سردار دهقان: اقتصاد مقاومتی برای کشور یک ضرورت است

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: اقتصاد مقاومتی برای کشور جمهوری اسلامی ایران یک الزام، یک ضرورت و یک نیاز قطعی نه برای زمان حال است.
به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع؛ سردارسرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان وزیر فاع و پشتیبانی نیروهای مسلح عصر روز دوشنبه درهمایش علمی کاربردی اقتصاد مقاومتی که در دانشگاه خاتم برگزارشد، افزود: اقتصاد مقاومتی یک پاسخ به اداره بخش اقتصاد کشور در طول زمان و برای حال و آینده است.
وی با بیان اینکه ما درهمین دوران بعد از پیروزی و استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران عملا دیدگاههای مختلف اقتصادی با رویکردهای مختلف را به نوعی به صورت کامل و ناقص به اجرا گذاشتیم و عمل کردیم افزود: اما برایند همه این اقدامات و برنامه های گذشته ما وضعیتی است که ما امروز در آن قرار داریم.
وزیردفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: همیشه این را به عنوان یک اصل می پذیریم که وضع موجود ما نتیجه مجموعه تصمیمات، اقدامات و برنامه های است که ما در گذشته زمان آنها را به اجرا گذاشته ایم؛ اگر این چنین نبود وضع موجود اصلا معنی نداشت.
سرداردهقان افزود: ما همیشه این اصل بعدی را نیز می پذیریم که وضع موجود نقطه عزیمتی است برای حرکت به سمت وضعیت مطلوبی که ما به دنبال آن هستیم.
وی اظهارداشت: ما اگر به دنبال تعامل و مبادله و نقش آفرینی هستیم باید دارای قدرتی باشیم که دیگران ما را پذیرا باشند.
سرداردهقان با بیان اینکه درون زا بودن اقتصاد به این معنا است داشته های ملی را بستر قدرت برای ایجاد رفاه و امنیت به فعالیت در بیاریم، ادامه داد: دراین صورت است که صادرات و واردات معنا پیدا می کند.
وزیر دفاع  با بیان اینکه هیچ کشوری در دنیا نمی تواند بگوید فقط وارد کننده و یا صادر کننده هستم، افزود: درون زا و برون گرا بودن به این معناست که پایه های فرهنگی و اقتصادی را بگونه ای ترسیم کنیم که دیگران بر روی آن حساب باز کنند.
وی با تاکید براینکه دراین عرصه بی ثباتی امنیتی مهمترین عامل تاثیرگذار در آن خواهد بود، گفت: تغییر و تحولات آثار و پیامدهایی دارد که به دیگر مناطق نیز اثر گذار خواهد بود.
وزیر دفاع تصریح کرد: دراین بین جمهوری اسلامی ایران یک نظام مورد قبول هیچ یک از نظام های قدرت در جهان نبوده است زیرا یک نه مطلق به آنهاست و همیشه در معرض تهدید بوده است.
سردار دهقان اظهار کرد: آخرین موضوعی که دنیای استکبار بر روی آن متمرکزهستند و آن را رها نخواهند کرد جنگ اقتصادی است و به هر بهانه ای از این طریق به دنبال ضربه زدن به نظام ما هستند و اینجاست که اقتصاد مقاومتی ایفای نقش خواهد کرد.
وی بیان داشت: درهر صورت پذیرش واقعیت های جامعه در واقع نقطه آغازین حرکت به سمت جلو است که باید آن را پذیرفت.
وزیر دفاع گفت: امروزه باید عزم و اراده خود را در جهت بلند شدن برای یک هدف بزرگتر بکار بگیریم زیرا کشور با وجود جوانان با استعداد خود می تواند گامهای بزرگی بر دارد.
سرداردهقان با تاکید براینکه برای رسیدن به اهداف بلند و پیشرفت و توسعه همه جانبه باید به صورت متمرکزعمل کرد، افزود: باید با چشمی باز وارد عرصه کسب و کار شد و ببینیم که چه می خواهیم و برای چه می خواهیم که این مهم در نهایت موجب موفقیت خواهد شد.
ح.اب1529
انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط