وزیر دفاع: دانش و علم ایرانی درخدمت صلح و امنیت است

وزیر دفاع اظهار داشت:باید در کنار عمل‌آموزی، خودسازی و اخلاق را نیز بیاموزیم و اگر اخلاق و خودسازی نباشد، علم موجب تعالی بشر نمی‌شود و شاید برای او دردسرآفرین باشد.

به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع؛ سردار حسین دهقان که در آیین آغاز سال تحصیلی جدید در هنرستان شاهد شهید آوینی تهران حضور پیدا کرده بود، خاطرنشان کرد: روزهای اول مهر همراه با شور و امید و آرزو برای دانش‌آموزان است و دانش‌آموزان با توکل و اشتیاق پای به عرصه علم‌آموزی می‌گذارند تا بتوانند آینده‌سازان خوبی برای کشور باشند.

وی افزود: بی‌شک بزرگترین سرمایه یک ملت سرمایه انسانی اوست و امیدواریم سرمایه جوان و نیروی جویای علم کشور ما بتواند آینده همراه با پیشرفت و تعالی کشور را تضمین کند و قطعاً به هر میزانی که جوانان یک کشور با انگیزه‌تر و امیدوارتر باشند می‌توان امید داشت که کشور سریع‌تر به قله‌های رفیع کمال دست یابد.

دهقان در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به فرزندان شاهد و ایثارگر تصریح کرد: بی‌شک نهالی نوپایی که پدران شما با ایثارگری‌ها و با خون پاک خود آبیاری کردن باید به دست شما فرزندان شهید و ایثارگر به ثمر بنشیند و شما شاید رسالتی سنگین‌تر از سایر دانش‌آموزان داشته باشید.

وزیر دفاع تاکید کرد: در متون مفاهیم دینی ما علم به عنوان یک ارزش والا مطرح شده است و بی‌شک علم‌آموزی یک نقطه مهم در مسیر تعالی انسان‌هاست و از طرفی هم جهانیان علم را یک قدرت می‌دانند و ملت و کشوری که در سایه علم‌آموزی به قدرت دست یابد می‌تواند منافع خود را در جهان تثبیت کند و ما هم موظفیم با توجه به آموزه‌های دینی و تجربیات تاریخی خود و نگاه به جهان خود را بیش از پیش به سلاح علم و دانش تجهیز کنیم و ان‌شاءالله شاهد آن خواهیم بود که در آینده‌ای نزدیک شاهد به بار نشستن بیشتر انقلاب شکوهمند اسلامی باشیم.

وی تاکید کرد: همانگونه که امام بزرگوار ما به علم‌آموزی برای خدا تاکید داشتند، باید همین مشی را در پیش بگیریم و مدارس ما باید در کنار توسعه علمی، خودسازی و تربیت معنوی دانش‌آموزان را نیز مدنظر قرار دهند.

سردار دهقان در پایان گفت:جا دارد از شهدا به ویژه شهدای دانش آموز یاد کنیم و به خانواده های آنان و جانبازان و ایثارگران احترام بگذاریم و به فرزندان آنان افتخار نمائیم

ح.اب1529

انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط