طلایی‌نیک در مراسم معارفه خود در وزارت دفاع:از مولفه‌های اصلی موفقیت در عرصه دیپلماسی، تحکیم، تقویت و اقتدار دفاعی است

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع با بیان اینکه بدون اقتدار دفاعی، دیپلماسی نمی‌تواند به جلو حرکت کند، گفت: یکی از مولفه‌های اصلی برای موفقیت در عرصه دیپلماسی، تحکیم، تقویت و اقتدار دفاعی است.

به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع؛رضا طلایی‌نیک معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم معارفه خود در این سمت که عصر امروز با حضور وزیر دفاع برگزار شد، اظهار داشت: در قانون اساسی، 9 اصل به نیروهای مسلح پرداخته و بر تقویت و خودکفایی این نیروها تاکید کرده است.

وی با اشاره به پیام نوروزی مقام معظم رهبری اظهار داشت: با توجه به پیام آقا و رویکرد جدید دولت تدبیر و امید که نرمش قهرمانانه را در پیش گرفته، یکی از مولفه‌های اصلی برای دیپلماسی ما، تحکیم و تقویت پشتوانه و اقتدار دفاعی است که می‌تواند دیپلماسی ما را موفق‌تر کند. زیرا بدون اقتدار دفاعی، دیپلماسی نمی‌تواند به جلو حرکت کند.

طلایی‌نیک اظهار داشت: حضرت آقا طی چند بند دستور دادند که پیگیری لوایح در دولت و مجلس، انطباق نظرات مجلس با قوانین نیروهای مسلح، دفاع حقوقی از نیروهای مسلح در مجلس و انطباق آیین‌نامه و دستورالعمل‌‌های نیروهای مسلح با قوانین و مقررات کشور به عهده وزارت دفاع است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع‌ تاکید کرد: دفاع از حقوق نیروهای مسلح و وزارت دفاع در محاکم داخلی و خارجی از جمله وظایف این معاونت است. طلایی‌نیک در پایان خاطرنشان کرد: اولویت اصلی ما اولویت‌دادن به مصالحه، قبل از طرح دعاوی در محاکم قضایی است.

ح.اب1529

انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط