وزیر دفاع: نسل جدید موشک بالستیک برد بلند زمین به زمین بارانی و موشک هدایت لیزری هوابه سطح و سطح به سطح با نام بينا با موفقیت آزمایش شد

در آستانه یوم الله 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی متخصصان افتخار آفرین وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  موفق شدند نسل جدید موشک بالستیک برد بارانی و موشک هدایت لیزری هوابه سطح و سطح به سطح با موفقیت آزمایش کنند. به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان درجمع خبرنگاران با تبریک  سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، اظهار داشت فرزندان رشید ملت ایران در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اتکال به ذات اقدس الهی و تحت زعامت مقام معظم رهبري و فرمانده معزز كل قوا و با حمایت های بی دریغ ملت سرافراز ایران موفق شدند تکبیر گویان دو دستاورد جدید  و ارزشمند انقلاب اسلامی را در حوزه دفاعی را به ملت شريف و نيروهاي مسلح مقتدر جمهوري اسلامي ايران تقديم نمايند. وزیر دفاع در تشریح این موشك بالستيك باراني كه توسط متخصصان سازمان صنايع هوا فضاي وزارت دفاع طراحي و ساخته شده است گفت نسل جدید موشک بالستیک برد بلند زمین به زمین با سرجنگی بارانی  برای انهدام جنگ افزار ها و تجهیزات نظامی دشمن به كار گرفته مي شود.

وی افزود: گریز از سامانه های ضد موشکی دشمن، قابلیت تخریب اهداف گسترده، امکان تخریب چند هدف مجزا از یک دیگر از ویژگیهای این موشک به شمار می رود. سردار دهقان همچنین در تشریح موشک هدایت شونده لیزری كه توسط متخصصان سازمان صنايع دفاع وزارت دفاع طراحي و ساخته شده است، اظهار داشت موشك بينا يك موشك هدايت شونده ليزري  هوا به سطح و سطح به سطح مي باشد كه قابليت شليك از هواپيما و انواع سكوي پرتاب زميني را دارا است.

 

وزير دفاع گفت : اين موشك قادر است اهداف مهمي همچون پل ها، تانك ها،  ادوات جنگي و مراكز فرماندهي دشمن را به دقت مورد اصابت قرار دهد. وي افزود: سرعت عمل فوق العاده در از بين بردن اهداف مورد نظر، نگهداري آسان  وقدرت سريع بكارگيري از ويژه گي هاي اين موشك به شمار مي رود. سردار دهقان تصريح كرد اين دستاوردهاي ارزشمند با وجود تحريم ها و فشار هاي همه جانبه دشمن يك بار ديگر شعار ما ميتوانيم را متجلي ساخت و نشان مي دهد انقلاب اسلامي ايران همچنان پويا به مسير خود ادامه ميدهد. وزير دفاع در پايان با تبريك اين موفقيت بزرگ به محضر فرماندهي معظم كل قوا، ملت شريف ايران و نيروهاي مسلح از تلاش ها و مجاهدت هاي دانشمندان، متخصصان و مديران وزارت دفاع و صنعت دفاعي كه در بخش هاي مختلف با توليدات ارزشمند خود قدرت بازدارندگي جمهوري اسلامي ايران را به اوج رسانده اند تشكر و قدرداني كرد.

 

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط