نسخه های خارجی برای منطقه پذیرفتنی نیست

وزیر دفاع با تاکید بر اینکه نسخه های امنیتی منطقه باید در درون منطقه حل شود گفت : نسخه هایی که از خارج تجویز می شود به دلیل نا آشنایی و تطبیق نداشتن منافع خارجی ها با ملت های منطقه غیر قابل پذیرش است.
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی در بدو ورود به مسکو  در مصاحبه با خبرگاران افزود:  نمونه این موضوع در سوریه مصداقی عینی است.
وی با بیان عملکرد تتشکیل دو ائتلاف در مبارزه با تروریسم گفت : در سوریه یک ائتلاف با  محور مقاومت و  با پشتیبانی روسیه با تروریسم مبارزه کرد که منجر به شکست داعش شد و در
طرف دیگر آمریکا بود که به طور مدیریت شده و بر اساس منافع خود عمل کرد.
امیر سرتیپ حاتمی با تاکید بر اینکه مواضع جمهوری  اسلامی  ایران در اجلاس امنیتی مسکو تبیین خواه  شد گفت: در این سفر با تعدادی از وزرای دفاع کشورها بویژه ارتشبد شویگو وزیر دفاع روسیه و دیمیتری راگوزین معاون نخست وزیر روسیه در امور دفاعی و نظامی رایزنی و گفتگو خواهد شد.
وی پیگیری همکاری های خوب دو جانبه در حوزه نظامی و دفاعی و تعمیق همکاری های منطقه ای و بین المللی را از جمله موضوعات مورد بحث در رایزنی با مقامات ردسیه بیان کرد و گفت: امروز ایران و روسیه  روابط مطلوبی دارند و امید است  این روند به شراط بهتری نیز برسد.

امير سرتيپ حاتمي در نخستين روز سفر به مسکو عصر امروز ابتدا با وزير دفاع بلاروس سپس با همتاي روس خود ارتشبد شويگو ملاقات و درباره مهمترين مسايل راهبردي، دفاعي، نظامي و امنيتي دوجانبه، منطقه اي و بين المللي رايزني مي کند.
وزراي دفاع ايران و روسيه پس از اين رايزني ها در جمع خبرنگاران نتايج مذاکرات را تشريح خواهند کرد. ديدار و گفتگو با وزير دفاع قزاقستان آخرين برنامه امير سرتيب حاتمي در نخستين روز ورود به مسکو است.

وزير دفاع کشورمان همچنين فردا در هفتمين اجلاس بين المللي امنيتي مسکو شرکت و سخنراني مي کند. امير سرتيپ حاتمي همچنين در حاشيه اين اجلاس دو روزه که با وزراي دفاع، روساي ستاد، فرماندهان عالي نظامي، دفاعي، امنيتي و مسوولان سازمان هاي بين المللي از 80 کشور برگزار مي شود با وزراي دفاع و روساي هيات هاي عالي تعدادي از کشورهاي شرکت کننده ديدار و گفتگو خواهد کرد.
 

انتها پیام/

 

دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط