رونمایی از باتری های نسل جدید با تکنولوژي پانچ+ گزارش تصویری

باتری های نسل جدید سنگین با فناوری پانچ ساخته متخصصان سازمان توسعه منابع انرژی  وزارت دفاع با حضور مدیر عامل سازمان توان رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع مهندس مجید هدایت در همایش هم اندیشی و  تقدیر از نمینداگان برتر سازمان توسعه منابع انرژي  با اشاره به عملکرد سازمان توان در آستانه چهلمین سالگردپیروزی  پر افتخار نظام اسلامی  اظهار داشت: مجموعه شرکت توسعه منابع انرژی (توان) بزرگترین تولید کننده انواع باتری در غرب آسیاست به گونه ای که در بحث انرژی و تولید باتری های سرب اسیدی توانسته است تمام مراحل  را پشت سر گذاشته  و مقتدرانه در این عرصه گام های جدی بردارد.
مدیرعامل سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع افزود: ما امروز به طور قطع می‌توانیم ادعا کنیم که دارای بهترین تکنولوژی باتری های سرب اسیدی هستیم به طوری که می توانیم با سایر کشورها در تنوع ،کیفیت، قیمت و سبد محصول رقابت می‌کنیم.
وی با بیان اینکه قطعا کشور ما طی سال های آینده به بزرگترین صادر کننده باتری و ذخیره سازها در منطقه تبدیل خواهد شد گفت : سازمان توان با رویکرد اقتصاد مقاومتی و تکیه بر ظرفیت های دانش بنیان بومی و به کار گیری محققان بزرگی در حوزه الکتروشیمی ، الکترونیک  در مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی بسیار مجهز و همچنین ارتباط و تعامل  تنگاتنگ با دانشگاه های کشور  توانسته است محصولی را در سطح  عالی و به قیمت قابل رقابت عرضه کند.
وی در همین راستا خاطر نشان کرد :صنایع ذخیره سازسازمان توسعه منابع انرژی( توان) مفتخر است که توانسته در این حوزه  خود را به استانداردهای بین المللی نزدیک کرده و کیفیت، استاندارد و تنوع محصولات  و حجم تولیدات چند میلیونی خود را به همراه خدمات پس از فروش در سطح شرکت های برتر دنیا عرضه کند.
مهندس هدایت در ادامه با اشاره به افزایش اشتغال و تولید در سازمان توان  تصریح کرد: ما امروز در مجموعه بسیار بزرگی از میزان تولید ، تنوع و سبد محصول کاملاً به خودکفایی رسیده ایم به طوری که بیش از 96 درصد از مواد اولیه ساخت محصول را در اختیار و ما بقی را از بخش خصوصی تأمین می کنیم .
مدیر عامل سازمان توان در ادامه با اشاره  به مشخصات باتری سنگین تولید شده با فناوری پانچ گفت: این نوع باتری ها بر اساس دانش فنی جدیدی برای باتری های سرب اسیدی طراحی و برای نخستین بار در ایران و در غرب آسیا تولید و عرضه می شود.
وی با اشاره به فناوری به کار رفته در باتری های نسل جدید با تکنولوژی پانچ گفت :فناوری تهیه صفحات سربی چند روش دارد و یکی از روش‌هایی که در چند سال گذشته وارد صحنه بین المللی شد، روش پانچ است که در  این تکنولوژی صفحات، فشردگی و افزایش بهبود مکانیکی پیدا کرده و منجر به افزایش مقاومت و طول عمر باتری می شود.
مدیرعامل سازمان توسعه منابع انرژی افزود: این نوع باتری ها از طیف باتری های سنگین محسوب می شوند که از ۱۲۰ تا ۲۰۰ (امپر) برای استفاده کامیون ها و اتوبوس ها  ساخته شده که از مقاومت و طول عمر بالایی نسبت  به سایر باتری ها برخوردا می باشند.
وی در بخش پایانی سخنان خود یادآور شد: ما سری نخست  این محصول را با برند نانو نیرو و صبا از ظرفیت های 120 تا 200 آمپر عرضه کردیم که از این پس نیز از مرحله ۹۰ به بالا عرضه می شود.
گفتنی است در پایان این همایش از نمایندگان برتر توزیع و فروش سازمان توسعه منابع انرژي در سراسر کشور تقدیر به عمل آمد.
انتهای پیام/

گزارش تصویری - رونمائی از نسل باتری های سنگین جدید با فناوری «پانچ» در سازمان توان

لینک کوتاه: 
دسته بندی: 
وزارت دفاع
توسعه منابع انرژی(توان)

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط