وزیر دفاع: ایران در معادلات منطقه ای نقش تعیین کننده دارد

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ایران به عنوان یک کشور مستقل و اثرگذار در جهان شناخته می شود و دنیا ایران را به عنوان یک ملت راستگو و مصمم می شناسند و جمهوری اسلامی در معادلات منطقه ای نقش تعیین کننده دارد.
به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع؛سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح روز شنبه در شورای اداری چهارمحال و بختیاری افزود: امروز جهان روی حرف ایران حساب باز می کند و ایران می تواند بر روی معادلات منطقه ای تاثیرگذار باشد و این مولفه ها، سرمایه بزرگی برای ملت و کشور است و بسیاری از کشورها آرزوی بهره مندی از این جایگاه را دارند.
وی تاکید کرد: ایران در منطقه، امن ترین و با صلابت ترین و با ثبات ترین کشور است و امروز در بهترین وضعیت اقتصادی نسبت به کشورهای همسایه هستیم.
وزیر دفاع گفت: ایران تنها کشوری است که می تواند در جهان ادعا کند با ترور، تروریستم، افراط گری و خشونت گرایی به صورت جدی مقابله می کند.
سردار دهقان اظهار کرد: امروز به دلیل همین صلابت و اقتدار است که ملت ایران و مسئولان با صراحت در سطح بین المللی حرف می زنند.
وی حضور همیشگی مردم در صحنه های مختلف انقلاب و پیرو رهبری بودن را سرمایه بزرگ کشور دانست و گفت: ایران بیشترین امنیت را دارد و با ثبات ترین کشور در منطقه است.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بازخوانی فعالیت ها و دستاوردهای سه سال اخیر دولت یازدهم تاکید کرد: این دولت در آغاز فعالیت خود چندین وعده و شعار را مطرح کرد که با توجه به وجود ظرفیت ها و وضع موجود، مردم در خصوص تحقق این شعارها قضاوت خواهند کرد.
دهقان اظهار داشت: یکی از شعارهای دولت یازدهم، بازگشت آرامش به فضای سیاسی و اجتماعی کشور بود تا در سایه این آرامش، امکان فعالیت درست برای همگان وجود داشته باشد و براساس این آرامش، تنش ها از بین برود تا بتوان در این فضا کار کرد.
به گفته وی، دومین وعده دولت یازدهم، ایجاد یک ثبات برای اجرای قانون بوده است تا تصمیم ها براساس عقلانیت و تدبیر اخذ شود و تصمیم گیری و برنامه ریزی حکیمانه، عاقلانه و مدبرانه باشد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: نباید اجازه داد تا سیاه نمایی ها منجر به یاس و ناامیدی در جامعه شود چرا که این یاس و ناامیدی، تحرک و ساختن را از جامعه می گیرد.
وی افزود: باید به سمتی رفت که بتوان مشکلات را با دنیا حل کرد و از تمام ظرفیت ها و امکانات موجود در سطح بین المللی به نفع کشور بهره گرفت.
به گفته وی، یکی دیگر از وعده های دولت یازدهم حل بزرگترین چالش که برخورد با مساله انرژی هسته ای بود که این وعده نیز از سوی دولت یازدهم دنبال شد و در این راستا هم دستاورد داشته است.
وی تاکید کرد: یکسری خواسته ها و محدودیت هایی ایران داشت که به دنبال آن وارد مذاکرات شد، حالا سوال اینجاست که اگر این مذاکرات انجام نمی شد الان ایران دارای چه وضعیتی بود؟ و اکنون ایران دارای چه وضعیتی است؟ چرا که دشمنی آمریکا سر جایش است.
به گفته وی، هنر این است که در این جهان بی قانون که یک رژیم بی عقل و بی اخلاق یعنی استکبار، به دنبال حاکم کردن هژمونی خود در جهان است، ایران توانسته است با صلابت و قدرت به عنوان یک کشور مستقل و با عزت، حرفش را بزند و مسیرش را دنبال کند.
وی گفت: این دستاورد به واسطه اتحاد ملی و همدلی، وحدت مردم و نظام و استقلال در همه زمینه ها بدست آمد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، با اشاره به در پیش بودن انتخابات سال آینده کشور تاکید کرد: دولت به دنبال این مساله است که فضای کشور را در آرامش نگه دارد و به حاشیه نرود و در متن باقی بماند و وعده ها و برنامه های خود را به نتیجه برساند و واقعیت موجود را همان گونه که هست بازگو کند.
وی افزود: همه مسئولان و ائمه جمعه و جماعات واقعیت ها وعملکردهای نظام را به مردم بگویند.
به گفته وی، مقام معظم رهبری فرمودند تمامی دولت ها را بدون استثنا دعا و حمایت می کنند تا بتوانند کار کنند و از سویی عملکرد دولت ها، عملکردهای نظام است.
دهقان، اقتصاد مقاومتی را نسخه شفابخش اقتصاد کشور دانست و گفت: این اقتصاد مردم پایه است چرا که دولت نه به عنوان یک متصدی و تصدی گرا، بلکه خود را در فعالیت های اقتصادی همراه می داند.
وی گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید قیام کرد و با عزم و اراده سیاست های اقتصادی ابلاغی مقام معظم رهبری را با بسترسازی حضور مناسب مردم و دولت تحقق بخشید تا ثروت ملی افزایش یابد.
به گفته وی، اقتصاد مقاومتی به گونه ای است که داشته های خود را به بالاترین وجهه صیانت و بهره وری کرد تا از هرز روی منابع جلوگیری شود.
دکتر دهقان گفت: اقتصاد مقاومتی رویکرد برون گرایی دارد و باید براساس این اصل، دیگران به سمت اقتصاد و تولید ایران سوق داده شوند و تولیدات ایرانی براساس رقابت و قیمت مناسبت در بازارهای جهانی حضور جدی داشته باشد.
به گفته وی، براساس سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی باید به سمتی رفت که کشور مولد بازارهای فرامرزی و داخلی را تامین کند.
گفتنی است وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به عنوان وزیر معین ستاد اقتصاد مقاومتی به چهارمحال و بختیاری سفر کرده بود.
در راستای اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی 295 طرح و واحد صنعتی و کشاورزی راکد در استان حدود سه هزار و 600 میلیارد ریال تسهیلات دریافت می کنند.
سردار دهقان در ادامه سفر به شهرکرد از چندین طرح صنعتی و اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری برای جمع بندی این طرح ها دیدن کرد.
ح.اب1529
انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط