وزيردفاع : همدلي رمز عبور از توطئه هاي دشمنان است

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح بر ضرورت وحدت و يکپارچي نيروهاي انقلابي داخلي تاکيد و بيان کرد: رمز عبور از توطئه هاي رنگارنگ دشمنان، همدلي در داخل کشور است.

به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، دکتر حسین دهقان روز پنجشنبه در مراسم دومين سالگرد درگذشت آيت الله سيدصابر جباري نماينده فقيد مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبري و امام جمعه بهشهر و دهمين يادواره سرداران و 800 شهيد اين شهرستان افزود: هوشياري، بيداري و دشمن شناسي لازمه و بستر همدلي و اتحاد است.
وي ادامه داد: امروز دشمن با توطئه ها و نيرنگهاي فراوان وارد شده که رفع آن نيازمند دشمن شناسي و بصيرت است که بايد با اطاعت از رهبري و الگوبرداري از زندگي شهدا و علما اين توطئه ها را نقش برآب کنيم.
وزير دفاع به تحولات بين المللي و منطقه اي نيز اشاره و بيان کرد: امروز صحنه هاي مختلف جامعه عرصه امتحان است که بايد براي تامين امنيت و سلامت تلاش شود و به منظور برخورد و مقابله با دشمن همه با اتحاد و همدلي عليه کفر گام برداريم.
وي گفت: از دشمنيهاي بدخواهان نظام عليه ما کاسته نشده بلکه با توجه به اينکه ملت ايران در برابر تمام توطئه ها پايدارتر از گذشته ايستاده و تير دشمنان به خودشان برگشت خورده، آنان براي برنامه ريزي عليه نظام مصممتر از قبل شده اند.
دهقان افزود: دشمن همواره تلاش دارد با ابزار و توطئه هاي جديد به جنگ نظام ما بيايد که در اين راستا با برنامه هايي همچون انرژي هسته اي، حقوق بشر، اختلاف قوميتها و انتخابات وارد نبرد با ما شده تا اعتقادات را متزلزل و ملت را در ادامه راه انقلاب سست کند اما اطاعت از رهبري ملت و هوشياري و دشمن شناسي آنان مانع از اين حرکت شده است.
وي همچنين با بزرگداشت نام و ياد شهداي منا و يادآوري فاجعه پارسال در عربستان منا ادامه داد: حج بايد نماد وحدت، عزتمندي اسلام ، تامين منافع مسلمانان و مقابله با ضديت اسلام باشد.
وزير دفاع گفت: متاسفانه عربستان و سعوديها نه تنها اين مسائل را رعايت نکرده اند بلکه با فاجعه منا در سال گذشته امنيت را در خانه خدا نقض کرده و نشان دادند در مديريت مناسک حج بي کفايت هستند.
سردار دهقان افزود: اين برنامه ها فتنه اي بزرگ از سوي دشمنان اسلام به سرکردگي آمريکاست که توسط سعوديها اجرايي شد و امسال نيز بي هيچ دليلي حجاج و مردم را از انجام فريضه حج بازداشتند و به رغم تمام تلاشهاي دولت و سازمانهاي ذيربط مانع از حضور ايرانيان در آن مراسم معنوي شدند.
وي همچنين با گراميداشت ياد و نام شهداي والامقام و امام جمعه فقيد بهشهر گفت: شهدا و علما درس آموخته مکتب اهل بيت و ائمه اطهار(ع) هستند و با درس آموزي از زندگي اين بزرگان موجب عزتمندي و اقتدار نظام شدند.
دهقان افزود: جامعه سالم جامعه اي است که امنيت، سلامت، روحيه جهادي، پاکدستي و فداکاري را در دستور کار داشته باشد. همه اين ويژگيها در بالاترين سطح در زندگي اهل بيت(ع) و رسول اکرم(ص)، امامان و در عصر ما در زندگي امام راحل، شهدا و علماي بزرگ هويدا و نمودار است و الگوبرداري از اين زندگي بايد در دستور کار ما باشد.
آيت الله سيدصابر جباري نماينده فقيد مردم مازندران در خبرگان رهبري سال 1359 با حکم امام راحل به عنوان امام جمعه بهشهر منصوب شد. وي روز دوشنبه دهم شهريور ماه 1393 براثر عارضه قلبي درگذشت.

ح.اب1529

انتهای پیام***

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.