وزیر دفاع: باید با مديريت و كار جهادي در حوزه پيشرانه هاي دريايي به خودكفايي كامل رسيد

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: باید با قدرت و قابلیت مانور و حرکت در مسیر مشخص و اتکا به داشته های داخلی گام ها را محکم تر برداشت و با مديريت و كار جهادي در حوزه پيشرانه هاي دريايي به خودكفايي كامل رسيد.
به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع؛سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح روز سه شنبه در اولین همایش پیشرانه های دریایی با تاکید بر اینکه باید متناسب با توسعه پیشرانه ها به سمت کاهش عوارض زیست محیطی نیز پیش برویم ، افزود: در این ارتباط باید با حرکت در مسیر صحیح طوری برنامه ریزی نمائیم تا از صنایع در اختیار به چندین شکل ممکن بهره گیری کنیم.
وی با بیان اینکه پیشرانه ها باید در چندین حوزه مورد توجه قرار گیرد،‌ تصریح کرد: در حوزه پیشرفت های دریایی به خصوص در زمینه شناورهای سنگین باید از انرژی هسته ای برای توسعه پیشرانه ها استفاده کنیم.
سردار دهقان با تاکید بر اینکه باید با تثبیت دستاوردها و بهره مندی از آن در مسیر صحیح حرکت کنیم، گفت: در این خصوص اولین و مهمترین گام و عامل انجام در هر کاری، عزم و اراده است.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه در برنامه ریزی ها باید به نقطه شروع و پایان اندیشه شود، افزود: اگر طوری برنامه ریزی کنیم که ندانیم به کجا خواهیم رفت اتفاق خاصی نخواهد افتاد در حالی که در مقابل باید در هر حوزه ای هدفی مشخص را دنبال کنیم تا آن حرکت معنا پیدا کند.
سردار دهقان تصریح کرد: هر کار یا هر فعلی در هر حوزه و علمی، دانش و الزامات خاص خودش را می طلبد و ما نمی توانیم بی اهمیت به آن الزامات به هدف برسیم.
وی اظهار داشت: ما باید قادر باشیم تا مراحل مختلف را خوب شناسایی و مدیریت کنیم تا بتوانیم در هر مقطعی از کار، فرایند آن کار را ببینیم.
وزیر دفاع با بیان اینکه قبل از هر کاری باید به زیر ساخت ها توجه شود، گفت: تا زمانی که زیر ساخت ها را توسعه ندهیم و در این زمینه متناسب با آنچه که می خواهیم حرکت کنیم ، نمی توانیم به آنچه که می خواهیم دست پیدا کنیم.
وی با تاکید بر اینکه در این ارتباط کم توجهی به نیازها و منابع مالی و اعتباری در طی ادامه مسیر مشکل ساز خواهد شد، افزود: همین امر با توجه به نیاز بازار و مشتری به دلیل فشارهای موجود و عدم پاسخگویی به موقع می تواند مشکل ساز باشد.
وی با طرح این سوال که، با توجه به نعمت خدادادی دریا و این همه مرز دریایی چقدر توانسته ایم استفاده کنیم ، گفت: واقعا باید اندیشه شود که چه دلایلی منجر به این شده که بعد از گذشت 38 سال از حاکمیت به آنچه که خواسته ایم نتوانسته ایم دست پیدا کنیم.
ح.اب1529
انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط