پيدا کند، قرارگاه پدافند هوايي سريعا به آنها اخطار مي‌دهد، اما متاسفانه باز کشورهاي استکباري بلوا به پا مي‌کنند که ايران به هواپيماي آمريکايي هشدار داد. دشمنان اين را بدانند که اخطار به هواپيماي متجاوز کوچکترين هشدار ايران است.
سرلشکر باقري افزود: در برجام از همان ابتدا اعلام کردند به بخش دفاع ربطي ندارد اما به مرور آمدند و شرط گذاشتند حق نداريد موشکي بسازيد که براي حمل کلاهک هسته‌اي استفاده شود که البته چنين اقدامي در ايران انجام نمي شود اما باز شرط گذاشتند که هيچ موشکي نبايد ساخته شود، چرا که قابليت حمل کلاهک هسته‌اي را خواهد داشت.
رئيس ستاد کل نيروهاي مسلح از نمايندگان حقوقي نيروهاي مسلح خواست در تمام ابعاد حقوق دفاعي ايران را پيگيري کنند و گفت: از نمايندگان مجلس شورای اسلامی تقاضا داريم در تصويب قوانين نيروهاي مسلح با نيروهاي مسلح هماهنگی کنند.
ح.اب1529
انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط