سردار وحيدي با معاون اول رئيس جمهور افغانستان ديدار كرد

سردار سرتيپ پاسدار احمد وحيدي وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران در ادامة برنامه هاي خود در سفر به افغانستان با مارشال قسيم فهيم معاون اول رئيس جمهور افغانستان ديدار و پيرامون مسائل مورد علاقه دو كشور گفتگو كرد.

به گزارش اداره كل تبليغات دفاعي وزارت دفاع؛ مارشال قسيم فهيم با بيان اينكه روابط ايران و افغانستان بر اساس ايمان، عقيده و ارادة دو ملت شكل گرفته است، توسعه و تعميق روابط در همه زمينه ها را رسالتي بزرگ براي دولتمردان كشور ذكر كرد.

معاون اول رئيس جمهور افغانستان با اشاره به نقش ممتاز جمهوري اسلامي ايران در تحولات منطقه اي گفت: توسعه و تعميق روابط با كشور دوست و برادر ايران از جايگاه ويژه‌اي در نزد ما برخوردار است و اميدواريم سفر شما گسترش دهنده و تحكيم بخش اين روابط باشد.

وي خاطر نشان ساخت: ما و شما برادر و همسنگر هم در بحرانها و چالشها هستيم و ملت ما هرگز كمك و جوانمردي ملت ايران را در دوره هاي سخت و پرمحنت فراموش نخواهد كرد.

مارشال قسيم فهيم افزود: روابط ايران و افغانستان صرفاً سياسي بر اساس تعارفات ديپلماتيك نيست ، بلكه رابطه عميق ، ديني و مبتني بر پيوندها و اشتراكات تاريخي ميان دو كشور است.

در اين ديدار سردار وحيدي نيز تاكيد كرد :تشريك مساعي و همكاري دو كشور مي تواند در معادلات منطقه اثرگذار باشد.

وزير دفاع كشورمان با بيان اينكه فرهنگ كار ، تلاش و همت هاي بلند در بالاترين سطح در مردم افغانستان وجود دارد، تصريح كرد: بايد با دميدن روح اميد و اعتماد به نفس ملي در اين مردم مقاوم، سخت كوش و صبور، پيشرفت و توسعه افغانستان را رقم زد.

سردار وحيدي افزود: از ديدگاه ما، ملت بزرگ و رشيد افغانستان قادر است امنيت خود را به بهترين شكل ممكن بدون دخالت نيروهاي فرامنطقه اي ايجاد و تثبيت كند.

قرار است تا ساعتي ديگر وزير دفاع  در كنفرانس مطبوعاتي به سئوالات خبرنگاران پاسخ دهد.

ح.اب1529

انتهاي پيام***

تاريخ خبر:29/03/1390

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط