سردار دهقان:اقتصاد مقاومتي محور برنامه هاي دولت در پاسخ به شرايط اقتصادي است

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح گفت: اقتصاد مقاومتي محور تمامي برنامه ريزي هاي دولت يازدهم و پاسخي به شرايط اقتصادي موجود در کشور است.
به گزارش اداره کل تبليغات دفاعي وزارت دفاع؛، سردار سرتيپ پاسدار دکتر حسين دهقان وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح روز شنبه در همايش تجليل از خادمان وعوامل اجرايي راهيان نور دانش آموزي چهارمحال و بختياري تاکيد کرد: رونق در بهره وري ملي و نقش آفريني در عرصه هاي جهاني از مهمترين اهداف کشور در افق 1404 است.
وزير دفاع با بيان اينکه براي دستيابي به اين اهداف تلاش همگان و بسيج امکانات موجود را مي طلبد تصريح کرد: جوانان کشور بايد خود را براي خدمات رساني به مردم قوي تر کنند تا بتوانند مسئوليت هاي سنگين در آينده را بپذيرند.
وي همچنين به مشکلات اقتصادي جامعه اشاره و گفت: اکنون با رکود و بيکاري دست به گريبان هستيم که اين موضوع ريشه در گذشته دارد.
وي يادآور شد: در گذشته براي توسعه زيرساخت ها و مشارکت مردم در اقتصاد کوتاهي شده و اکنون بايد مانند زمان جنگ به منظور رفع مشکلات عزم و اراده داشته باشيم.
وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح اظهار کرد: به همين منظور با مديريت جهادي، ابتکار، خلاقيت و نوآوري توانستيم به پيروزي هاي کنوني دست يابيم.
وي گفت: وجود جوانان تحصيلکرده، علاقه مند به نظام و وفادار به ولايت از مهمترين مزيت هاي جمهوري اسلامي ايران به منظور فعال سازي استعدادهاست.
سردار دهقان به مقام نخست ايران در منابع نفت و گاز در دنيا اشاره و تاکيد کرد: نظام سلطه حتي با شکستن قيمت نفت و کاهش درآمدهاي ايران نتوانست ما را زمين گير کند.
وي افزود: بايد با بهره مندي از قابليت هاي موجود کشور و نگاه متفاوت به عرصه هاي مختلف زمينه تامين نسل هاي آينده در ايران اسلامي فراهم شود.
وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح تصريح کرد:بهره گيري از فرمول هاي شکست خورده قديمي براي رسيدن به روش هاي موفق جديد بايد در دستور کار قرار گيرد.
وي يادآور شد: حرکت در مسير مردمي بودن، داشتن عدالت پايه، دانش بنيان بودن، درون زايي و برون گرايي از مهمترين ويژگي هاي اقتصادي مقاومتي به شمار مي رود.
سردار دهقان اظهار داشت: دولت به تنهايي نمي تواند تغيير بنيادين در بخش هاي مختلف ايجاد کند اما استفاده از توان مردم و مشارکت آنان نقش موثري در اين راستا دارد.
وي همچنين گفت: تسليم در نظام جمهوري اسلامي ايران جايگاهي ندارد، از اين رو سلطه جهاني مي خواهد که جمهوري اسلامي عليه آنان اقدامي نکنند تا بتوانند هر کاري مي خواهند، انجام دهند.
وي افزود: تلاش براي به حاشيه بردن اسرائيل به عنوان دشمن اسلام و عامل ايجاد تقابل بين شيعه و سني از مهمترين اقداماتي است که نظام سلطه در دستور کار خود قرار داده است.
سردار دهقان تصريح کرد: اقدام هاي سلطه جهاني در يمن، عراق، سوريه و لبنان تعبيري از همين نگاه است.
وي يادآور شد: نظام جمهوري اسلامي ايران هرگونه سازش و تسليمي در برابر دشمنان و سلطه گران را نمي پذيرد.
وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح اظهار کرد: درسي که جهانيان از انقلاب اسلامي گرفتند، همان ايستادگي در برابر تجاوز، بدخواهي، زورگويي و قدرت طلبي است.
وي گفت: اتحاد، انسجام جهاد، معنويت، اتکال به خدا، پیروی از رهبري و حرکت حول محور ولايت مهمترين عوامل پيروزي ملت ايران در برابر نظام سلطه محسوب مي شود.
سردار دهقان به نزديکي ماه محرم به عنوان ماه حماسه، خون، آزادي، آزادگي و درس آموزي به بشريت اشاره و تاکيد کرد: نهضت حسيني منشاء نهضت هاي پس از آن به شمار مي رود.
وي افزود: جهاد در جبهه هاي حق عليه باطل نمادي از آرمان خواهي و عدالتخواهي ايرانيان است، به همين منظور بايد فضاي جبهه، ايثار و شهادت احيا شود.
وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح تصريح کرد: وضعيت کنوني و آينده نظام و انقلاب اسلامي به همان عوامل تشکيل دهنده دفاع مقدس نياز دارد.
وي يادآور شد: اکنون بسياري از جواناني که بايد در يمن، عراق، سوريه و لبنان کشورشان را بسازند در جنگ از بين مي روند و اين مهم خواسته نظام سلطه و رژيم صهيونسيتي است.
سردار دهقان اظهار کرد: در تمامي اين درگيري ها اسرائيل و نظام سلطه خوشحال است و تنها ملت هاي مسلمان در اين ميان دغدغه دارند.
وي گفت: جمهوري اسلامي ايران تنها کشوري است که از دسيسه هاي نظام سلطه و رژيم صهيونيستي ترسي ندارد و با تمامي توان در برابر جريان نفاق استکبار جهاني ايستاده است.
وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح تاکيد کرد: ايران اسلامي از تمامي ملت هايي که منتخب مردم شان هستند به طور جدي حمايت مي کند، اما عربستان و کشورهاي مرتجع عربي از تکفيري ها پشتيباني مي کنند.
وي با اشاره به ضرورت حفظ دستاوردهاي دفاع مقدس افزود: ايران اسلامي ايثار، جهاد، مقاومت و ايستادگي در جبهه هاي حق عليه باطل را به صحنه آورد و به پيروزي نهايي رسيد.
وي همچنين با اشاره به هفته نيروي انتظامي يادآور شد: تلاش شبانه روزي نيروي انتظامي در مرزها، درون و برون شهرها به منظور برقراري امنيت قابل ستايش و تقدير است.
در ادامه فرمانده سپاه حضرت قمر بني هاشم (ع) چهارمحال و بختياري نيز گفت: قدرت نظامي جمهوري اسلامي ايران امروزه به رخ جهانيان کشيده مي شود.
سردار رضا محمدسليماني اظهار کرد: اين مهم نشان از اقتدار ايرانيان، مسلمانان دنيا و آزادگان جهان دارد.
در اين همايش از 160 نفر از خادمان وعوامل اجرايي راهيان نور دانش آموزي چهارمحال و بختياري تجليل شد.
ح.اب1529
انتهاي پيام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط