در پی دستور رئیس جمهوری به وزیر دفاع؛سردار دهقان : با بهره مندی از توان فنی نیازهای دفاعی خود را بر مبنای تهدیدات برآورده می کنیم

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: با بهره مندی از توان فنی، سازمانی و زیرساخت های صنعتی ،نیازهای دفاعی خود را بر مبنای تهدیدات برآورده می کنیم .

به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع ؛سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان با بیان اینکه مخالفان برجام در آمریکا در آستانه اجرایی شدن توافق هسته ای بشدت درصدد ایجاد موانع و اعمال محدودیت ها برای عدم بهره مندی ایران از ظرفیت های برجام هستند، افزود:جمهوری اسلامی ایران بر اساس اهداف و منافع ملی، توان دفاعی خودش را تقویت می کند و در شرایط کنونی منطقه و جهان باید صلح و امنیت را در سایه قدرت تامین کرد . وی با تاکید بر تهیه ابزار کارآمد برای افزایش قدرت دفاعی و توسعه موشک های متنوع با برد ، دقت و قابلیت تحرک مناسب ، تصریح کرد : حق دفاعی جمهوری اسلامی ایران نه تنها مورد مذاکره نیست بلکه جزء خطوط قرمز می باشد و تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری به عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح همواره مبنای اقدام و عمل نیروهای مسلح خواهد بود و هیچ عاملی نمی تواند مسیر پیشرفت و ترقی جمهوری اسلامی ایران را در حوزه دفاعی محدود کند. وزیر دفاع گفت : با عنایت به ابلاغ ریاست جمهوری اسلامی ایران ضمن بازنگری در برنامه های قبلی بر سرعت و دقت فعالیت هایمان خواهیم افزود و با بهرگیری از همه توان خود ، به ملت شریف ایران اسلامی قول می دهیم که امنیت ملی و توان دفاعی را به حول و قوه الهی تضمین و افزایش دهیم . سردار دهقان خاطر نشان کرد : توان دفاعی و موشکی جمهوری اسلامی ایران هیچ گونه تهدیدی برای همسایگان نیست و تمام تلاش خود را برای بازدارندگی فعال و موثر به کار خواهیم گرفت . وزیر دفاع با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچگاه چشم طمعی به کشوری نداشته و تجاوز به هر کشور و ملتی را محکوم می کند، افزود : کشور ما ضمن احترام به حاکمیت ملی همه کشورها اجازه هرگونه طمع یا اقدامی علیه کشورمان را به هیچ قدرت و واحد سیاسی نخواهد داد . سردار دهقان تصریح کرد : ملت شریف ایران در طول این 36 سال با اقتدار ، حضور آگاهانه در همه صحنه ها ، حمایت از نظام سیاسی کشور و تقویت توان دفاعی هر نوع تهدید، برنامه و توطئه از ناحیه نظام سلطه را خنثی کرده و طرف پیروز در همه ی میدان ها ملت شریف ایران بوده است . وزیر دفاع در پایان با تاکید بر اینکه هیچ وقفه و توقفی در برنامه های دفاعی انجام نشده و بحمد الله امروز با بهره مندی از توان فنی، سازمانی و زیرساخت های صنعتی قادریم نیازهای دفاعی خود را بر مبنای تهدیدات برآورده کنیم ،گفت : در این راه نیازی به دیگران نداریم، توان و قدرت ما جز عاملی برای ثبات و امنیت منطقه نبوده و امروز جمهوری اسلامی مقتدر با همه جریان های تکفیری که به صورت نیابتی برای آمریکا در منطقه می جنگند و کشورهای اسلامی را مورد هجمه قرار داده اند ، مقابله می کند . حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران روز گذشته با صدور دستوری به وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد ، لازم است در چارچوب سیاست های دفاعی مصوب برنامه تولید انواع موشک های مورد نیاز نیروهای مسلح با سرعت و جدیت بیشتری یابد همچنین در صورت تکرار اقدامات غلط و مداخله جویانه از سوی آمریکا ، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح موظف است با استفاده از کلیه امکانات برنامه ریزی جدیدی برای گسترش توانمندی های موشکی کشور به عمل آورد . سردار دهقان نیز در همین ارتباط در گفت و گوی تلفنی با بخش خبری 21 شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد : ملت شریف و بزرگوار کشورمان مستحضرند که از آغاز مذاکرات هسته ای تنها موضوع مذاکره برنامه هسته ای بوده و جمهوری اسلامی ایران هیچگاه پیرامون موضوعات دیگر حاضر به مذاکره نشده است.

ح.اب1529

انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط