سردار دهقان:در مذاکرات هسته ای خواستار تحقق قوانین و موازین شناخته شده بین المللی هستیم

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه در مذاکرات هسته ای خواستار تحقق حقوق، قوانین و موازین شناخته شده بین المللی هستیم، گفت: مذاکرات با گروه 1+5 در چارچوب تحقق حقوق ملت ایران دنبال می شود و در این روند به هیچ وجه از حقوق ملت عدول نخواهیم کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع و به نقل از خبرگزاری ایرنا؛سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پنجشنبه شب در آیین افتتاح مرحله دوم مسجد البنی (ص) شهر قشم افزود: در بحث هسته ای تیم مذاکره کننده ایران که مورد حمایت رهبر معظم انقلاب و مردم است در چارچوب سیاست های تعیین، تایید و ابلاغ شده معظم له، به دنبال تحقق حقوق ملت ایران هستند. وی تاکید کرد: به طور قطع در این عرصه حساس مذاکره ای دنبال می شود که در آن حقوق ملت ایران بدون پذیرش هرگونه تهدید و تحقیر تامین شود. سردار دهقان تصریح کرد: هرچند در این حوزه ایران به دنبال دستیابی به یک توافق است و دستیابی به این هدف به نفع همه طرف های مذاکره کننده خواهد بود، اما اینگونه نیست که حاضر باشیم در این روند خدشه ای به منافع ملی ما وارد شود.

***جنایات داعش به نیابت از آمریکا است

سردار دهقان همچنین اظهار داشت:جنایات گروهک تروریستی داعش و هرآنچه تحت عنوان گروه های تکفیری در منطقه در حال شکل گیری است به نیابت از آمریکا است. وی با اشاره به اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی همواره به دنبال ضربه زدن به اسلام هستند، افزود: متاسفانه برخی از کشورهای اسلامی نیز فریب دشمنان را خورده اند و در جهت تحقق اهداف آمریکا و رژیم اشغالگر قدس اقدام می کنند. وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه آمریکا تلاش دارد با ایجاد گروهک های تروریستی همچون داعش مسلمانان را به جان یکدیگر بیاندازد، افزود: در حقیقت داعش در ادامه جریان طالبان به راه انداخته شد تا ذهنیت مردم جهان نسبت به دین مبین اسلام مخدوش شود. وی تاکید کرد: اقدامات گروهک تروریستی داعش هیچ نسبتی با مبانی والای اسلام ندارد و داعش یک گروهک تروریستی تکفیری است.

***امام خمینی(ره) اسلام را در قالب یک نظام سیاسی زنده کرد

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به 14 خرداد سالروز رحلت جانسوز رهبر کبیر انقلاب، گفت: امام خمینی(ره) ملت ایران را از ظلم، تجاوز و بیداد، آزاد کرده و اسلام را در قالب یک مکتب فکری و نظام سیاسی، زنده کرد. سردار دهقان اضافه کرد: امروز آنچه ملت ایران تحت عنوان عزت، افتخار و بزرگی تجربه می کند ناشی از رهبری امام خمینی(ره) است، و مردم امام راحل را هدیه ای الهی می دانند که کشور را از ظلمت و زورگویی نجات داد. وی با بیان اینکه ایران اسلامی به یک الگوی جهانی برای آزادی خواهان تبدیل شده است، گفت: آثار و برکات انقلاب اسلامی را می توان در تمامی صحنه ها و عرصه ها داخلی و خارجی مشاهده کرد. سردار دهقان ادامه داد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند امام خمینی(ره) یک حقیقت همیشه زنده خواهد بود و در هر کجای جغرافیای جهانی که پا بگذاریم ایران، امام و انقلاب واژگان همپا و همراهی هستند. وی اضافه کرد: امروز دنیا از برکات انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) بهره مند است و جهان ملت ایران را به عنوان مقتدای خود برای دستیابی به عزت و سربلندی انتخاب می کند. سردار دهقان ادامه داد: راه و روشی که ملت ایران برای پیروزی انقلاب اسلامی انتخاب کرد به عنوان یک ارزش و الگو شناخته می شود و همه این توفیقات ناشی از برکات اسلام، رهبری امام راحل و پیروی همراه با بصیرت ملت ایران است. وی با اشاره به رویدادهای تاریخی کشور در خرداد، گفت: این ماه در تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس جایگاه خاص و ویژه ای دارد و شاید همه روزهای آن را بتوان ایام الله نامید. سردار دهقان ادامه داد: می توان سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر را به تعبیری نقطه اوج حضور رزمندگان اسلام در جبهه های نبرد با دشمنان، دفاع از آرمان ها و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و از طرفی نقطه پایان اشغالگری دشمنان نامید. وی با بیان اینکه آزادی خرمشهر توفیق بزرگی برای ملت ایران به شمار می رود، افزود: به همین منظور از این روز به عنوان روز ایثار و پیروزی یاد می شود و همگی وظیفه داریم که یاد و خاطره این روز را زنده نگه داریم.

***مساجد نقش بنیادی در تحولات کشور داشته اند

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مساجد از پیش از انقلاب، دوران دفاع مقدس و پس از آن نقش کلیدی و بنیادی در تحولات کشور ایفا کرده اند. وی اضافه کرد: مسجد در طول تاریخ اسلام به عنوان یک مرکز اجتماع، آگاهی بخشی، حرکت، همدلی، همراهی، مبارزه و شکل گیری بسیج شناخته شده است و باید از ظرفیت های این مرکز استفاده کرد. سردار دهقان ادامه داد: در دوران پیش از پیروزی انقلاب، مساجد محل اجتماع کسانی بود که در جهت مبارزه با نظام ظلم و ستم حرکت می کردند و در دوران دفاع مقدس مساجد به عنوان سنگر و محلی برای تجمع و عزیمت رزمندگان به جبهه ها شناخته می شد. وی اضافه کرد: پس از این دوران نیز مساجد نقش بنیادی خود را در قبال انقلاب، نظام جمهوری اسلامی و حرکت عظیم ملت ایران ایفا کرد. سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سفری یک روزه به جزیره قشم مرحله دوم مسجدالنبی(ص) بزرگترین مسجد شهر قشم را افتتاح کرده و با حضور وی عملیات اجرایی فاز سوم این مسجد شامل مجمع فرهنگی و پارکینگ آغاز شد. در پایان آیین افتتاح مسجد النبی (ص)، حجت الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهرستان قشم و تمام متولیان و مسوولانی که در احداث این مسجد همکاری و شرکت داشته اند با اهداء لوح سپاس، قدردانی شدند.

 

***مشخصات فنی مسجدمسجد النبی(ص) بزرگترین مسجد قشم است، که در بنایی به مساحت 1850 متر مربع در 3 سقف ایجاد شده است. طبقه زیر همکف مسجد النبی(ص) با مساحت 720 متر زیربنا،‌ به حسینیه اختصاص داده شده است که فعالیت های مربوط به امور فرهنگی هنری در این قسمت انجام می شود. شبستان مسجد برای اقامه نماز برادران و خواهران، شامل طبقه همکف و اول در مجموع 920 متر مربع در نظر گرفته شده است. گفتنی است این مسجد یکی از مراکز مهم شیعیان قشم است، که به عنوان مرکز تجمع اهالی این شهر جهت برگزاری نمازهای جماعت، برپایی مراسم ملی و مذهبی و انس و الفت مردم در میدان شهدای گمنام شهرستان قشم واقع شده است. ح.اب1529 انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط