سواحل مکران باید به نقطه‌ای کانونی براي توسعه استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان تبدیل شود

معاون اول رئیس جمهور گفت: سواحل مكران بايد به نقطه اي كانوني براي توسعه و رفع محروميت از استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان تبديل شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، ششمن جلسه ستاد توسعه سواحل مکران با حضور دکتر اسحاق جهانگیری، وزرای دفاع،کشاورزی، راه و شهرسازی و امور اقتصادی و دارائی، معاون مهندسی وزارت دفاع و جمعی از مسئولین در دفتر معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.
در این جلسه دکتر اسحاق جهانگیری ریاست جلسه و امیر سرتیپ حاتمی دبیری جلسه را به عهده داشتند.
دكتر اسحاق جهانگيري در اين جلسه با اشاره به ظرفيت كم نظير سواحل مكران براي توسعه استان هاي سيستان و بلوچستان و هرمزگان، گفت: سواحل مكران بايد به نقطه اي كانوني براي توسعه و رفع محروميت از اين دو استان تبديل شود.
 معاون اول رييس جمهور با اشاره به وجود محروميت در استان سيستان و بلوچستان و فاصله زياد شاخص هاي توسعه در اين استان با ساير استان هاي كشور، تصريح كرد: حل مسائل استان سيستان و بلوچستان نيازمند طرحي نو و نگاهي ملي است و اين موضوع بايد در دستور كار همه دستگاه هاي اجرايي قرار گيرد.

معاون اول رييس جمهور با تاكيد بر اينكه بايد پروژه هاي مصوب در سفر مقام معظم رهبري(مدظله العالی) به استان سيستان و بلوچستان و نيز قول ها و وعده هاي داده شده از سوي رييس جمهور محترم براي توسعه اين استان به سرعت محقق شوند، گفت: بايد با برنامه ريزي دقيق و سياست گذاري صحيح، ضمن اجراي پروژه ها و عمل به وعده هاي داده شده، نسبت به محروميت زدايي و توسعه استان اقدام شود.
در ادامه این جلسه علی اکبر سلیمانی معاون مهندسی وزارت دفاع با ارائه گزارشی از پروژه های عمرانی و اجرائی انجام شده وزارتخانه ها اظهار داشت: وزارت نفت با 386 و وزارت راه و شهرسازی با 102 هزار میلیارد ریال پروژه اجرائی،  بیشترین سهم از سرجمع 630 هزار میلیارد ریال پروژه های صنعتی و عمرانی طرح بزرگ توسعه سواحل مکران را به عهده دارند.
سلیمانی همچنین با ارائه گزارشي از اهم اقدامات دبيرخانه ستاد توسعه سواحل مكران افزود:  رويكرد دبيرخانه تلاش در جهت محروميت زدايي پيش از آغاز روند توسعه اين سواحل بوده است و دبيرخانه ستاد، توسعه اجتماع محور جهت افزايش توانمندي جوامع محلي و توسعه پايدار و متوازن و همراهي جوامع در فرآيند توسعه صنعتي و عمراني را در دستور کار دارد.
در همین رابطه مقرر شد دبیرخانه ستاد توسعه سواحل مکران با برگزاری جلسات تخصصی در حوزه های آب، نفت، محیط زیست و طرح ویژه توسعه سواحل مکران، اقدامات آینده را  برنامه ریزی کند.
در این جلسه نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با پیشرفت 61 درصدی پیشران توسعه منطقه مکران معرفی شد.

 
انتهای پیام/
 
 

دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط