وزیر دفاع : سیاست راهبردی ایران در قبال افغانستان در دو مولفه توسعه و امنیت قرار دارد

سردار وحیدی به دعوت رسمی ارتشبد عبدالرحیم وردک وزیر دفاع افغانستان در صدر یک هئیت دفاعی ، صبح امروز شنبه وارد کابل پایتخت افغانستان شد و مورد استقبال مقامات دفاعی این کشور قرار گرفت.

 به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع؛ سردار وحیدی به هنگام ورود به افغانستان در فرودگاه بین المللی کابل در جمع خبرنگاران گفت: سفر اینجانب به کشور دوست و برادر افغانستان به دعوت رسمی برادر عزیزم جناب ارتشبد عبدالرحیم وردک وزیر دفاع جمهوری افغانستان و با هدف تقویت و توسعه روابط دفاعی میان دو کشور صورت گرفته است.

سردار وحیدی افزود: اشتراکات تاریخی،فرهنگی و زبانی اقتضاء می کند روابط ایران و افغانستان گسترش و تعمیق یابد.

جمهوری اسلامی ایران سیاست راهبردی خود در قبال افغانستان را در دو مولفه توسعه و امنیت قرار داده و در راه تثبیت صلح ،ثبات پایدار در این کشور تلاش خواهد کرد.

ملت ایران در 32 سال گذشته شاهد محنت های ملت مظلوم و مقاوم افغانستان بوده و همواره در کنار آنان غمخوار و حامی شان بوده است.

جمهوری اسلامی ایران امنیت افغانستان را امنیت خود تلقی می کند و برای امنیت پایدار در این کشور تلاش کرده و می کند و آماده هر گونه همکاری در این زمینه است.

مردم مسلمان ،فهیم و رشید افغانستان دارای استعدادها، توانمندیها و ظرفیتهای بسیار بالایی برای اداره امور کشور خود بدون دخالت نیروهای فرامنطقه ای هستند و باید در این راستا دولت و ملت افغانستان مورد حمایت قرار گیرند.

ایران و افغانستان با هماهنگی و همکاری قادرند با عوامل تهدید زا نظیر تروریسم و مواد مخدر و هر گونه عامل ناامنی در منطقه مبارزه کند.

وزیر دفاع در پایان ابراز امیدواری کرد تادر این سفر شاهد توسعه و گسترش بیش از پیش روابط دو کشور باشیم تا با همکاری های روزافزون در بخشهای مختلف، اشتراکات مورد علاقه دو کشور پیرامون مسائل دو جانبه ،منطقه ای و بین المللی تحقق یابد.

گفتني است سردار وحیدی در این سفر با مقامات بلند پایه سیاسی دفاعی افغانستان دیدار و پیرامون مسائل دو جانبه ،منطقه ای و بین المللی گفتگو خواهد کرد.

قرار است تا ساعات دیگر مراسم استقبال رسمی از وزیر دفاع کشورمان در محل وزارت دفاع افغانستان از سوی ارتشبد عبدالرحیم وردک و سایر مقامات بلند پایه نظامی این کشور صورت گیرد.

ح.اب1529

انتهای پیام***

تاريخ خبر: 28/03/1390

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط