مركز اسناد وزارت دفاع با حضور سردار دهقان افتتاح شد+گزارش تصویری

در آستانه دهه مبارك فجر انقلاب اسلامي با حضور سردار سرتيپ پاسدار دكتر حسين دهقان وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح مركز اسناد وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در محل اين وزارتخانه افتتاح و به بهره برداري رسيد.
به گزارش اداره كل تبليغات دفاعي وزارت دفاع؛ سردار دهقان در آيين افتتاح اين مركز طي سخناني با اشاره به اهميت نگهداري، پردازش و تدوين ميراث گران قيمت گذشته به منظور بهره برداري محققين اظهار داشت: با اتكا به اين راهبرد بحمدالله موفق شديم مجموعه ارزشمندي از اسناد تاريخي در حوزه دفاعي را با قدمت بالاي 180 سال در اين مركز نگهداري نماييم.
وزير دفاع افزود : پس از شناسايي و جمع آوري بيش از سه ميليون سند فيزيكي وديجيتالي ، تنظيم و پردازش آن در حال حاضر بيش از يك ميليون وپانصد هزار سندفيزيكي و همين تعداد اسناد ديجيتالي در اين مركز نگهداري مي شود كه به تدريج به آمار آن اضافه و در نرم افزار بارگزاري خواهد شد.
سردار دهقان در ادامه  اظهار داشت: اسناد مذكور مربوط به وزارت جنگ پهلوي اول و دوم، انقلاب، دفاع مقدس، صنعت دفاعي و وزارت دفاع پس از پيروزي انقلاب اسلامي است كه در نوع خود منحصر بفرد و بي نظير مي باشد كه مي تواند مورد استفاده پژوهشگران،مديران و كارشناسان مربوط قرار گيرد.
وي افزود : آسيب شناسي، آسيب زدايي و مرمت اسناد مهم و با ارزش تاريخي، مكانيزه نمودن اسناد جمع آوري شده ، ايجاد بانك اطلاعاتي، تدوين، چاپ و انتشار اسناد برگزاري نمايشگاه از اسناد مهم از ديگر برنامه هايي است كه در اين ارتباط در دست اقدام مي باشد.
وزير دفاع با تشكر و قدرداني از دست اندركاران جمع آوري،شناسايي و پردازش اسناد مذكور، اين مركز را گنجينه ي ارزشمندي از تاريخ دفاعي كشور در 2 مقطع زماني قبل و پس از پيروزي انقلاب اسلامي دانست و تصريح كرد: در مجموعه مركز اسناد وزارت دفاع ، دو رويكرد را در سيستم اداره و فرماندهي بخش دفاع در قبل و بعد از پيروزي انقلاب اسلامي با اتكاء به اسناد خدشه ناپذير مي توان مشاهده كرد كه عبارتند از: اوج وابستگي و ذلت رژيم ستم شاهي در وابستگي به اجانب به ويژه آمريكا و رژيم صهيونيستي وفساد گسترده ي حاكم بر آنان و رويكردي ديگر؛ اوج تلاش براي استقلال و قطع وابستگي و سلامت عمل فرماندهان و مسئولان بخش دفاعي پس از پيروزي انقلاب اسلامي است.
سردار دهقان در پايان خاطر نشان كرد: با اين تفاوت در نگاه، راهبرد و عمل از دستاوردهاي انقلاب اسلامي است كه بايد با اتكاء به اين اسناد آن را براي نسل هاي امروز و فرداي كشور تبيين كرد.

ح.اب1529
انتهای پیام***

گزارش تصویری - افتتاح مركز اسناد وزارت دفاع با حضور سردار دهقان

لینک کوتاه: 
دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط