سردار دهقان:موشک‌های کروز به برد 300 کیلومتر رسیده اند

وزیر دفاع گفت:امروز موشک‌های کروز ما به برد 300 کیلومتر دست یافته‌اند تا بتوانیم در تمامی حوزه‌ها در صحنه دریایی توانمند باشیم.
به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع ؛ سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حاشیه مراسم رونمایی از دستاوردهای جدید صنعت دفاعی که با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: امروز جهان در نظم خاصی به سر نمی‌برد و بازیگران سیاسی تلاش دارند تا بیشترین نفع را به خود اختصاص دهند و بیشترین سهم از آن کسانی است که قدرت برتر و نفوذ بیشتری داشته باشد.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی در طول 35 سال گذشته به جایگاه رفیعی رسیده و امروز یک قدرت تاثیر‌گذار در منطقه و جهان است به طوری که هیچ معادله قدرتی در منطقه بدون حضور ایران امکان شکل‌گیری ندارد.
وی با اشاره به بیش از 1000 محصول دفاعی صنعت دفاعی گفت: امروز 470 محصول در قالب زیرساخت‌ها و سیستم‌های کامل در نمایشگاه در معرض دید رئیس‌جمهور قرار گرفت.
دهقان به موضوع توانمندی ایران در موشک‌های زمین به زمین اشاره کرد و گفت: ما در این حوزه در رنج‌های مختلف چه سوخت جامد و چه سوخت مایع توانمندی زیادی داریم به دنبال افزایش برد، قدرت تخریب و دقت و زمان نگهداری محصولات و نیز کاهش زمان پرتاب هستیم که به جز در دقت موشک‌های برد بلند، بقیه حاصل شده است.
وی نیروهای مسلح را در حوزه دریایی توانمند توصیف کرد و افزود:ما قادریم زیردریایی‌هایی با توناژ 500 تن را از مبنا طراحی کنیم به سمت سیستم های رانش جدید می‌رویم تا نویزها کمتر شود و ماندگاری بیشتری در آب داشته باشیم.
وی در خصوص صنعت هوایی نیز با اشاره به اینکه ما به دنبال عمر‌دهی ناوگان عظیم هوایی خود هستیم، خاطرنشان کرد: در این حوزه با نیروهای مسلح همکاری نزدیک داریم و به طور مثال در هواپیماهای f4 سیستم دفاع، عمر‌دهی و سیستم‌های اویونیک را توانسته‌ایم با طراحی مفهومی گرفته شده از سامانه‌های مشابه طراحی و اجرا کنیم.
حوزه پهپاد موضوع دیگری بود که وزیر دفاع به آن اشاره کرد و افزود: در این حوزه 3 مبحث سقف پرواز، مداومت پرواز و مقابله با جنگ الکترونیک تعریف شده است که ما در دو مورد اول مشکلی نداریم و ان‌شاء الله به دنبال برطرف کردن موضوعات برطرف کردن مقابله با جنگ الکترونیک هستیم.
وی با اشاره به اقدامات وزارت دفاع در حوزه های دیگر مثل نفت و گاز و پتروشیمی و ارتباطات گفت: ما در حوزه زیرساخت‌ها کارهای خوبی کردیم و آماده همکاری بیشتری هستیم.
دهقان به موضوع دیپلماسی فعال دفاعی اشاره کرد و افزود: امروز تعداد کشورهایی که به ایران می‌آیند و یا ما به آنجا می‌رویم افزایش یافته تا بتوانیم هم در مناسبات و هم در تبادلات دفاعی با یکدیگر همکاری داشته باشیم.
برای مشاهده تصاویر این خبر به گالری عکس در صفحه اصلی مراجعه فرمائید.
ح.اب1529
انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط