هنرمندان ‌‌نگذارند بر فرهنگ دفاع مقدس ‌گردو‌غبار فراموشي ‌بنشيند‌

معاون هماهنگ‌كننده سازمان عقيدتي سياسي وزارت دفاع گفت: هنرمندان بايد با ترويج روحيه ايثار و شهادت ‌نگذارند بر فرهنگ دفاع مقدس ‌گردو‌غبار فراموشي بنشيند.

به گزارش روابط عمومي وزارت دفاع ، منصور اجلالي در جشنواره "پايداري و شهادت" با گراميداشت ياد و خاطره شهداي هشت سال دفاع مقدس به ويژه شهداي مدافع حرم اظهار داشت: هنرمندان ‌‌واقعي شهدا بودند كه با نثار خون پاكشان، انقلاب شکوهمنداسلامي را ماندگار كردند.

وي با بيان اينكه شهدا با ايثار، ازخودگذشتگي، مقاومت و فداكاري  تاريخ ايران اسلامي را براي هميشه در تاريخ ماندگار کردند، افزود: در شرایطی که عده ای به فکر دنیای خود بودند این عزیزان از دنيا و تعلقات دنيوي خود گذشتند و با حضور در جبهه‌هاي حق عليه باطل نگذاشتند دشمنان به سرزمين اسلامی تعدي و تجاوز نمایند.

اجلالي پيروزي انقلاب اسلامي ايران به رهبري امام خميني (ره) را حاصل اخلاص و از خودگذشتگي جوانان ‌دانست و تصريح كرد: در آن دوران نيز عده‌اي با اخلاص و پرهیز از تعلقات دنيوي توانستند ‌انقلاب شکوهمند اسلامي ايران را به پيروزي برسانند.‌تداوم این مسیر پر افتخار نیز با رهبری های داهیانه حضرت امام خامنه ای عزیز(مد ظله العالی) مستلزم داشتن همین روحیه است .

معاون هماهنگ‌كننده سازمان عقيدتي سياسي وزارت دفاع با بيان اينكه حوادث مختلف در يك كشور با هنر در ‌تاريخ ماندگار مي‌شود، خاطرنشان كرد: هنر يك عنصر و تحفه الهي برآمده از قدرت خيال و حس زيبايي‌دوستي انسان است كه مي‌تواند وقايع را براي هميشه در تاريخ ماندگار كند.

اجلالي با بيان اينكه هنرمندان متعهد دارای ارزش  و جایگاه والايي هستند ، اضافه كرد: هنر به تنهایی نمی تواند آن ارزش واقعی را داشته باشد بلکه بايد آميخته به تعهد و رسالت اصیل انسانی شود تا بتواند نقش تاریخی خود را به انجام برساند.

وي با اشاره به دوران هشت سال دفاع مقدس، شهدا را بزرگ‌ترين خالق آن دوران زيبا عنوان كرد و گفت: بايد از گنجینه عظیم معارف دفاع مقدس و ‌هنرمنداني كه خالق اين دوران بودند بهره گرفت و آن را برای نسل امروز و آینده انتقال داد تا دشمنان نتوانند اين فرهنگ متعالي را از مردم بگيرند.

اجلالي با بيان اينكه دشمن مي‌خواهد ‌ارزش‌هاي متعالي شهادت، ‌رو‌حيه شهادت‌طلبي،‌ گذشت و ايثار را از مردم ايران بگيرد، ادامه داد: آنچه كه مي‌تواند مردم را در مقابل دشمن بيمه كند همين فرهنگ شهادت‌طلبي  و ايثار است كه برگرفته از مكتب عاشورا و مهدوي است.

معاون هماهنگ‌كننده سازمان عقيدتي سياسي وزارت دفاع ‌با بيان اينكه چشمه جوشان دفاع مقدس‌ ريشه در فرهنگ ‌عاشورا دارد، خاطرنشان كرد: هنر يك نعمت است كه در وجود انسان نهادينه شده و هنرمندان بايد اين روحيه را كشف و از آن براي ترويج روحيه ايثار و گذشت بهره بگيرند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه سازما‌ن عقيدتي سياسي وزارت دفاع توجه ويژه‌اي به هنر دارد، تاكيد كرد: رياست محترم سازمان عقيدتي سياسي وزارت دفاع تاكيد فراوان دارند ‌از استعداد و توانمندي هنرمندان درون وزارت دفاع نهايت بهره را ببريم.

معاون هماهنگ‌كننده سازمان عقيدتي سياسي وزارت دفاع با بيان اينكه مجموعه وزارت دفاع هنرمندان زیادی را دارد كه بايد ‌شناسايي شو‌‌ند، افزود: مجموعه وزارت دفاع هنرمندان ‌بزرگي را در حوزه هنري پرورش داده و بايد اين روند با قدرت تداوم داشته باشد.

وي با اشاره به هجمه‌هاي فراوان دشمن در حوزه فرهنگ تاكيد كرد: هنرمندان بايد با ترويج روحيه ايثار و شهادت ‌نگذارند بر فرهنگ دفاع مقدس ‌گردو‌غبار فراموشي بنشيند.

حجت‌الاسلام والمسلمين مومني رئيس اداره عقيدتي سياسي سازمان اتكا نيز در اين جشنواره ‌با بيان اينكه سربلندي ملت ايران را مرهون جانفشاني‌هاي شهدا و ايثارگان هستيم، گفت: هنر جايگاه عظيم و رفيعي دارد و اگر بتوانيم از هنرمندان بهره بگيريم و ارزش‌هاي جامعه را در قالب هنر عرضه كنيم گام بلندي براي حفظ ارزش‌ها برداشته‌ايم.

وي با بيان اينكه هنر هنوز به صورت شايسته در بين مردم جا نيفتاده است، اظهار داشت: امروز بايد از كارگردانان و نويسندگان مومن و متعهد‌ در جهت حفظ ارزش‌ها بهره بگيريم.

رئيس اداره عقيدتي سياسي سازمان اتكا با بيان اينكه مقام معظم رهبري مي فرمايند "همه قالب‌هاي هنري موهبت‌هاي خدايي‌اند كه بايد در خدمت خلق خدا و حامل آرمان‌هاي ولا‌ي خدايي باشند" گفت: اگر تار‌يخ را ورق‌ بزنيم خواهيم ديد كه ‌اهل بيت (ع) نيز ‌از‌ هنر براي‌ترويج ارزش‌ها ‌بهره گرفته‌اند.

 

دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط