همایش بین المللی معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری و توسعه پایدار در سواحل مکران برگزار می شود

اولین همایش بین المللی معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری و توسعه پایدار در سواحل مکران ، 22 و 23 آذرماه سال جاری با هدف معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری در منطقه، بررسی و ارایه برنامه های دستگاه های اجرایی در راستای توسعه منطقه ، آشنایی سرمایه گذاران داخلی و خارجی با فرصت های سرمایه گذاری در منطقه و تحقق اهداف کلان جمهوری اسلامی ایران در توسعه سواحل دریایی عمان در چابهار برگزار می شود.
مهندس ایرج تاج الدین رئیس دبیرخانه ستاد توسعه سواحل مکران با اعلام خبر برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری و توسعه سواحل مکران گفت:با توجه به ظرفیت های بالقوه سواحل مکران این منطقه طی 20 سال آینده به قطب جدید و اصلی اقتصاد کشور تبدیل خواهد شد.
وی با بیان اینکه در سیاست های کلی برنامه ششم توسعه ، سواحل مکران به عنوان تنها موضوع مکان محور، از سوی مقام معظم رهبری به دولت ابلاغ شده است افزود: بر اساس برنامه های تدوین شده در دستگاه های اجرایی کشور، طی 10 سال آینده بیش از 200 هزار شغل در این منطقه ایجاد خواهد شد که لازمه این امر توجه ویژه سیاست گذاران بخش های اقتصادی و زیربنایی کشور به این منطقه می باشد.
مهندس تاج الدین اظهار داشت:ستاد توسعه سواحل مکران به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و عضویت هشت وزارتحانه زیربنایی و چهار معاونت رئیس جمهور تشکیل شده و در تلاش است ضمن تأمین زیر ساخت های اولیه منطقه ، طرح های جامع مطالعاتی توسعه و عمران منطقه را تهیه نماید تا به عنوان اسناد بالادستی در توسعه پایدار و متوازن منطقه مورد بهره برداری قرار گیرد.
وی در تشریح اهمیت سواحل مکران گفت: این منطقه به طول بیش از 700 کیلومتر و با وسعت بیش از 32 هزار کیلومتر مربع شامل چهار شهرستان سیریک و جاسک در استان هرمزگان و کنارک و چابهار در استان سیستان و بلوچستان می باشد که دولت بنا دارد در طول برنامه ششم توسعه ، سرمایه گذاری های عظیمی در حوزه های انرژی ، نفت ، گاز، پتروشیمی ، بنادر ، زیر ساخت های حمل و نقل ، ایجاد سکونت گاه های جدید، شیلات ، کشاورزی ، گردشکری و... در این منطقه به اجرا بگذارد.
ح.اب1529
انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط