همایش تجلیل از اساتید برجسته وزارت دفاع

همایش تجلیل از اساتید برجسته وزارت دفاع، با حضور حجت الاسلام و المسلمین سعیدی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی دفتر فرمانده معظم کل قوا، حجت الاسلام و المسلمین قندهاری رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، امیر سرتیپ دوم مروستی زاده جانشین معاونت منابع انسانی وزارت دفاع، معاونین و روسای ادارات عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و جمعی از اساتید برجسته وزارت دفاع در دانشگاه صنعتی مالک اشتر وزارت دفاع برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، حجت الاسلام و المسلمین یساقی رئیس اداره عقیدتی سیاسی دانشگاه مالک اشتر در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گمنام بویژه شهدای مدفون در دانشگاه مالک اشتر، برگزاری محفل معرفتی و نورانی تجلیل از اساتید قرآنی در این دانشگاه را یک افتخار به شمار آورد.

وی در ادامه با بیان اینکه امروزه نوع کارکرد و فعالیت دانشگاه ها در چهار محور دسته بندی می شود گفت: ما در فضای دانشگاهی با دانشگاه های مدرک گرا، تحقیقات محور، پژوهش محور و مأموریت گرا در حل مسائل کشور و در نهایت پژوهش محورو کارآفرین در راستای تولید ثروت برای کشور مواجه هستیم.

حجت الاسلام یساقی افزود: به حمد ا... دانشگاه مالک اشتر یک دانشگاه نسل سومی و مأموریت گراست که توانسته تا حدودی با  ورود به نسل چهارم دانشگاه ها، نه تنها مأموریت های صنعت دفاعی را با موفقیت به انجام رساند بلکه در تعامل با صنایع غیر نظامی نیز مأموریت های محوله را به خوبی پشت سر گذارد.

سید محمود رضا بهرامی معاون تبلیغات و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی نیز در این مراسم با ارائه گزارشی از فعالیت های قرآنی در وزارت دفاع گفت: اهم اقدامات قرآنی در وزارت دفاع در 3 بخش "انس قرآن" ( کرسی تلاوت، ختم قرآن، محفل انس با قرآن، تلاوت روزانه) "بسترهای آموزشی قرآن( آموزش های عمومی، تخصصی،غیرحضوری، فضای مجازی، احکام و تصحیح قرائت نماز) و " مسابقات( ویژه کارکنان،خانواده ها، نیروهای مسلح و ایران و عمان ) خلاصه می شود.

وی در همین زمینه افزود: در حال حاضر3400 نفر در 15 مدرسه تخصصی قرآن در وزارت دفاع، 7300نفر در مراکز غیر حضوری و 3هزار نفر در 13 مهد الرضا مجموعه وزارت دفاع در سطح کشور تحت تعلیم قرآن هستند که این تعداد روز به روز در حال افزایش است.

حجت الاسلام و المسلمین صفاران معاون تربیت و آموزش سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد شهدای گرانقدر در امر تعلیم و تربیت به ویژه شهید علامه، مرتضی مطهری به بیان راهبردهای تحولی در حوزه مأموریت تربیت و آموزش  وزارت دفاع پرداخت و گفت: اصول، نیازها، آسیب ها و اهداف معاونت تربیت و آموزش در سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع بر مبنای نیازسنجی های علمی، به روز و متناسب با نیاز جامعه هدف تدوین و ارائه می شود.

گفتنی است: در پایان این مراسم از اساتید و مربیان برجسته قرآنی در امر آموزش تجلیل و تقدیر به عمل آمد.
 
انتهای پیام/  
 

گزارش تصویری- برگزاری همایش تجلیل از اساتید برتر وزارت دفاع در دانشگاه صنعتی مالک اشتر

لینک کوتاه: 
دسته بندی: 
وزارت دفاع
دانشگاه مالک اشتر

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط