وزیر دفاع: آینده نگاری و مطالعات راهبردی چراغ راه نیروهای مسلح است

سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در نخستین همایش سراسری تازه های علمی، سامانه های متحرک امدادی، بهداشتی، درمانی در رزم، گفت: نیروهای مسلح در مسیر افزایش قدرت دفاعی گام برمی دارند و آینده نگاری و مطالعات راهبردی چراغ راه آنها است.

به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع؛سردار دهقان از عنصر انسانی به عنوان بزرگترین عامل موفقیت در هر صحنه ای به خصوص صحنه رزم یاد کرد و افزود: سلامت جسمی و مولفه های روحی و روانی در کنار مهارت و تخصص عامل مهم تعیین کننده اي در مدیریت صحنه نبرد است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خاطر نشان كرد: باید هوشمند سازی، سبک سازی و ایمن سازی را در کنار ویژگی های نظیر سرعت عمل، تحرک، قدرت و کیفیت بالا، در تجهیزات و سامانه های امدادی، بهداشتی، درمانی و رزمی تعمیم دهیم.

دکتر حسین دهقان با اشاره به متفاوت شدن فضای نبردهای علمی با گذشته گفت: خدمات رزمی هم با توجه به تغییر شرایط نبرد باید تغییر کند و ارتقا یابد.

وی بهره گیری از فناوریهای نوین برای امدادرسانی به مجروحان جنگی در کمترین زمان و بهترین کیفیت را تأکید کرد و افزود: وزارت دفاع آمادگی دارد از سامانه های جدید علمی در حوزه بهداشت و درمان که می تواند در اختیار واحدهای عملیاتی قرار گیرد حمایت کند.

لازم به ذکر است همایش سراسری تازه های علمی، سامانه های متحرک امدادی، بهداشتی در رزم با حضور 200 نفر از متخصصان علوم نظامی، بهداشت و درمان امروز در مشهد مقدس برگزار شد.

ح.اب1529

انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط