درهفته دفاع مقدس باید به دنبال رمز ورازهای موفقیت آن ایام باشیم

سردار تمیزی: دستیابی به صنعت دفاعی و ایجاد توان بازدارندگی و انسجام بین قوای مسلح، دولت و مردم از نتایج دفاع مقدس است و  در هفته دفاع مقدس باید بدنبال رمز و رازهای موفقیت آن ایام باشیم.
به گزارش روابط عمومی بنیاد تعاون وزارت دفاع، همزمان با هفته دفاع مقدس سردار علیرضا تمیزی مدیرعامل بنیاد تعاون وزارت دفاع در جمع کارکنان این مجموعه با اشاره به قیام حماسه ساز حسینی و تعزیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، برنامه های عزاداری برگزار شده در شهرک های مسکونی و بنیاد تعاون را از پرشورترین مراسم های برگزار شده در سالهای اخیر برشمرد و گفت: امیدواریم با آشنایی بیشتر از فلسفه قیام عاشورایی حضرت سیدالشهدا علیه السلام، بتوانیم ادامه دهنده راه شهیدان والا مقام باشیم.
وی همچنین با بیان اینکه آغاز جنگ تحمیلی دارای مقدماتی بوده که از سال 1359 شروع و در کتابهای مستند ذکر شده است گفت: کردستان، ترکمن صحرا و جریان خلق عرب وقتی دیدند نمی توانند کاری کنند، جنگ عراق علیه ایران و تجاوز نظامی گسترده از زمین، هوا و دریا را شروع کردند و باید از آن جریان اولیه بعنوان جنگ ماقبل از جنگ اصلی نام ببریم.
سردار تمیزی اظهار داشت: ریشه های جنگ از زمان ایران و عثمانی وجود داشته و در گذشته 18 قرارداد بین ایران و عراق و بعضاً در سازمان ملل به امضاء رسیده که آخرین آن در سال 1352 شمسی و در نهایت 1975 میلادی در الجزایر می باشد. همچنین در آن ایام جنگ سفارتخانه ها را داشتیم که در جریان آن به کنسولگری ایران در بصره حمله و دیپلمات های ایران دستگیر شدند. قبل از جنگ نیز 6 جوان عرب به سفارت ایران در لندن حمله کردند و 26 ایرانی را به گروگان گرفتند. در سال 1359 درگیری های مرزی در دهلران و حمله به پاسگاه ها اتفاق افتاد و نهایت اینکه برژینسکی مشاور امنیت ملی کارتر در خرداد همان سال اعلام کرد، اگر صدام به ایران حمله کند مورد حمایت آمریکا قرار می گیرد.
مدیرعامل بنیاد تعاون در ادامه سخنان خود با برشمردن ریشه های جنگ تحمیلی، اختلافات مرزی به ویژه قرارداد 1975 الجزایر، وجود انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (ره)، ایجاد اختلاف و آشوب در داخل کشور، ضعف حاکمیت و پاکسازی در ارتش، نوپا بودن سپاه و درگیر شدن به مسائل داخلی کشور را بعنوان ریشه های جنگ تحمیلی عنوان کرد و افزود: سوال این است که آیا جنگ تمام شده و اختلافات مرزی از بین رفته؟ آیا امریکا دست از سر ما برداشته و کشتار مردم مسلمان متوقف شده است؟ آیا مواضع ما تغییر کرده و ارزش از نگاه رهبری معظم انقلاب عوض شده است؟
سردار تمیزی با تأکید بر این مطلب که  به نظر می رسد این سوال ها همچنان باقی است گفت: باید هوشیار و با بصیرت بود و البته نتایج جنگ تحمیلی به ما ثابت کرد که دشمن متوقف و روحیه مقاومت در ملت تقویت شد و کارایی نظام اسلامی نیز به اثبات رسید. همچنین باور به پیروزی در جنگ و اندیشه دفاع یعنی مردمی کردن دفاع در مردم حاصل شد.
وی دستیابی به صنعت دفاعی و ایجاد توان بازدارندگی و انسجام بین قوای مسلح، دولت و مردم را از دیگر نتایج دفاع مقدس برشمرد و افزود: در هفته دفاع مقدس باید بدنبال رمز و رازهای موفقیت آن ایام باشیم.
سردار تمیزی با  اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه "جنگ نخواهیم داشت"؛ اذعان کرد:  بدلیل اتحاد و انسجام در بین دولت و ملت و داشتن قوای مسلح قوی و تجهیزات ساخت کشور و مشروط به دیپلماسی قوی که داریم جنگ اتفاق نمی افتد؛ وگرنه اگر خدای نکرده این عوامل را نداشته باشیم، دچار جنگ خواهیم شد و برای حفظ قدرت بازدارندگی باید عوامل ذکر شده رامورد توجه قرار داد و اطاعت از مقام ولایت و رهبری و فرماندهی معظم کل قوا را نصب العین خود قرار دهیم.
وی درپایان اظهار امیدواری کرد با فضل الهی موفقیت بیشتر جمهوری اسلامی ایران هر روز در عرصه های داخلی و بین الملل به پیروزیهای بزرگ دستیابی پیدا نماید.

 

دسته بندی: 
بنیاد تعاون

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط