وزیر دفاع از 2 طرح صنعتی چهارمحال و بختیاری بازدید کرد

سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح عصر شنبه از 2 طرح صنعتی چهارمحال و بختیاری دیدن کرد.
به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع؛ وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امروز شنبه 10 مهر به عنوان وزیر معین ستاد اقتصاد مقاومتی به چهارمحال و بختیاری سفر کرد.
سردار دهقان در این بازدید برای کاهش 15 درصدی تعرفه ورق سیاه کارخانه قلع اندود چهارمحال و بختیاری قول مساعد داد و در عین حال عملکرد اقتصاد مقاومتی این استان را مطلوب ارزیابی کرد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری نیز در این دیدار ظرفیت اسمی کارخانه قلع اندود را سالانه 150 هزار تن در سال عنوان کرد و افزود: این واحد هم اینک با 50 درصد ظرفیت 200 نفر اشتغالزایی دارد.
سید نعیم امامی گفت: تعرفه واردات ورق سباه در این واحد 20 درصد است که به علت گرانی تامین مواد اولیه این کارخانه را با مشکل مواجه کرده است.
به گفته وی، در صورت کاهش واردات مواد اولیه 200 فرصت شغلی دیگر در این واحد فراهم می شود.
امامی افزود: کاهش تعرفه واردات ورق سیاه با هدف کاهش هزینه تولید و افزایش رقابت پذیری کالا انجام خواهد شد.
بنابراین گزارش وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح همچنین از واحد تولید نیترات پتاسیم به عنوان اولین واحد صنعتی کشور دیدن کرد.
این واحد 75 درصد مواد اولیه لعاب کاشی و اکسید روی کشور را تامین می کند.
برند مناسب و پروانه بهره برداری مهم ترین مشکل این واحد تولیدی است که وزیر دفاع قول مساعد گفت و گو با وزارت جهاد و کشاورزی را در این راستا داد.
ح.اب1529
انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط