وزیر دفاع: ایران اسلامی در مقابل تهدید هر قداره کشی، تسلیم نمی شود

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ایران اسلامی با اتکاء به استقلال و اقتدار ملی، در مقابل تهدید هر قداره کشی، تسلیم نشده و سر فرود نمی آورد.
به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع؛ سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امروز پنجشنبه در آئین قدردانی از خادمان نخستین کنگره ملی هشت هزار شهید استان گیلان در رشت افزود: امروز ایران اسلامی بعنوان یک کشور مقتدر، مورد قضاوت است و جهانیان می دانند در تعامل با این نظام، باید مراقب رفتار و گفتار خویش باشند.
وی با بیان اینکه جایگاه رفیع نظام اسلامی ایران قابل نادیده انگاشته شدن نیست، ادامه داد: امروز بر همگان مسلم است که این نظام و ملت، تهدید هر قداره کشی را نپذیرفته و سر تسلیم فرود نمی آورد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار کرد: امروز هیچ ملتی در جغرافیای سیاسی جهان نیست که ایران اسلامی را بعنوان یک ملت با تمدن و با آرمان تلقی نکند، در حالیکه همه دستگاه های تبلیغاتی دنیا در پی آن هستند که این چهره مقتدر را مخدوش کنند اما تلألؤ درخشان نظام اسلامی، مانع تحقق این توطئه شده است.
سردار دهقان تاکید کرد: این همه ارزش و عزت باید حفظ شود و برای حفاظت باید در پی کمک و تقویت بود که لازمه آن انسجام، وحدت ملی، پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری، دشمن دانستن دشمن و نشنیدن نواهای تضعیف کننده است.
وی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در ارتباط با مواضع رئیس جمهوری جدید آمریکا گفت: ما از رئیس جمهوری جدید آمریکا تشکر می کنیم که چهره واقعی این کشور را نمایان ساخت و ابهت این کشور را در ذهن همه ملت ها ، شکست.
وی ادامه داد: با روی کار آمدن رئیس جمهوری جدید آمریکا ، عده ای بادمجان دور قاب چین مانند رژیم صهیونیستی، می خواهند نوعی از دشمن سازی جدید را در منطقه ایجاد کنند و گزینه آنها در این بین، ایران اسلامی است که ما را بعنوان دشمن ثبات و امنیت نشان دهند.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: همه واحدهای سیاسی در منطقه و دستگاه های جاسوسی به کار گرفته می شوند تا رئیس جمهوری جدید آمریکا را وادار به اقداماتی علیه ما کنند.
سردار دهقان گفت: امروز می خواهند همان موضوع پرونده سلاح های هسته ای را با گفتمان دیگری تکرار کنند که می گفتند اگر ایران صاحب سلاح هسته ای شود، دنیا را تهدید می کند حال اینکه مواضع جمهوری اسلامی ایران، کاملا روشن است و بصورت رسمی اعلام می کنیم ما در کنار جبهه مقاومت ایستاده ایم، خواهیم ایستاد و به این ایستادگی افتخار می کنیم.
وی اظهار کرد: ما جبهه مقاومت را تنها نمی گذاریم، کمک می کنیم اما مداخله نمی کنیم و آنان خود مقابله و دفاع می کنند.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اضافه کرد: در مقابل حضور بیگانگان نیز حتماً می ایستیم و حضور آنان را در منطقه، زمینه بی ثباتی می دانیم چراکه آنان برای ما هیچگاه در طول تاریخ حضورشان، امنیت نیاورده اند.
سردار دهقان تصریح کرد: ما کشورهای همسایه را دشمن نمی دانیم و حرف ما با آنان این است که بیگانگان می خواهند سایه شوم خود را بر منطقه تداوم بخشند، ما باید با تعامل و همکاری یکدیگر، امنیت منطقه را حفظ کنیم.
وی اساسی ترین عنصر قدرت را قدرت دفاعی دانست و افزود: امروز اعلام می کنیم جمهوری اسلامی ایران در حوزه تامین اهداف و منافع خود و در جهت ارتقای توانمندی های دفاعی خویش، متکی بر ایده ها و آرمان های خود عمل می کند چراکه ملت زنده، ملتی قادر به دفاع از خود است.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنانش گفت: امروز ایران اسلامی تنها کشوری است که در این منطقه پرآشوب از امنیت بهره مند است و این، به برکت شهداست.
وی افزود: زنده نگه داشتن یاد شهدا ، ترویج و پاسداشت گرانقدرشان زمینه های استقرار ثبات و امنیت را در این کشور فراهم کرده است.
سردار دهقان اظهار کرد: اینکه یک خانواده چندین فرزند و یا تک فرزند خود را به میدان جانبازی می فرستد، نشانه پیوندی است که این ملت با انقلاب دارد و این سرمایه قابل اتکاست.
وی ادامه داد: ملت ما ، ملت شاخصی است و در چشم دیگران شکست ناپذیر تلقی می شود و به همین جهت، می تواند با این داشته ها ، مسیر تعالی را طی کند.
سردار دهقان با بیان اینکه باور داریم که پیام شهدا برآمده از ماهیت اصیل انقلاب اسلامی است و ریشه در فرهنگ عاشورا و مکتب ائمه اطهار (ع) دارد، گفت: امروز باید از خود پرسید چقدر خویش را در معرض پیام شهدا قرار داده ایم؟ و آیا این پیام ها امروز هم ضرورت دارد؟
وی با بیان اینکه ولایت محور اساسی و بنیادین پایداری است، اضافه کرد: تبعیت و اطاعت از رهبری در همه فرازهای وصیت نامه شهدا ، مورد تاکید است و این همان چیزی است که قوام نظام اسلامی ایران بدان متکی است.
سردار دهقان با اشاره به این موضوع که پیام شهدا انسجام، وحدت و یکپارچگی در مقابل نظام سلطه و صهیونیسم است، افزود: نفی ظلم، تبعیض، مبارزه با فساد و کمک به همنوع پیام شهداست و همواره جامعه برای قوام نیازمند این ویژگی هاست.
وی اضافه کرد: امروز در دنیایی قرار داریم که شرایط خاصی بر آن حکم فرماست و در منطقه دچار نوعی ناامنی هستیم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: تخریب همه داشته های مادی کشورهای اسلامی، کشتار، جنایت، قساوت و وحشی گری، همه و همه ساخته آمریکاست برای اینکه اسلام را علیه اسلام بکار گیرد بدون اینکه آمریکا هزینه کند و امنیت رژیم صهیونیستی حفظ شود.
وی ادامه داد: این جریان، جریانی نیست که تنها به منطقه محدود شود بلکه گریبانگیر خود برافروزندگان آن نیز شده و امروز وحشتی که در اروپا و آمریکا وجود دارد؛ وحشتی است که خود آنها خلق کرده و بدان دچار شده ا ند.
سردار دهقان تاکید کرد: امروز ایران اسلامی تنها کشوری است که در این منطقه پرآشوب از امنیت بهره مند است.
گفتنی است اولین کنگره هشت هزار شهید گیلان در قالب چهار اجلاسیه شهدای فرهنگی، بانوان شهید، اجلاسیه ایثارگران و اجلاسیه پایانی با سخنرانی آیت الله نوری همدانی از مراجع عظام تقلید و سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیمه اردیبهشت ماه امسال در رشت برگزار شد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح همچنین امروز (پنجشنبه) در مراسم بهره برداری از طرح های گازرسانی به 80 روستای استان گیلان که به صورت همزمان در بخش سنگر شهرستان رشت برگزار شد، حضور یافت.
همزمان با آخرین روز دهه فجر، عصر امروز آغاز پروژه احداث بزرگترین کارخانه تولید کمک فنر در ایران با ظرفیت تولید 8 میلیون کمک فنر در سال و اشتغال زایی 1500نفر به صورت مستقیم و 13 هزار نفر به صورت غیر مستیقیم و نیز افتتاح خط تولید کمک فنر خورشیدی در شهر صنعتی رشت با حضور سردار دهقان آغاز شد.
ح.اب1529
انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط