واكنش سردار وحيدي به اظهارات رابرت گيتس

وزير دفاع ، دروغ‌هاي تكراري و ادعاهاي مضحك وزير دفاع آمريكا را توجيه اي براي سياست‌ها و اقدامات غلط گيتس در دورة مسئوليتش در وزارت دفاع آمريكا دانست.

سردار سرتيپ پاسدار احمد وحيدي وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران در واكنش به اظهارات رابرت گيتس وزير دفاع آمريكا كه در آخرين روز مسئوليت در وزارت دفاع اين كشور مدعي دخالت ايران در تلفات نيروهاي آمريكايي در عراق، و احتمال دستيابي ايران به سلاح هسته‌اي ظرف يك تا سه سال آينده خواهد بود.گفت: دروغ‌هاي تكراري و ادعاهاي مضحك وزير دفاع آمريكا براي توجيه سياست‌ها و اقدامات غلطي است كه ايشان در دورة مسئوليتش در وزارت دفاع آمريكا بكار گرفته است.

 به گزارش اداره كل تبليغات دفاعي وزارت دفاع، سردار وحيدي افزود: مقامات بلندپايه نظامي آمريكا ده سال پيش نيز مدعي بودند كه ايران ظرف يك تا سه سال به سلاح هسته‌اي دست پيدا مي كند و از آن ادعا 7 سال گذشته است و خبري نشد، لذا مجدداً آن ادعاي دروغ را تكرار مي كنند. هيچيك از مقامات آمريكايي از جمله وزير دفاع آن كشور حق ندارند خود را بجاي آژانس بين‌المللي انرژي هسته‌اي كه بارها به عدم انحراف در برنامة هسته‌اي ايران اعتراف كرده ، بنشانند و اين دروغهاي بزرگ را اختراع كنند.

مقامات آمريكايي بجاي اتهام‌زني به ديگران بهتر است در سياست‌ها و روش خود تجديدنظر اساسي كنند، چرا كه علت اصلي شكست برنامه‌هاي آمريكا در منطقه بويژه در عراق و افغانستان ريشه در سياست‌هاي غلط اين رژيم دارد. مردم هيچ كشوري با حضور مزدوران امنيتي در خاك خود موافقت نمي كنند و مردم عراق نيز از اين قاعده مستثني نيستند.

وزير دفاع همچنين در خصوص رزمايش موشكي پيامبر اعظم اظهار داشت: رزمايش موشكي پيامبر اعظم 6 سپاه پاسداران انقلاب اسلامي نشانگر توانمندي بسيار بالاي جمهوري اسلامي ايران در توليد، طراحي و بكارگيري انواع موشك با بردهاي مختلف، با اتكا به توان داخلي است و نشان داد كه تحريم‌هاي اعمال شده هيچگونه تاثيري بر توانمندي موشكي ايران ندارد.

ح.اب1529

انتهاي پيام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط