سردار دهقان:تمايل آمريکا و غربي ها براي مذاکره جز عزت و اقتدار ملت ايران ترجمه ديگري ندارد

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح گفت: تمايل آمريکا وکشورهاي غربي براي مذاکره با رئيس جمهور ايران جز قدرت، عزت و اقتدار ملت ايران ترجمه ديگري ندارد.

به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع ؛سردار حسين دهقان که در مشهد حضور يافته بود با اشاره به سفر هفته گذشته رئيس جمهور به نيويورک و حضور در شصت و هشتمین مجمع عمومي سازمان ملل متحد که بازتاب گسترده اي در رسانه هاي داخلي و خارجي داشت گفت: امروز ملت ما در وضعيتي قرار دارد که رئيس جمهور آمريکا به دنبال برقراري ارتباط با رئيس جمهور کشور ما، براي شنيدن صداي ملت ايران است و اين افتخار بزرگي براي ملت ماست.

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح با اشاره به رويدادهاي هفته گذشته در نيويورک که به تماس تلفني روساي جمهور ايران و آمريکا منتهي شد افزود: امروز ممکن است نسبت به آن چه که در هفته گذشته رخ داد ديدگاه هاي متفاوتي وجود داشته باشد اما از ديدگاهي ديگر، اين که امروز رئيس جمهور آمريکا براي شنيدن صداي ملت ايران به دنبال برقراري ارتباط با دکتر روحاني است و سران کشورهاي غربي و اروپايي براي ملاقات با رئيس جمهور ما صف مي کشند، جز قدرت، اقتدار و عزت ملت ما ترجمه اي ديگري ندارد.

سردار دهقان به اين نکته نيز اشاره کرد که ان شاءا... ملت ايران اين مسير عزت و افتخار را طي خواهد کرد و به پيش خواهد برد.

اقتدارمان به برکت خون شهدا به دست آمده است

 

سردار دهقان با اشاره به اين که هم اکنون ايران اسلامي به عنوان قدرت برتر منطقه و قدرت تاثيرگذار جهان شناخته مي شود گفت: ما اين عزت و اقتدار را به برکت خون شهدا و ايستادگي رزمندگان مان به دست آورده ايم و با حفظ همان روحيه توانسته ايم به قدرتي تاثيرگذار در جهان تبديل شويم.

وي افزود: قدرت جهاني ايران به گونه اي است که رهبر گران قدر انقلاب اسلامي ايران به پشتوانه ملتي استوار که ايستادگي را در مکتب امام خميني (ره) آموخته است، مي توانند با اتکا به مباني ديني و آموزه هاي اسلامي راهبري فکري و ترسيم آينده بشري را به معناي واقعي کلمه در صحنه جهاني به نمايش بگذارند و اين اقتدار و عزت براي ملت ما افتخار بزرگي است.

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح تصريح کرد: امروز ملت ما در اوج اقتدار و عزت قرار دارد و در طول سال هاي بعد از انقلاب اسلامي براي اولين بار در چنين موقعيتي قرار گرفته است.

سردار دهقان با اشاره به جايگاه کنوني ايران اسلامي افزود: ملت ما امروز به جايگاهي دست يافته است که به عنوان يگانه مجموعه سياسي مقاوم در مقابل همه آن چه در عرصه جهاني و منطقه اي به معناي اهداف نظام سلطه و در راس آن استکبار مطرح است، شناخته مي شود و بر اساس اين اقتدار و عزت به آن چه مي خواهد دست مي يابد و يا مانع از تحقق اهداف نظام سلطه مي شود.

نيروهاي مسلح همواره در مسير توسعه قدرت دفاعي گام برداشته اند

سردار دهقان، نيروهاي مسلح قدرتمند کشور را نعمتي الهي براي پاسداري از ايران اسلامي دانست و گفت: به رغم تمام محدوديت هايي که در طول سال هاي گذشته وجود داشته، نيروهاي مسلح همواره در مسير توسعه قدرت دفاعي و استفاده از فناوري هاي نوين گام برداشته اند.

وي افزود: نگاه ما در استفاده از فناوري هاي نوين، نگاهي راهبردي است به اين معنا که بتوانيم با کمترين هزينه و در کوتاه ترين زمان، بالاترين سطح دفاعي را در اختيار داشته باشيم و نسل امروز ما توانايي تحقق بخشي اين هدف را دارد.

وي تجربه هاي به دست آمده در طول 8 سال دفاع مقدس را تجربه اي ارزشمند براي نيروهاي مسلح برشمرد و گفت: در سال هاي دفاع مقدس، روحيه مقاومت و ايستادگي مردم ايران و توکل به پروردگار سبب شد تا با رهبري امام خميني (ره) بزرگ ترين حماسه تاريخ رقم بخورد که همچنان از آن به عنوان يک سند افتخار براي ملت ايران ياد مي شود.

ح.اب1529

انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط