وزير دفاع ایران و وزیر صنایع عراق تفاهم نامه همکاري صنعتي امضا کردند

وزير‌ دفاع جمهوري اسلامي ايران و وزیر صنايع و معادن کشور عراق ‌يادداشت تفاهم همکاري صنعتي امضا کردند.
به گزارش روا‌بط عمومی وزارت دفاع، وزير دفاع ‌جمهوري اسلامي ايران بعد از مذاکره با وزیر صنایع عراق و امضاء تفاهم‌نامه هماری در نشست خبری‌ شرکت کرد و به سئولات خبرنگاران پاسخ داد.
امیر سرتیپ حاتمی در این نشست خبری با ابراز خرسندي از امضاي اين يادداشت‌ تفاهم همکاري صنعتي با بیان اینکه امنيت منطقه بهم پيوسته است، اظهار داشت: ‌فقط با نسخه‌هاي داخل منطقه مي‌توان امنيت منطقه را حفظ و تقويت کرد.
وی با بیان اینکه جمهوري اسلامي ايران بر توسعه روابط با کشور عراق تاکيد دارد، افزود: ‌همين نگاه را نيز مسئولان عراقي نسبت به توسعه همکاري‌هاي دو جانبه با ايران دارند.
وزير دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ‌در جريان هجوم تروريست‌ها به منطقه و عراق، زيرساخت‌ها و صنايع عراق به شدت آسيب ديد، تصریح کرد: تکميل روند مبارزه با تروريسم را در گرو انجام سريع و دقيق عمليات بازسازي در اين کشور مي‌دانيم.
امیر سرتیپ حاتمی ‌با بيان اينکه جمهوري اسلامي ايران مشارکت در بازسازي عراق را وظيفه خود مي‌داند، خاطرنشان کرد: ‌اين ‌رويکرد را فقط از منظر کار اقتصادي نگاه نمي‌کنيم بلکه آن را تکميل مبارزه با تروريسم مي‌دانيم.
وي با بیان اینکه جمهوري اسلامي ايران خود را در اين قبال متعهد مي‌داند، تاکید کرد: با همت و شجاعت و بهم پيوستگي مردم، دولت و نيروهاي مسلح عراق براي بازسازي اين کشور تلاش مي‌کنند.
وزیر صنايع و معادن کشور عراق نیز با اشاره به امضاي ‌يادداشت تفاهم همکاري با وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: اين يادداشت تفاهم، نشان‌دهنده تمايل و جديت دو کشور براي گسترش مناسبات همکاري به ويژه در زمينه‌هاي صنعتي است.
محمد شياع السوداني با اشاره به اينکه سفر وزير دفاع ايران در راستاي گسترش همکاري‌ها و تفاهم‌هاي دو جانبه صورت گرفت، افزود:‌ مصلحت دو کشور دوست و برادر جمهوري اسلامي ايران و جمهوري عراق در گسترش اين مناسبات في مابين است.
وي با اشاره به وجود چشم‌اندازي براي گسترش همکاري‌های في مابين ايران و عراق ابراز اميدواري کرد که اين يادداشت تفاهم همکاري در عمل تبدل به طرح‌ها و پروژه‌هايي در عراق شو‌د.
وزیر صنايع و معادن کشور عراق با بیان اینکه مناسبات بين دو کشور در حال حاضر بسيار خوب است و اميدواريم‌ اين مناسبات در همه زمينه‌ها به ویژه ‌بخش صنعتي ارتقا بيش از پيش پيدا کند، اضافه کرد: ‌وزارت صنایع عراق مسئولیت تولید صنایع نظامی این کشور را عهده‌دار است و بر همین اساس مذاکرات دو وزیر از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است‌.

دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط