فرمانده جدید لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله(ص) منصوب شد

با حکم فرمانده کل سپاه پاسداران سرهنگ بنایی به عنوان فرمانده لشکر ۲۷ محمد رسول اللّه منصوب شد.

آیین تکریم و معارفه فرماندهان و جدید  لشکر عملیاتی 27 حضرت محمد رسول اللّه(ص) صبح امروز (سه شنبه 29 خرداد 1397) در محل حسینیه شهدای گمنام لشکر 27 برگزار شد.

سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه تهران بزرگ در ابتدای این مراسم گفت: ما امروز بعد از گذشت سی و هشت سال از تاسیس لشکر27 حضرت محمد رسول ا...(ص)، شاهد افتخارآفرینی‌های پی در پی از سوی این لشکر بودیم. روزهای عملیاتی فتح‌المبین، عملیات بیت‌المقدس، عملیات رمضان و دیگر عملیات‌ها که لشکر 27 با آن مواجه بود و شیرینی و لذت آن روزها هیچ‌گاه از یاد پیشکسوتان جهاد و شهادت نخواهد رفت. امروزه نیز نام این لشکر نه تنها در داخل کشور، بلکه در فراتر از مرزهای این سرزمین و دفاع از حریم آل‌الله همچون نگینی می‌درخشد و در این راه شهدای فراوانی را تقدیم انقلاب و اسلام عزیز کرده است. 

همچنین سردار کوثری فرمانده لشکر27 حضرت محمد‌رسول الله(ص) در دوران دفاع مقدس و جانشین قرارگاه ثارالله تهران طی سخنانی ضمن ابراز خرسندی از توفیق حضور دوباره در بین رزمندگان این لشکر ابراز کرد: لشکر27 حضرت محمد رسول‌‌اللّه (ص) یکی از لشکرهای خط شکن و پرصلابت در دوران دفاع مقدس بود که در کوران سخت جنگ تحمیلی بعد از تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی (ره) و بنا به ضرورت، تیپ‌ها و لشکر10 حضرت سیدالشهداء (ع) و مشخصاً تیپ 27 محمد رسول‌الله (ص) توسط جاویدالاثر حاج احمد متوسلیان و یارانش ظرف مدت چهل و سه روز تشکیل شد که تیپ 27 ، بعدها به لشکر27 تغییر شکل داد. 

سردار کوثری افزود: همه ما باید در برابر دشمنان به مصداق "اشداء علی ا لکفار" و در برابر دوستان "رحماء بینهم" باشیم و سردار اسدالهی مصداق این آیه است. این برادر عزیز در هر جایی که نیاز به کمک رسانی بوده است دریغ نکرده و شاهد مثال آن، وقوع زلزله ی ناگوار کرمانشاه بود که ایشان بعد از وقوع زلزله، بلافاصله خود را به سرپل ذهاب رساند و خالصانه و با تاسی بر مشی و مرام پاسداری، به ساخت خانه و کاشانه برای آسیب دیدگان پرداخت لذا همه ما باید همینطور باشیم چرا که دلیل پوشیدن لباس پاسداری، دقیقا همین گونه خدمتگزاری‌هاست. 

کوثری خاطرنشان کرد: برادر علی بنایی نیز از افراد پرتلاش و خستگی ناپذیر است. من ایشان را از سال 1360 و از زمانی که ایشان در سپاه کرج مشغول به فعالیت بود، می‌شناسم و آرزوی توفیقات روز افزون را برای این برادر عزیز در فرماندهی لشکر عملیاتی 27 حضرت محمد رسول ا...(ص) دارم. 

گفتنی است در این مراسم سردار سیروس صابری جانشین فرمانده سپاه تهران بزرگ، سردار احمد بیگدلی مسئول عملیات قرارگاه ثاراللّه تهران، سردار ریوندی مشاور فرمانده سپاه تهران، سردار گلعلی بابایی، سردار عباس برقی، سردار قریب و همچنین فرماندهان رده های سپاه تهران بزرگ و خانواده سردار جاویدالاثر مدافع حرم حاج رضا فرزانه و خانواده شهید مدافع حرم حاج احمد اسماعیلی نیز حضور داشتند.

در این مراسم با حکم سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه سرهنگ علی بنایی به عنوان فرمانده جدید لشکر عملیاتی 27 محمد رسول اللّه منصوب شد. وی پیش از این فرماندهی تیپ حضرت زهرا(س) تهران بزرگ را برعهده داشت.

پیش از این سردار حسین اسداللهی فرماندهی لشکر 27 محمدرسول اللّه را بر عهده داشت.

انتهای پیام/

دسته بندی: 
سپاه

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.