نشست سه جانبه وزراي دفاع ايران، روسيه و سوريه در تهران برگزار شد+گزارش تصویری

نشست سه جانبه وزراي دفاع جمهوري اسلامي ايران، جمهوري فدراسيون روسيه و جمهوري عربي سوريه ويژه مبارزه با تروريسم در تهران برگزار شد. به گزارش اداره كل تبليغات دفاعي وزارت دفاع؛ در ابتداي اين نشست راهبردي كه به ابتكار جمهوري اسلامي ايران برگزار شده است، سردار سرتيپ پاسدار دكتر حسين دهقان وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران طي سخناني با اشاره به شرايط بحراني منطقه كه ريشه در سياست هاي توسعه طلبانه و تجاوزکارانه آمریکا ، اسرائیل و برخی کشورهای حامی تروریسم دارد گفت:ایران به عنوان لنگر ثبات و امنیت منطقه و به عنوان یکی از بزرگترین قربانیان تروریسم در دوران عمر سیاسی با برکت و عزتمندانه خود همواره با تجاوز، اشغالگری ، ترور و تروریسم مقابله جدی و تمام عیار داشته و امروز هم مقابله جدی و همه جانبه با جریانات تروریستی ، تکفیری و صهیونیستی را با هدف استقرار ثبات و امنیت در سطح منطقه و جهان یک وظیفه و رسالت انسانی می داند.

وي با تاكيد بر اين نكته كه جمهوري اسلامي ايران همواره طرفدار مذاكره و حل بحران سوريه از طريق مذاكره سوري سوري بوده است تصریح کرد : ما با آتش بس تظمین شده ای که موجب تجديد قواي تروريست ها در اين كشورنشود ، موافق هستيم. سردار دهقان با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران راه حل بحران سوریه، عراق ، یمن و سایر کشورها و مناطق درگیر را از یک طرف مبارزه قاطع و بدون استثناء بر علیه تروریست ها و انسداد کامل حمایت های مادی و سیاسی از آنها تا مرحله ریشه کنی ترور و تروریسم و از طرفی ایجاد فضای امن و آرام برای تعیین سرنوشت سیاسی این کشورها توسط مردم می داند گفت:آتش بس جامع، ایجاد امکان امداد رسانی و اقدام بشردوستانه و به طور همزمان ممانعت از تجهیز و پشتیبانی جریانات تروریستی و در عین حال اقدام قاطع نظامی بر علیه تروریست ها را یک اصل و گامی اولیه برای برگشت ثبات و امنیت در منطقه می دانیم. وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران با تشريح ويژگي هاي جريان تروريستي تكفيري كه به هيچ يك از اصول  انساني و اخلاقي پايبند نيستند، اظهار داشت: موجه جلوه دادن حمايت هاي آمريكا، عربستان و برخی دیگر از کشورهای منطقه از تروريست ها که در پوشش حمايت از معارضه ميانه رو صورت می گیرد پوشالی و دروغ بودن ادعاهای ضد تروریستی نظام سلطه را اثبات می کند.

سردار دهقان با بيان اينكه امروز مدعيان حقوق بشر ،چشمان خود را به غيراخلاقي ترين اقدامات و جنايات ضد انسانی تروريست ها و متجاوزين در منطقه در كشتار مردم بي گناه سوريه، عراق و يمن بسته اند گفت : بكارگيري سلاح هاي شيميايي توسط داعش و همچنین  احتمال دستيابي اين گروه به سلاح هاي اتمي که حتی توسط اندیشکده های غربی هشدار داده شده فاجعه ای ویرانگر برای امنیت جهانی است. وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران با تقبيح و محكوميت شديد تبانی نامشروع رژيم صهيونيستي و رژيم سعودي و عمليات مشترك آنان در حمايت از تروريسم افزود: هم پيماني با دشمن مسلمانان و بشريت، يعني رژيم جعلي اسرائيل، عواقب بسيار خطرناكي براي حاكمان سعودي در پي خواهد داشت و ملت های  مسلمان منطقه و جهان این خطای راهبردی را تحمل نخواهند کرد.

سردار دهقان با تاكيد بر ضرورت انجام اقدامات قاطع، سريع، همه جانبه و منسجم عليه تروريسم گفت : نشست سه جانبه تهران نيز با همين هدف برگزار شده است. وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران در بخش ديگري از سخنان خود خاطر نشان کرد : از گروه ها و جريانات داخلي سوريه درخواست مي كنيم با عقلانيت و اتخاذ روش هاي مسالمت آميز در مسير خواست مردم سوريه با دولت قانوني اين كشور وارد مذاكره شده و با تشريك مساعي در جهت استقرار صلح ، آرامش و دفع خطر تروريسم گام بردارند. وزير دفاع با تشكر و قدرداني از وزراي دفاع روسيه و سوريه بخاطر حضور در اين نشست اظهار داشت : امیدواریم بتوانيم با تبادل نظر، تشريك مساعي و اتخاذ تصميمات راهبردي، شكست توطئه خطرناكي كه ناامني، تجزيه و مخدوش كردن تماميت ارضي و از بين بردن حاكميت ملي كشور هاي منطقه را هدف گرفته است محقق، پيروزي قاطع بر عليه تروريسم را رقم زده، امنيت و آرامش را براي مردم منطقه فراهم آوريم. در ادامه اين نشست وزراي دفاع روسيه و سوريه نيز با بيان ديدگاه هاي خود پيرامون راه هاي تقويت و گسترش مبارزه با تروريسم و تاكيد بر ضرورت انسجام هرچه بيشتر براي مقابله جدي با اين پديده شوم  از جمهوري اسلامي ايران بخاطر برگزاري اين نشست سه جانبه كه مي تواند تاثير بسيار مثبتي در روند مبارزه با تروريسم داشته باشد قدرداني كردند.

برای مشاهده گزارش تصویری این خبر به لینک گالری عکس در صفحه اول سایت مراجعه فرمائید.

ح.اب1529 انتهای پیام***

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.