معاون وزیر دفاع از برگزاری کنگره شهدای وزارت دفاع با حضور رئیس‌جمهور خبر داد

معاون وزیر دفاع با اشاره به برگزاری کنگره سه روزه شهدای وزارتخانه متبوعش گفت: در این کنگره یکی از دستاوردهای مهم صنایع دفاعی نیز رونمایی می‌شود.

به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع ؛سردار سید مجید میراحمدی معاون نیروی انسانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز در نشستی خبری با اشاره به برگزاری کنگره شهدای این وزارتخانه در روزهای آینده گفت: این کنگره سه روزه از روز سه‌شنبه هفدهم اردیبهشت ماه به منظور بزرگداشت سه وزیر دفاع شهید (شهیدان چمران، نامجو و فکوری)، فرماندهی مهندسی جنگ (شهید صفوی) و هزار شهید وزارت دفاع در تهران برگزار خواهد شد که در این کنگره سرلشگر سید‌حسن فیروز‌آبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، امیر سرلشگر عطاءالله صالحی فرمانده کل ارتش، سردار سرلشگر سید‌یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا سخنرانی خواهند کرد و بنا بر هماهنگی‌های انجام شده و موافقت‌های اولیه آقای رئیس‌جمهور نیز در صورت هماهنگ شدن برنامه‌هایشان در این مراسم حضور داشته و سخنرانی خواهند کرد.
میراحمدی افزود: علاوه بر برنامه‌های مختلف فرهنگی که به منظور ترویج روحیه ایثار، شهادت و آشنایی با سبک زندگی شهدا در نظر گرفته شده در این کنگره یکی از دستاوردهای مهم دفاعی نیز رونمایی خواهد شد.
میراحمدی مهمترین ماموریت وزارت دفاع را توانمند‌سازی نیروهای مسلح کشورمان در جهت ایجاد آمادگی برای مقابله با تهدیدات دانست و افزود: در این مسیر رسالت وزارت دفاع تجهیز نیروهای مسلح است که این امر از همان ابتدای انقلاب در دستور کار قرار داشت.
وی افزود: امروز نیروهای مسلح ما از لحاظ آمادگی و تجهیزات در اوج آمادگی به سر می‌برد و هیچ هدفی از دشمن چه در زمین و چه در دریا خارج از تیررس ما نیست.
معاون وزیر دفاع افزود: این وزارتخانه افتخار دارد که سه وزیر شهید خود را تقدیم انقلاب کرده و علاوه بر آن وزارت دفاع 1000 شهید دیگر دارد که 200 نفر از آنان در صحنه‌های پرخطر تحقیق و تولید صنایع دفاعی به شهادت رسیده‌اند و علاوه بر آن 2 هزار جانباز و 100 آزاده نیز از دیگر افتخارات وزارت دفاع است.
ح.اب1529
انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط