سردار وحیدی در جمع خلبانان:ساخت جنگنده‌های جدید در دستورکار وزارت دفاع قرار گرفت

سردار وحیدی در جمع فرماندهان، خلبانان و افسران گفت: نیروی هوایی با اقتدار علمی، عملیاتی، روحی، روانی و معنوی همچون شهابی مبین حافظ راستین آسمان ایران اسلامی و از پیشتازان دفاع از کشور است.

به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع؛سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح که در نود و دومین سفر استانی به همراه هیات دولت به استان همدان سفر کرده است، از پایگاه سوم شکاری شهید نوژه همدان بازدید و از نزدیک با قابلیت‌های این پایگاه آشنا شد. وی در جریان این بازدید در جمع فرماندهان، خلبانان و افسران این پایگاه طی سخنانی اظهار کرد: نیروی هوایی با اقتدار علمی، عملیاتی، روحی، روانی و معنوی همچون شهابی مبین حافظ راستین آسمان ایران اسلامی و از پیشتازان دفاع از کشور است. وزیر دفاع، آشنایی، اشراف و کار با تجهیزات و سیستم‌های پیشرفته، شجاعت و بی باکی در انجام ماموریت‌های محوله و تقدیم صدها شهید و جانباز در دفاع از میهن اسلامی را از عوامل پدیدآورنده این اقتدار دانست. وی افزود: ساخت جنگنده‌های جدید در دستور کار وزارت دفاع قرار گرفته است. وحیدی با بیان این‌که «نیروی پر افتخار هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران جزو اولین نیروهایی بود که برای دفاع از مردم و میهن اسلامی به مصاف دشمنان متجاوز رفت» تصریح کرد: ‌پاسخ کوبنده و بمباران گسترده مواضع دشمن در آغازین روزهای جنگ تحمیلی معادلات دشمنان متجاوز را کاملا بر هم زد. وزیر دفاع گفت: امروز نیروی هوایی بسیار پر قدرت است و این قدرت با توکل به خدا و اتکا به تجهیزات و امکاناتی است که به دست متخصصان زبده و کارآمد صنایع دفاعی و توانمندی‌های داخل ایجاد شده است نه وابستگی به خارج و بیگانگان. وحیدی، تنوع جنگنده‌ها، آماده نگه داشتن آن‌ها، ارتقا و روزآمدسازی آن‌ها، طراحی و ساخت جنگنده‌های آذرخش و صاعقه و ساخت هواپیمای جنگنده جدیدی را که در برنامه داریم از نبوغ دانش و فن‌آوری بومی و بالندگی صنعت دفاعی و نیروهای زبده عملیاتی ذکر کرد که در اوج تحریم‌ها توانمندی‌ بسیار بالایی را به منصه ظهور رسانده‌اند.

وزیر دفاع با اشاره به ماموریت‌های ارزشمندی که پایگاه شهید نوژه در طول دوران دفاع مقدس و بعد از آن انجام داده است، آمادگی و روحیه بالای فرماندهان و خلبانان این پایگاه را ستود و از ایثار و فداکاری و خدمات آنان تشکر و قدردانی کرد. گفتنی است، جلسه با فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی، حضور در مراسم صبحگاه تیپ 23 انصارالحسین سپاه به بازدید از دانشگاه بوعلی، تیپ قهرمان ارتش و شهرک صنعتی و آشنایی با فعالیت‌های آنان و گفت‌وگو با مسوولان این مراکز از دیگر برنامه‌های سفر سردار وحیدی به استان همدان بود. ح.اب1529

انتهای پیام 

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط