نشست بین المللی مین زدایی بشر دوستانه در تهران آغاز شد

نشست بین المللی مین زدایی بشردوستانه با حضور وزیردفاع، معاون وزیر امور خارجه و جمعی از نمایندگان کشورهای آسیایی، کشورهای مشترک المنافع و نمایندگان سازمان های بین المللی در حوزه مین زدایی در تهران آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، این نشست بین المللی به میزبانی وزارت دفاع و با هدف صدورو تبادل دانش فنی مین زدایی به کشورهای آلوده به مین، انعکاس اقدامات انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران در حوره عملیات مین زدایی، افتتاح مرکز آموزش بین المللی مین زدایی در ایران و ایجاد مرکز منطقه ای مین زدایی با محوریت جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.
تشریح اقدامات و معرفی ظرفیت ها و توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در حوزه مین زدایی بشر دوستانه از جمله مسائل قابل طرح  در این نشست خواهد بود.
آشنایی با وضعیت آلودگی سایر کشورها به مین، مهمات خوشه ای و مواد منفجره به جا مانده از جنگ نیز از دیگر موضوعات مورد بررسی در این نشست عنوان شده است.
تبادل تجربیات در حوزه عملیات مین زدایی میان کشورهای درگیر با معضل مین و تسهیل نقش آفرینی جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه ای و بین المللی در حوزه مین زدایی بشردوستانه نیز در این نشست مورد بررسی قرار می گیرد.
در این نشست علمی کمیته بین المللی صلیب سرخ در ایران و سرویس خدمات مین زدایی سازمان ملل متحد همکاری ویژه خواهند داشت.
همچنین در این نشست نمایندگانی از کشورهای آسیایی، کشورهای مشترک المنافع شامل روسیه، ارمنستان و اذربایجان و نمایندگانی از کرواسی، بوسنی و صربستان حضور دارند.
انتهای پیام/

دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط