نیروهای مسلح در ساخت شخصیت ‌سربازان وظیفه سهم بسزایی دارند

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: نیروهای مسلح در ساخت شخصیت، فکر و اندیشه سربازان وظیفه سهم بسزایی دارند.
امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در همایش مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با بیان این مطلب افزود: نخستین مرحله سربازی این است که جوانان در تامین امنیت کشور مشارکت می‌کنند.
وزیر دفاع توضیح داد: در واقع با این حضور جوانان است که قدر امنیت در جامعه دانسته می‌شود و جوان در دوره سربازی متوجه اهمیت کار خود در حوزه امنیت‌ سازی می‌شود و در‌می‌یابند که آینده امنیت کشور را با تلاش خودشان می‌سازند.
امیر سرتیپ حاتمی گفت: باید ببینیم که قبل از ورود جوانان به حوزه سربازی تا چه اندازه آن‌ها را برای انجام چنین رسالتی آماده می‌کنیم.
وی تصریح کرد: متاسفانه گاهی اوقات در موضوع سربازی امتیاز دهی‌ها، ارزش‌ ها و قداست‌ها را نادیده می‌گیریم و در حوزه تنبیه سربازان را به اضافه خدمت مجازات می‌کنیم.
وزیر دفاع یادآور شد: مساله دیگر، مساله مدیریت و اداره سربازان است که گاهی مدیریت سربازان به سرباز قدیمی‌تر و یا درجه‌دار و افسر جوان و نهایتا به فرمانده گردان سپرده می‌شود که باید در این رابطه توجه بیشتری کرد و باید دید این افراد چقدر برای اداره سربازان آموزش دیده‌اند.
امیر سرتیپ حاتمی در ادامه افزود: نیروها و مجموعه‌های مدیریت سربازان باید از تجربه بیشتری برخوردار باشند و نحوه کار با سرباز را در دانشگاه‌های افسری و دیگر دانشگاه‌های نظامی به طور ویژه آموزش ببینند. اگر در این حوزه توجه جدی صورت بگیرد، از تلخی‌ها و سختی‌ها کاسته می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: یکی از کلیدی‌ترین مسائل در مورد مهارت افزایی بحث انگیزه است که متاسفانه بسیاری از جوانان ما تا ورود به حوزه سربازی و پس از آن، هنوز نمی‌دانند که می‌خواهند چه کار بکنند و بلاتکلیف هستند.
وزیر دفاع تصریح کرد: امروز اصلی‌ترین مساله دولت، اشتغال است و مهمترین موضوع در این رابطه نیز بحث مهارت آموزی می‌باشد؛ یعنی نظام آموزشی ما نتوانسته متناسب با شرایط فعلی و ایجاد اشتغال، مهارت آموزی کند.
ح.اب1529
انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط