سردار دهقان:اظهارات ترزا می نشان از ناپختگی و تازه کاری اوست

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهارات اخیر نخست وزیر انگلیس را ناشی از ناپختگی و تازه کار بودن وی دانست و گفت: یک سیاستمدار،خیلی اندیشمندتر و عاقلانه تر بحث می کند تا کسی که به این صراحت و برهنگی بعضی مواضع را اعلام می نماید.
به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع؛سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ؛عصر امروز در حاشیه کنفرانس امنیتی تهران که در محل سالن اجلاس سران برگزار شد، افزود: به نظر من آنچه ترزا می در جلساتی که با شورای همکاری خلیج فارس داشت، عنوان کرد بیانگر چند چیز است. معنای اول آن ناپختگی و تازه کاری وی است.
وی ادامه داد: دوم بحث خلایی که انگلیسی ها امروز احساس می کنند. بعد از انتخاباتی که در آمریکا برگزار شد و نگرانی هایی که کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس نسبت به آینده خودشان دارند؛ احساس انگلیسی ها آن است که می توانند به منطقه برگردند و خلا موجود را پرکنند.
وزیر دفاع اضافه کرد: به هر حال با طرح مساله ایران هراسی بازار فروش تسلیحات را هم فراهم می کنند و به طور طبیعی برای این که بازار اسلحه را هم ایجاد کنند, دست به بیاناتی می زنند که این بیانات ناسنجیده است و فکر می کنند آنهایی که در معرض این نوع اظهارات قرار می گیرند به سادگی ریشه های این اظهارات را می فهمند.
سردار دهقان یادآور شد: نکته سوم این که انگلستان فکر می کند در یک عصر و دوره جدیدی قرار گرفته که می تواند احیاگر همان بریتانیای قبل باشد و حضور خود را در جاهای مختلف دنیا عملی کند.
وی با بیان اینکه انگلیس با زدن پایگاه نظامی در بحرین یا جاهای مختلف در نظر دارد تاحضور نظامی خود را برای تامین اهداف و منافع ملی خود نه منطقه عملیاتی کند اظهارداشت:جمهوری اسلامی ایران این حرف ها و اقدامات را به حساب نمی آورد.
سردار دهقان همچنین درباره نقش کنفرانس هایی همچون کنفرانس امنیتی تهران و ابزارهایی که می تواند در برقراری نظم و ثبات امنیت هر منطقه نقش ایفا کند، گفت:اگر همه ملت ها تعین کننده سرنوشت خود باشند، امنیت داخلی برقرار می شود و اگر امنیت داخلی باشد، عملا ثبات هم در کشورهای منطقه خواهد بود.
وزیر دفاع اولین گام در برقراری نظم منطقه ای را تن دادن به خواست ملت ها برای تعیین سرنوشت خودشان دانست و افزود: این که اهداف کشورها در گرو حفظ اهداف و منافع سایرین باشد، اهمیت دارد. بازکردن پای کشورهای دیگر درمنطقه عملا نوعی ناامنی ایجاد می کند.
وی تاکید کرد: از نظر ما در منطقه حضور نیروهای بیگانه ناامنی ایجاد کرده و حتی جریان تکفیری هم به عنوان نائبین قدرتهای فرامنطقه ای محسوب می گردند که جنگ نیابتی را به راه انداخته اند.
سردار دهقان خاطرنشان کرد: بهترین شکل ، امنیت دسته جمعی است که کشورهای منطقه تلاش کنند با شکل دهی ائتلاف ها و سازمان های جمعی در برابر تهاجمات و اقدامات کشورهای فرامنطقه ای مقابله کنند. این تنها راهی است که می تواند موضوعیت داشته باشد.
دکتر دهقان درباره اظهارات ترامپ مبنی بر نابودی داعش گفت:ترامپ شوخی می کند.
ح.اب1529
انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط