شمخانی: ائتلاف‌های کاغذی عملکرد قابل دفاعی برای مهار تهدید‌های بین‌المللی نداشته‌اند

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: گروه‌های مسلح تکفیری که از سوی برخی کشورهای منطقه پشتیبانی می‌شوند، در کنار رژیم صهیونیستی دو تهدید اصلی برای امنیت بین‌الملل هستند و ائتلاف‌های کاغذی هیچ عملکرد قابل دفاعی در زمینه مهار این تهدیدها نداشته‌اند.
ویگن سرکیسیان وزیر دفاع جمهوری ارمنستان عصر امروز(چهارشنبه) با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و پیرامون مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کرد.
شمخانی با اشاره به روند همکاری‌های گسترده و رو به رشد میان دو کشور در عرصه‌های مختلف به ویژه حوزه‌های دفاعی و امنیتی گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال همسایگان، همواره از اصول حسن همجواری، روابط مسالمت آمیز و بهره گیری حداکثری از ظرفیت‌های قابل تبادل پیروی می‌کند.
وی با اشاره به اقدامات گسترده ایران در مقابله با تروریسم در سوریه و عراق و تاثیر آن بر ایجاد ثبات و آرامش در منطقه اظهار داشت: در صورتی که با گسترش افسار گسیخته تروریسم تکفیری مقابله به هنگام صورت نمی‌گرفت امروز سراسر منطقه با بحران ناامنی مواجه بود.
دبیر شورای عالی امنیت ملی ضرورت گفت‌وگو و مفاهمه در حل و فصل اختلافات منطقه‌ای و اجتناب از نظامی گری و خشونت در این خصوص را لازمه حفاظت از امنیت و ثبات عنوان کرد و اظهار داشت: ایجاد و توسعه درگیری‌های منطقه‌ای خواست و اراده بیگانگان برای افزایش حضور و مداخله در امور داخلی کشورها و فروش سلاح بوده و باید با هوشیاری و همکاری مستمر اجازه شکل گیری بحران‌های تصنعی داده نشود.
شمخانی سابقه منفی کشورهای غربی در حمایت از تروریسم و استفاده از ابزار تحریم برای محدود سازی کشورهای قربانی تروریسم چون ایران و سوریه را مورد تاکید قرار داد و افزود: برای توسعه توان دفاعی متعارف خود از هیچ کشور یا سازمان بین‌المللی اجازه نخواهیم گرفت و با هرگونه دخالت خارجی در امور دفاعی از جمله توان موشکی جمهوری اسلامی ایران بشدت مقابله خواهیم کرد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی خاطر نشان کرد: گروه‌های مسلح تکفیری که از سوی برخی کشورهای منطقه پشتیبانی فکری و مالی می‌شوند، در کنار رژیم صهیونیستی دو تهدید اصلی برای امنیت بین‌الملل به شمار می‌روند و متأسفانه ائتلاف‌های کاغذی هیچ عملکرد قابل دفاعی در زمینه مهار این تهدیدها نداشته‌اند.
ویگن سرکیسیان وزیر دفاع ارمنستان نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت و موقعیت ممتاز جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان، بر علاقمندی دولت ارمنستان به گسترش همکاری و ارتقای سطح مناسبات با ایران تأکید کرد.
وی با تاکید بر اراده رهبران ارمنستان برای تقویت و گسترش همکاری‌های همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: ما با ایجاد هرگونه تنش در منطقه و میان همسایگان مخالفیم و ضمن قدردانی از نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران در مهار بحران‌ها و ایجاد ثبات، آماده افزایش همکاری دو جانبه در این خصوص هستیم.
ح.اب1529
انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط