سردار دهقان:جامعه برای پویا بودن و تعالی نیاز به احیای امر به معرف و نهی از منکر دارد

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر شعار اصلی قیام امام حسین (ع) بود، گفت: یک جامعه برای پویا بودن، منضبط شدن، و تعالی باید نسبت به احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر اقدام کند.
به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع ؛ سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه تحصیلات تکمیلی اظهار داشت: شما می‌توانید با همه وجود حس کنید که با همه موانعی که وجود دارد می‌توان تحقق اهداف را گام به گام پیش برد.
وی به فرهنگ حاکم بر دانشگاه و فضای متبوع آن از جمله معماری آن اشاره و اضافه کرد: فضای محیطی دانشگاه چشم‌نواز است از این رو دانشجویان بهتر درس خوانده و خود را برای توسعه و ارتقای کشور تجهیز کنند.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه در قرآن کریم، علم، تقوا و جهاد وجه تمایز انسان‌ها اعلام شده است، تصریح کرد:‌ اگر مراکز آموزشی این مولفه‌ها را عملیاتی کنند منجر به ایجاد روحیه امید می‌شود.
سردار دهقان با اشاره به اینکه باید به عنوان یک استاد و دانشجو در یک محیط آموزش عالی تلاش نمائیم تا مولفه‌های مورد نظر را تبیین کنیم تا سازندگی جامعه رونق یابد، افزود: علم تنها، دردی از کسی دوا نمی‌کند، بلکه علم با تعهد سازنده بوده و جامعه را به سمت تعالی پیش خواهد برد.
وی با تاکید بر استفاده از بار معنوی و باروری ابعاد دینی در ایام محرم اضافه کرد: رمز حیات اجتماعی انسان‌ها به این است که صلح و معروف‌ها را بشناسند و در مسیر پیشرفت جامعه آن را قوام ببخشند.
وزیر دفاع با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر شعار اصلی قیام امام حسین (ع) بود، گفت: یک جامعه برای پویا بودن، منضبط شدن، و تعالی باید نسبت به احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر اقدام کند.
سردار دهقان با اشاره به اینکه سلامت جامعه وابسته به ترویج معروف و نهی شدن از منکر است، گفت: بیان این کلمات راحت است، اما عمل به آن سخت است.
وی با اشاره به اینکه ماه محرم و صفر فرصت مناسبی برای تمرین و بارور کردن، شجاعت اجرای امر به معروف و نهی از منکر است، افزود:این فریضه در واقع بیان غیرت و امنیت دینی در فرد است.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه در عرصه اجتماعی و سیاسی نیز مشکلاتی وجود دارد، ادامه داد: به مقتضای این که ما انسان هستیم، از عقل بهره‌مند و آزادی انتخاب داریم، حتما اشتباه هم می‌کنیم و اینکه خداوند کتاب آسمانی را برای انسان‌ها فرستاده برای اتمام حجت در راستای انتخاب درست بوده است.
سردار دهقان با اشاره به اینکه حجت عقلی برای انسان همانند حجت شرعی است و ما باید به اقتضای عقل خود راه غلط را از درست تشخیص دهیم، اضافه کرد: امروزه در قالب نقد بد اخلاقی شده و حرمت‌ها شکسته می‌شود که این صحیح نیست.
وی با اشاره به اینکه دانشجو معیاری برای عدالت طلبی است، اظهار کرد: این هم اگر باشد، ما باید بر اساس شرایط ،نقدها را شناخته و به ازای آن راه‌حل‌های راهگشا را انجام دهیم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه جنبش دانشجویی در طول تاریخ یک جنبش پیش رونده بوده است، اضافه کرد: در این مسیر باید تلاش و مجاهدت زیاد نمائیم و در دوران دفاع مقدس اغلب فرماندهان دانشجویان بودند که صاحب فکر و اندیشه بوده و خلاقیت و نوآوری را به عرصه آوردند.
سردار دهقان با اشاره به اینکه جامعه دانشجویی یک جامعه موفق در 70 تا 80 سال گذشته بوده است، تصریح کرد: جامعه این نقش را از دانشجو مطالبه می‌کند.
وی با تاکید بر اهمیت موضوع علم‌آموزی گفت: کسانی که دارای علم توانایی بشر در سلطه بر طبیعت هستند، باید از آن برای علم آموزی، توسعه و فناوری استفاده کنند و ما این انتظار را از آنها داریم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه مراکز آموزشی علمی باید مشکلات جامعه را ببینند، گفت: ما نیاز داریم که هرچه بیشتر توان علمی و آموزشی خود را افزایش دهیم، تا جنبه‌های قدرت ملی را شناخته و بر اساس آن جامعه را به سمت تعالی با هزینه کمتر پیش ببریم.
سردار دهقان با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی باید سرلوحه اقدامات مسؤولان در همه امور قرار بگیرد که این اقتصاد چهار تا پنج اصل پایه‌ای دارد که قرار است محور کار باشد، افزود: این اقتصاد قرار است، دانش بنیان باشد و این مهم از طریق مراکز آموزش عالی و نیروهای متعهد به ملت تربیت شده در آن‌ها حاصل می‌شود.
وی با اشاره به اینکه ما باید به دنبال تولید ثروت برویم و پایه‌ها و بنیان‌های ثروت آفرین را ایجاد کنیم، چرا که خلق ثروت ارزش است و فقر هیچ وقت پسندیده نبوده و نیست، اظهار داشت: تنها بی‌نیاز هستی خداوند است و ما هرچه به خداوند نیازمند‌تر باشیم، غنی‌تر هستیم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه کسانی که می‌توانند مسائل عمومی جامعه را حل کنند و کسانی که می‌توانند این بار را از دوش مردم بردارند و حل کنند، در بدنه جامعه هستند افزود: در شرایطی می‌تواند این را حل کرد که بستر حضور مردم در متن فراهم شود.
سردار دهقان با اشاره به اینکه بنا نیست دولت تصدی‌ها را اضافه کرده و عرصه را بر مردم و بخش خصوصی تنگ کند، ادامه داد: اینکه اقتصاد درون‌زا باشد، یعنی ما نباید چشممان به بیرون باشد و این اقتصاد وقتی می‌گوییم درون‌گرا باشد، به این معنا است که از منابع لایتناهی خدادادی موجود در کشور برای عزت و اقتدار مردم و کشور بهره بگیریم.
وی با اشاره به اینکه برون گرا شدن نیز نباید موجب مسلط شدن دیگران بر ما شود، و در یک فضای برابر بده بستان داشته باشیم، گفت: ما باید چیزی داشته باشیم که بدهیم و چیزی به جای آن پس بگیریم.
وزیر دفاع با اشاره به اینکه ما باید داشته‌های خود را ساماندهی کرده و در فضای رقابتی حضور پیدا کنیم، گفت: لازمه آن کیفیت، خدمات، قیمت، مدیریت درست و اعمال آن توسط همین جوانان بر داشته‌ها است.
سردار دهقان با اشاره به اینکه اقتصادی که در جامعه اسلامی باید ایجاد شود، اقتصاد سوسیالیستی نیست و اقتصاد ما نمی‌تواند مدل اقتصادی وارداتی باشد و باید مدل اقتصادی خاص جامعه دینی خود را داشته باشیم تا بتوان جامعه ما را در وضعیت بهتر قرار دارد، گفت: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اعلامی توسط مقام معظم رهبری منظومه‌ای است که مدل اقتصادی توسعه‌ای کشور را محقق می‌کند.
ح.اب1529
انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط