سردار دهقان: خودکفایی و خوداتکایی در راس برنامه های وزارت دفاع است

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه راهبرد خوداتکایی و خودکفایی در راس برنامه های این وزارتخانه قرار دارد، گفت: جمهوری اسلامی ایران در بیشتر حوزه های دفاعی به خود کفایی رسیده است و این روند تا خودکفایی کامل با جدیت و شتاب بیشتر ادامه خواهد یافت.

به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع؛ سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان  وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح روز جمعه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، گزارشی از اقدام ها، فعالیت ها و دستاوردهای وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سه سال گذشته را ارائه کرد.

سردار دهقان گفت:ما در وزارت دفاع آنچه را مبنا قرار دادیم فناوری‌های مورد نیاز و تلاش برای ساخت تسلیحاتی است که نیازمند خرید از خارج بودیم.

وی افزود: ما با ده‌ها دانشگاه و هزاران نخبه و صدها مجموعه و شرکت دانش‌بنیان مشغول همکاری هستیم.

وزیر دفاع اضافه کرد: با بکارگیری ظرفیت‌های داخلی کشور و با استفاده از جوانان انقلابی و با انگیزه، کمترین نیاز را به خارجی‌ها داریم و ظرفیت‌های دفاعی خود را افزایش دادیم.

وی خاطر نشان کرد: 90 درصد از سیستم‌های دفاعی کشور را به استاندارد قابل قبول رسانده‌ایم و کیفیت آن‌ها را قابل مقایسه با سلاح‌های کشورهای پیشرفته قرار دادیم.

سردار دهقان ادامه داد: ساخت سلاح انفرادی ملی و تلاش برای بهبود کیفیت و دقت موشک‌های بالستیک از جمله دستاوردهای وزارت دفاع در حوزه است.

وی اظهار داشت: در حوزه فضا نیز در جهت ساخت ماهواره‌ها و ماهواره برها و سکوهای پرتاب موشک و همچنین در حوزه کاوشگری و پژوهشی کارهای خوبی انجام شده است و در خصوص موشک‌های بالستیک هم برای سوخت مایع و هم سوخت جامد محدودیت برد نداریم.

سیدیوسف طباطبایی نژاد امام جمعه اصفهان نیز در این دیدار با تاکید بر ضرورت عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی به صورت واقعی و حمایت از تولیدکنندگان و تسهیل امور سرمایه گذاران در بخش های مختلف برای وزیر دفاع و همکارانشان در رسالت خطیری که برعهده دارند، آرزوی موفقیت کرد.

وی اظهار داشت: در آخرین سال فعالیت دولت یازدهم باید سرعت عمل مسئولان افزایش یابد.

وزیر دفاع و پیشتیبانی نیروهای مسلح به مناسبت هفته دولت و به منظور شرکت در شورای اداری و افتتاح چند طرح عمرانی، خدماتی، کشاورزی و فرهنگی روز پنجشنبه به نمایندگی از رئیس جمهوری و هیات دولت وارد اصفهان شد. به مناسبت هفته دولت چند طرح عمرانی در شهرهای اصفهان، شاهین شهر و شهرضا روز گذشته(چهارشنبه) با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افتتاح شد. ح.اب1529 انتهای پیام***

 

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.