جانشین وزیر دفاع :گسترش دولت الکترونیک سهم مهمی در شفافیت و کاهش فساد اداری دارد

امیر سرتیپ حاتمی ، جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ، صبح امروز در همایش ارتقای سلامت نظام اداری  و امور قضایی وزارت دفاع  طی سخنانی اظهار داشت :  اصلاح نظام اداری و ساختار نیروی انسانی و نگاهی ویژه به گسترش دولت الکترونیک،  سهم مهمی در شفافیت و کاهش فساد اداری  ایفا می کند و شناسایی افراد شایسته ، جوان سازی ، شایسته سالاری و تشویق افراد متعهد و دلسوز از الزامات  نیروهای مسلح و وزارت دفاع محسوب می گردد.

به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع ، امیر حاتمی با بیان اینکه  وزارت دفاع در  بحث سلامت اداری سرآمد و در زمره بهترین نهادهای دولت می باشد افزود : یکی از وظایف مهم نیروهای مسلح در سال اقتصاد ، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، تولید کالایی مهم به نام امنیت است که ضمن فراهم آوردن  زمینه های اقتصاد مقاومتی  ، جزو زیر بناهای اصلی توسعه کشور نیز محسوب می شود .

جانشین وزیر دفاع  تصریح کرد : امنیت یکی از مطالبات جدی شهروندان است و عدم تحقق آن در جامعه باعث زیر سوال رفتن نظام  می شود ،  که در این راستا نیروهای مسلح باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی  و جلوگیری از پیامدهای منفی یادشده  ، زمینه های  ایجاد امنیت را  با کمترین هزینه  و بالاترین سرعت  در جامعه  به وجود آورند .

امیر  حاتمی، یکی از تهدیدات  دشمنان علیه کشورمان  را  بالا بردن هزینه در زمینه تامین امنیت  دانست و تاکید کرد : نیروهای مسلح هوشمند جمهوری اسلامی ایران  ، همواره سعی دارند تا با بهره گیری از نگاه دینی و ارزشی و دوری از هرگونه اسراف ، هزینه ها را مدیریت  و به بهترین شکل ممکن  امنیت را در جامعه گسترش دهند .

جانشین وزیر دفاع  با بیان اینکه  جلوگیری  از فساد یکی از روش های کم کردن هزینه ها ، تولید بهترین محصول و ایجاد امنیت در جامعه  است  تصریح کرد : در برنامه 4 ساله ای که سال گذشته  وزیر دفاع خدمت مقام معظم رهبری تقدیم و مورد  تصویب ایشان قرار گرفت  برای تامین امنیت دو ظرفیت مهم  نیروی انسانی و تولید  تجهیزات کم هزینه و کارآمد برای  نیروهای مسلح مورد  تاکید قرار گرفته  است که  تامین  تجهیزات جزو وظایف اصلی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح محسوب می شود  .

امیر حاتمی گفت : حرکت از عصر صنعتی به عصر دانش بنیان ، ساخت تجهیزات با کیفیت و هزینه پایین و پیروی از مدیریت شبکه محور به جای سلسله مراتبی ، سهم مهمی در اقتصادی شدن دفاع ایفا می کند که برای تحقق اهداف یاد شده جلوگیری از فساد امری مهم و ضروری تلقی می شود .

جانشین وزیر دفاع با تاکید بر اینکه یکی از الزامات کار شبکه ای شایسته سالاری و سلامت بالای اداری  است تصریح کرد : معیار شایسته سالاری در وزارت دفاع ، وجود  ویژگی هایی نظیر تدین ، کارآمدی ، شجاعت و امانت داری در افراد  می باشد و آنچه غیر از شایسته سالاری است باید کنار گذاشته شود .

امیر حاتمی تعامل با بخش خصوصی و نخبگان را از نیازهای مهم وزارت دفاع در بخش های مختلف ذکر کرد  و افزود : برنامه تحول اداری ، یک درجه بالاتر از سلامت اداری است و نیروهای مسلح به  سبب جایگاه مهم خود در عرصه  تامین امنیت در  کشور ،  باید به سلامت بیشتری از نظام اداری دست یابند  تا نقشه های شوم دشمنان را خنثی کنند.  

جانشین وزیر دفاع  در پایان   با گرامیداشت  حماسه 9 دی از این روز،  به عنوان  حماسه ای بزرگ و افتخارآمیز در تاریخ کشورمان یاد کرد و گفت : در 9 دی ماه 88 مردم شریف ایران ، با دفاع از ولایت و ارزش های انقلاب اسلامی ، تمام جسارت ها و توطئه دشمنان را با بصیرت و آگاهی ، خنثی  ساختند .

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط