سردار دهقان: ارتقای منزلت اجتماعی نيروهاي مسلح بايد محور اصلي فعاليت‌هاي ساتا باشد

همایش دو روزه مدیران ارشد سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا) با حضور حجت الاسلام و المسلمین گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، مسئولین و مقامات عالی رتبه نظامی هشتم و نهم مهرماه برگزار شد.

به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع ؛ در این همایش سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سخنانی سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح را سازمانی پویا، پیشرو و فعال در عرصه خدمات رسانی برای جامعه هدف دانست و گفت: ساتا یک سازمان دو وجهی است که تمامی فعالیت ها، اقدامات و برنامه های آن در دو بعد اجتماعی و اقتصادی تبلور می یابد تا بتواند رضایتمندی، آرامش و نیازمندی های جامعه هدف را تأمین نماید.

سردار دهقان ارتقای منزلت اجتماعی جامعه هدف را محور اصلی فعالیتهای ساتا در ابعاد اجتماعی آن دانست و گفت: ارتقای جایگاه و منزلت اجتماعی بازنشستگان نیروهای مسلح با بهبود معیشت زندگی و تأمین نیازمندی های اقتصادی آنان ارتباط نزدیک و مهمی دارد.

سردار دهقان به الزامات و مقدمات لازم برای احقاق اهداف و شعار سازمان پرداخت و گفت: ساتا در مسیر فعالیت ها و اقدامات خود بایستی به سمت ارائه خدمات خرسندساز برای جامعه هدف حرکت کند. در مسیر ارائه خدمات، حجم و میزان خدمات دهی مهم نیست بلکه کسب رضایتمندی و افتخارآفرینی برای جامعه هدف، آرمان و آرزوی سازمان محسوب گردد.

وی افزود: تسهیل، روان سازی و تسریع در ارائه خدمات از ملزومات و راهکارهای مهم در اخذ رضایتمندی و افتخارآفرینی برای جامعه هدف، آرمان و آرزوی سازمان محسوب گردد.

سردار دهقان گفت: ساتا در مسیر فعالیت خود بایستی به سمتی حرکت کند که با داشتن یک پنجره واحد خدمتی، تمامی مراجعان بتوانند خدمات موردنیاز خود را در کمترین زمان و بهترین شکل دریافت کنند.

وزیر دفاع تصریح کرد: ساتا در مسیر خدمات رسانی خود باید بگونه ای باشد که هیچ گونه هزینه و باری را بر دوش جامعه هدف و مشترکین خود ایجاد نکند بلکه بر پایه مدیریت هزینه، اندیشه و ایده های تازه و نگاه هزینه منفعت، بتواند سطح رضایت را در جامعه هدف به بالاترین سطح مورد انتظار ارتقاء بخشد.

سردار دهقان در سخنان خود به موضوع چابک سازی، توانمندسازی و مدیریت انتظارات اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: نوآوری و پویایی محصول یک سازمان پیشرو است بگونه ای که این سازمان با مدیریت انتظارات و کسب توانمندی های لازم بایستی به یک سطح مطلوب تر در ارائه خدمات برسد.

وزیر دفاع با اشاره به حضور و فعالیت ساتا در بخشهای اقتصادی کشور تصریح کرد: این سازما بایستی بیانگر یک بنگاه اقتصادی تراز جمهوری اسلامی در سطح ملی و قابلیت الگوبرداری در سطح فراملی باشد. بر این اساس فضای فعالیت های اقتصادی این سازمان بایستی بر پایه یک مدیریت حرفه ای و علمی صورت پذیرد. ما در این سازمان، به دنبال برگزیدن افرادی توانمند با بهره مندی از تفکر راهبردی، مجرب و متخصص در عرصه اقتصادی هستیم تا بتواند با ایجاد ثروت برای جامعه هدف فعالیت کند.

وی تأکید کرد: صندوق بازنشستگی بایستی احیاء گردد و این امر تنها با سرمایه گذاری های اقتصادی و هدفمند صورت می گیرد تا در آینده این سازمان با کمترین وابستگی به دریافت های منابع دولتی خدمات خود را به مشترکین خود ارائه دهد.

حجت الاسلام و المسلمین گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری نیز در این همایش خدمات رسانی و توجه و عنایت ویژه به یادگاران هشت سال دفاع مقدس را بسیار ارزشمند برشمرد و تصریح کرد: اقتدار و نقش آفرینی مجموعه وزارت دفاع در عرصه های مختلف دفاعی، امنیتی و خدمات رسانی ساتا به بازنشستگان نیروهای مسلح می تواند اوج رضایت و کمال را ایجاد کند.

وی با اشاره به دوران هشت سال دفاع مقدس و رشادت ها و فداکاری های رزمندگان اسلام تصریح کرد: ما در شرایط کنونی در مقابل نسل جوان مسئول هستیم به گونه ای که بایستی همه این خاطرات و رشادت ها به نسل آینده منتقل گردید.

حجت الاسلام و المسلمین گلپایگانی گفت: رسالت انقلاب اسلامی فقط تأمین نیازمندی های مادی و دنیای مردم نیست بلکه در سایه این خدمات باید ضمن تأمین آسایش و آرامش مورد انتظار، ضامن عاقبت مردن نیز هستیم.

در ابتداي اين همايش سردار سرتيپ پاسدار حسين دقيقي مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح نيز در سخنانی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه ساتا تصریح کرد: امروزه ساتا بر اساس تفکر راهبردی و تأمین زیرساخت های لازم تلاش می کند تا ضمن ایجاد تغییرات لازم در مسیر حرکت و پویایی خود، به یک نقطه مطلوب و ارزشمند در عرصه خدمات رسانی به جامعه هدف برسد.

وی گفت: ساتا در شرایط کنونی آماده یک جهش بزرگ در عرصه های مختلف اقتصادی و اجتماعی است بر این اساس سازمان در مسیر حماسه اقتصادی و حماسه سیاسی در تلاش است تا برنامه های مختلف سازمان را در عرصه های بیمه ای، حمایتی و امدادی جامه عمل بپوشاند.

سردار دقیقی گفت: برای هر یک از سازمان های تابعه بر پایه شعار سال برنامه و اهداف معینی تعریف و تعیین کرده ایم. به گونه ای که در عرصه بازنشستگی بایستی سازمان الکترونیک، توسعه توانمندسازی و خدمات خرسندساز تحقق یابد. در بخش خدمات درمانی شعار نظام سلامت الکترونیک و مدیریت بهینه منابع تعریف شده در بخش بیمه، تحقق و توسعه بیمه های نوین و مشارکت در سرمایه گذاری و در بخش شستان جهش در سرمایه گذاری و مدیریت منابع تعیین و تبیین شده است.

وی افزود: بر اساس مأموریت های محوله، تعیین اهداف و استراتژی های لازم، زیرساخت های مورد انتظار در مجموعه ساتا تعریف و تعیین شده و تلاش می شود تا امروزه سازمان بر پایه یک نظام خدمات رسانی مطلوب بر مبنای مشارکت همه جانبه و تأمین و سازماندهی خدمات، نیازهای مشترکین را برآورده سازیم.

ح.اب1529

انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط