صندوق های بازنسشتگی باید مولد و با تکیه بر منابع داخلی تولید درآمد کنند/ بسته های حمایت از بازنشستگان نیروهای مسلح ارائه می شود+ گزارش تصویری

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: صندوق ها بایستی در چارچوب سیاست های کلی دولت، مولد، درون زا و با تکیه بر منابع و ظرفیت های داخلی تولید درآمد کنند. 
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع ، امیر سرتیپ حاتمی در نخستین همایش علمی سالیانه تامین اجتماعی نیروهای مسلح که  با حضور جمعی از مسئولان کشوری و لشکری در خصوص بازنشستگان نیروهای مسلح برگزار شدضمن تبریک ایام ربیع الاول گفت: فعالیت و مأموریت های ساتا یک کار تکلیفی، قانونی، ارزشی، عاطفی و عقلانی است؛ چرا که اولاً طی مسیر بازنشستگی برای همه کارکنان یک امر بدیهی و عقلانی است و دوم اینکه بازنشستگان به لحاظ ارزشی و عاطفی جزئی از خانواده، همسنگر و هم وطن ما هستند.
وی در همین زمینه اضافه کرد: بازنشستگان امروز نیروهای مسلح، رزمندگانی هستند که در دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس و پس از آن جانفشانی و مجاهدت های بیشماری از خود نشان دادند.
وی تأکید کرد: بازنشستگان امروز همرزمان شهدا و جانبازان هستند و باید بیش از این مورد توجه قرار گیرند.
امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به ابعاد مختلف ساتا از منظر درونی، بیرونی، محیطی و ذینفعان تصریح کرد: از منظر گوناگون میتوان ابعاد و پیچیدگی های ساتا را تبیین و ارزیابی کرد اما در نگاه کلی مسئله عمده ما در سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح استاندارد شدن و کارکردهای صندوق بازنشسگی است که باید فعال تر و به معنای واقعی کلمه عملکرد موثرتری داشته باشد.
وزیر دفاع با اشاره به اینکه صندوق های بازنشستگی به لحاظ کارکردی باید خود اتکا باشند تصریح کرد: صندوق ها بایستی در چارچوب سیاست های کلی دولت بتوانند  مولد، درون زا و با تکیه بر منابع و ظرفیت های داخلی تولید درآمد کنند. 
وزیر دفاع با اشاره به مشکلات و چالش های بازنشستگان اظهار کرد: حل مشکلات و دغدغه های بازنستگان نیروهای مسلح نیازمند برنامه ریزی بلندمدت، تعامل با قانونگذاران  و استفاده از راه کارهای بومی برآمده از همایش های علمی و اندیشمندان بومی  است.
وی با اشاره به نزدیک بودن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گفت: امیدواریم در این ایام اخبار خوبی در زمینه مسائل فضایی، دریانوری و غیره برای ملت ایران ارائه کنیم.
وزیر دفاع خاطرنشان کرد: در حوزه فضایی با کمک و همکاری وزارت ارتباطات و دانشگاههای مختلف همکاری بسیار خوبی صورت گرفته که قدردان آنها هستیم.
انتهای پیام /
 

دسته بندی: 
وزارت دفاع
تامین اجتماعی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط