سردار دهقان:هیچ گره فناورانه در تولید صنایع دفاعی نداریم

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در همایش فصلی مدیران ارشد وزارت دفاع گفت: در برنامه چهار ساله این وزارتخانه به آمایش صنایع دفاعی توجه جدی شده است که بر همین مبنا واحدهای اجرایی همه سازمان های صنعتی خود را از شهرها منتقل کردیم و تلاش شد به سمت قطب صنعتی و فناورانه حرکت کنیم تا از موازی کاری ها خودداری شود.
به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع؛ سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه در به روزسازی و نوسازی صنایع توفیقات خوبی داشته ایم افزود: صنایع دفاعی را به شبکه گسترده در سطح ملی تبدیل کرده و ظرفیت برخی از بخش های صنعتی را تا ده برابر افزایش داده ایم و هیچ گره فناورانه در تولید صنایع دفاعی نداریم.
سردار دهقان افزود: حل مسائل با نیروهای مسلح از دیگر برنامه های وزارت دفاع در دولت تدبیر و امید بوده است و پاسخگویی به نیروهای مسلح به علت اینکه مطالبه گری شان متناسب با تهدیدات همواره  رو به افزایش است بسیار سخت است اما با این وجود تعهداتمان را به نیروهای مسلح جواب دادیم و از برنامه جلو هستیم.
وزیر دفاع گفت: در سطح ملی هم در بحث ستاد بحران و مهار آتش سوزی ها ورود کردیم و در توافق با سازمان مدیریت، محیط زیست و وزارت جهاد کشاورزی مقرر شد شیلات، سازمان جنگل ها و محیط زیست را تجهیز کنیم که تا پایان امسال این برنامه محقق می شود .
سردار دهقان افزود: امروز قادریم در بخش ریلی، حمل و نقل عمومی، هوایی و نفت و گاز ماموریت و مسئولیت بپذیریم.
وی با اشاره به اهمیت تعامل با کشورهای مختلف جهان در حوزه دفاعی تصریح کرد:با فعال سازی دیپلماسی   دفاعی توانسته ایم گام های بلندی در این حوزه برداشته و امروز همکاری دفاعی خوبی با کشورهای مختلف جهان داریم.
وزیر دفاع با بیان اینکه وزارت دفاع با تمام توان در خدمت سیاست های دولت است از حمایت های رئیس محترم جمهور و دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در فعال سازی و مشارکت دادن ظرفیت های صنایع دفاعی در توسعه ملی و کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی ، از اقتصاد مقاومتی به عنوان الگوی برتر پیشرفت بیشتر کشور در همه سطوح یاد کرد.
ح.اب1529
انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط