دستاوردهای ارزشمند صنعت دفاعی در شرایط سخت تحریم به دست آمد/صنعت دفاعی کاملا خودکفا و بومی شده است

معاون بازرسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه هیچ قدرتی در جهان توان رویارویی نظامی با ایران را ندارد گفت: دستاوردهای ارزشمند صنعت دفاعی در شرایط سخت تحریم به دست آمده است.
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ سعید شعبانیان ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه یزد با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا مبنی بر اینکه "جنگ نخواهد شد، مذاکره هم نخواهیم کرد"، اظهار داشت: آن روزی که یک سال از دوران انقلاب گذشته بود و نهالی نوپا بودیم آمریکا و همپیمانانش هیچ غلطی تنوانستند بکنند و امروز که به یک درخت تنومند 40 ساله تبدیل شدیم قطعا الان هم هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.
وی با تاکید بر اینکه توجه به توسعه صنعت دفاعی ایران لازم و ضروری است تصریح کرد: در آن زمان تمام صنعت دفاعی ما به بیگانگان وابسته بود و حتی برای اقدامات روزمره نیازمند مستشاران آمریکایی بودیم و بیش از 50 هزار مستشار در نیروهای مسلح ما حضور داشتند ولی امروز با دستاوردهای ارزشمند جمهوری اسلامی ایران، در صنعت دفاعی در بهترین شرایط به سر می‌بریم.
معاون بازرسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: امروزه تمام نیازمندی‌های نیروهای مسلح را خودمان می‌سازیم، تعمیر و بازسازی می‌کنیم.
امیر سرتیپ شعبانیان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران این روزها در قدرت دفاعی و نظامی در سطح بازدارندگی قرار دارد و اگر آمریکا به خودش اجازه نمی‌دهد کوچکترین حرفی از حمله نظامی بزند قدرت بازدارندگی ماست و می‌داند اگر یک گلوله شلیک کند 10 گلوله پاسخ می‌شنود.
وی با بیان اینکه امروزه ما در تمام عرصه‌های هوایی، دریایی، زیردریایی و زمینی تمامی نیازمندی‌های خود را می‌سازیم گفت: در بحث موشک انواع موشک‌ها تا برد 2 هزار کیلومتر را می‌سازیم و با وجودی که قابلیت افزایش برد موشک‌ها در ایران، فعلا نیازی به این کار نمی‌بینیم.
معاون بازرسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: همه دیدند زمانی که قصد انتقام خون پاک شهید حججی عزیز و گرانقدر را داشتیم، با 6 موشک نقطه زن، طومار داعش را در منطقه دیرالزور در هم پیچیدیم.
امیر سرتیپ شعبانیان گفت: خوشبختانه در طول 40 سال گذشته مردم شریف ایران با تبعیت از رهبری‌های حکیمانه امام راحل و مقام معظم رهبری و با پایداری و اتحاد مثال زدنی، از دستاوردها و آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران دفاع کردند و ایران امروز در تمامی عرصه‌های علوم و فناوری، یک کشور مقتدر و یک بازیگر تاثیرگذار در عرصه منطقه‌ای و جهانی است.
وی تصریح کرد: در این مدت از گردنه‌های سخت مانند دفاع مقدس که همزمان با 23 کشور در نبرد بودیم عبور کرده و امروز که آمریکا در انزوای کامل قرار دارد و حتی کسانی که با او تا سالیان گذشته هم پیمان بودند او را تنها گذاشته‌اند، قطعا ایران سربلند و موفق هست و می‌ماند.
معاون بازرسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه قانون جنگ پابرجا نخواهد ماند و امروز هم آمریکا را حتی اروپاییان تنها گذاشته‌اند گفت: اما امروز ما از تحریم‌های تمام عیار اقتصادی، راه‌اندازی گروهک‌های تروریستی، ترور دانشمندان هسته‌ای، فشارهای سیاسی و نظامی و گردنه‌های بسیار سخت دیگر عبور کردیم و پیچ‌های تاریخی را کنار گذاشتیم و به موفقیت دست پیدا کردیم.
شعبانیان خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های پیچ این است که در بعضی مواقع سرعت را می‌کاهد ولی بحمدالله با درایت و سیاست مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران، سرعت پیشرفتمان افزایش یافت.
وی با اشاره به توانمندی های عرصه نظامی و دفاعی وزارت دفاع گفت: هیچ کشوری در جهان جرات حمله نظامی به ایران را ندارد و همین است که آمریکا در عرصه اقتصادی و جنگ نرم به مبارزه با این کشور پرداخته است.
معاون بازرسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: امروز کشور عزیز ایران به یک جزیره با ثبات و امن در منطقه تبدیل شده و جمهوری اسلامی ایران از 40 سال قبل تاکنون با اشکال مختلف تحریم‌های یک جانبه و چند جانبه مواجه بوده و تمامی این دستاوردهای ارزشمند در حوزه‌های موشکی، هوایی، دریایی، سطحی و زیرسطحی در همین شرایط سخت تحریم به وجود آمده‌اند.
امیر سرتیپ شعبانیان خاطرنشان کرد: ما در سال‌های اول به کشورهای منطقه و بلوک شرق نیاز بسیار زیادی داشتیم و خدا را شکر که به ما کمک نکردند و ما توانستیم در سایه این تحریم‌ها و مشکلات به یکی از بزرگترین قدرت‌های جهان تبدیل شویم.
وی با تاکید بر اینکه راهبرد اقتصاد مقاومتی در صنعت دفاعی کشور و در عمل به فرامین مقام معظم رهبری در دستور کار قرار گرفته گفت: از آنجایی که ایران اسلامی از بدو پیروزی انقلاب تا به امروز مورد تهدید دشمنان قرار داشته، همیشه بر اساس آیه شریفه قرآن کریم همیشه در آمادگی کامل قرار داریم.
معاون بازرسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: موقعیت ایران اسلامی به نحوی است که نمی‌تواند در برابر تحولات منطقه‌ای و جهانی ساکت بماند چرا که اگر ایران ساکت بماند آنها ما را همانگونه که می‌خواهند هدایت می‌کنند چنانچه که داعش و دیگر تروریست‌ها با هدف ضربه زدن به ایران اسلامی تشکیل شده‌اند.
شعبانیان با اشاره به اعتراف کشورهای مستکبر جهان به هزینه صدها میلیارد دلاری برای گروه‌های ترویستی گفت: با وجود این همه هزینه‌ای که استکبار برای این گروهک‌های تروریستی انجام داد آنها هیچ نتیجه‌ای نگرفتند و با قدرت ایران طومار داعش به هم پیچیده شد.
وی تصریح کرد: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با رهبری‌های داهیانه مقام معظم رهبری و فرمانده معظم کل قوا و تلاش نیروهای مسلح امنیت کاملی را برای ملت ایران به ارمغان آورده است.
معاون بازرسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد: صنعت دفاعی ایران که حاصل تلاش و مجاهدت 40 ساله متخصصان و دانشمندان ایرانی با رویکرد خودکفایی است امروز به عنوان یک افتخار و دستاورد بزرگ ملت و انقلاب اسلامی ایران قابل معرفی به جهانیان است.
شعبانیان گفت: تداوم بالندگی، ارتقای ظرفیت‌های دفاعی و تقویت قدرت بازدارندگی راهبرد نیروهای مسلح است و ما به هیچ عنوان نباید از توسعه حوزه صنعت دفاعی کوتاه بیاییم.
معاون بازرسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: بهترین راه برای مقابله با عناد و دشمنی دشمنان، پیروی از مقام معظم رهبری است؛ مقام معظم رهبری به عنوان ساحل نجات است و همانطوری که موج‌های دریا وقتی به ساحل می‌رسند از بین می‌روند، پیروی از ولایت فقیه تمام امواج فعالیت‌های دشمنان را نابود می‌کند.
‌ قادریم صفر تا صد نیاز‌‌های دفاعی نیروهای مسلح ‌را تأمین کنیم‌
امیر سرتیپ سعید شعبانیان همچنین در دیدار با آیت‌الله محمد‌رضا ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه بعد از انقلاب اسلامی وضعیت صنعت دفاعی کشور تحولات شگرفی را در خود دیده است، اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت بسیار مطلوبی داریم و تمامی نیازمندی‌های حوزه دفاعی، در داخل کشور تأمین و به لطف خدا در شرایط فعلی هیچ گونه نیازی به خارج از کشور نداریم.
معاون بازرسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه ایران در گذشته برای بسیاری از موارد دفاعی و نظامی نیازمند خارج از کشور بود، افزود: امروزه به همت جوانان این مرز و بوم خدا را شاکر و سپاسگزاریم که توانایی تأمین هر‌گونه نیازهای داخلی کشور را به دستان این جوانان داریم و تنها باید به این ظرفیت توجه و تکیه داشته باشیم.
وی تصریح کرد: اگر به گذشته و زمان هشت سال جنگ تحمیلی بنگرید می‌بینید که در آن زمان هیچ کشوری حتی حاضر نبود ‌به ایران سیم خاردار بدهد چه برسد به امکانات نظامی، اما امروزه به لطف پروردگار و جوانان غیور ایرانی می‌توانیم ‌به جرات بگوییم که قادر هستیم صفر تا صد نیازمندی‌های نیروهای مسلح و رزمندگان جمهوری اسلامی را تأمین کنیم و در این زمینه هیچ وابستگی به خارج از کشور نداریم که جای بسی خوشحالی است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 5 هزار شرکت صنعتی و دانش بنیان با وزارت دفاع همکاری دارند، اضافه کرد: در این حوزه بی‌نیاز هستیم و آماده و گوش به فرمان مقام معظم رهبری هستیم که بتوانیم به نقاط مختلف کشور خدمت‌رسانی کنیم و حتی آنقدر پیشرفت داشته‌ایم که بتوانیم به کشورهای اسلامی دیگر هم ارسال کنیم.
‌‌الحمدالله ‌در صنعت دفاعی به دستاوردهای خوبی دست‌ یافته‌ایم
نماینده ولی فقیه در استان یزد نیز در این دیدار با بیان اینکه الحمدالله ‌در صنعت دفاعی به دستاوردهای خوبی دست‌ یافته‌ایم، گفت: باید از جوانان ‌به خوبی در جهت تأمین نیازهای دفاعی کشور استفاده کنیم.
آیت‌الله محمدرضا ناصری‌یزدی با بیان اینکه در بحران‌های زمان جنگ در این فکر بودیم که باید از جوانان و پتانسیل داخل به خوبی در جهت تأمین نیازهای دفاعی کشور استفاده کنیم اظهار داشت: الحمدالله از همان زمان‌ها کارها پیگیری شد و امروزه هم به نتیجه مناسبی در زمینه صنایع دفاعی کشور دست پیدا کرده‌ایم.
نماینده ولی فقیه در استان یزد به دو خصلتی که انسان برای موفقیت نیازمند است اشاره کرد و گفت: توکل بر خدای متعال و اعتماد به نفس از جمله این موارد است که اگر انسان با نیت کامل و پاک خود بر خدا توکل کند و درک استعداد درونی سبب می‌شود که فرد به سمت موفقیت حرکت کند.
امام جمعه یزد افزود: امروزه در بعضی از صنایع و اقتصاد با مشکل روبه رو هستیم به این خاطر است که اعتماد به نفس نداشته و نتوانسته به خدا توکل کند، به سمت نابودی کشیده می‌شود.
وی ادامه داد: در صنایع نظامی، هسته‌ای و نانو این اعتماد به خدا و قدرت خدای متعال به خوبی قابل مشاهده است که موفقیت‌های چشمگیری را به وجود آورده است.
آیت الله ناصری‌یزدی فعالیت‌های دشمن را در راستای کاهش اعتماد مردم نسبت به دولت و همچنین بی‌ارزش کردن جانفشانی‌های شهدا دانست و تصریح کرد: امروزه دشمن با فشارهای اقتصادی دنبال این هستند که ارزش‌ها و خوبی‌ها از بین برود و همه‌چیز در مسائل معیشتی خلاصه شود.
نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: شما می‌توانید به وسیله فضاهای مجازی، فعالیت‌های دشمن را در کشور به آنها گوشزد کنید و به مردم بفهمانید که مسئولان دلسوزشان هستند و برای آنها خدمت می‌کنند.

 


 

دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط