توطئه استکبار جهانی در سوریه منطقه را دچار یک ناامنی طولانی می کرد/تقدیر از هماهنگی نیروهای عمل کننده در مقابله با تروریست های داعشی

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: کاری که نیروهای عمل کننده در مقابله با تروریست ها در سوریه انجام دادند اقدام ارزشمندی بود که توانست توطئه بزرگی را که علیه امنیت منطقه تدارک دیده شده بود خنثی کنند.
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی در دیدار با فرمانده ارتش روسیه در کشور سوریه با تقدیر از تلاش ها و عملکرد نیروهای مختلف در عملیات مقابله با تروریست ها در سوریه از جمله نیروهای ارتش روسیه، ارتش سوریه و نیروهای محور مقاومت و تبریک پیروزی های اخیر بر تروریست ها، آن را حاصل همکاری، هماهنگی و همدلی و پیگیری هدف مشترک انسانی دولت ها و گرو ه های مشارکت کننده در عملیات دانست.
وی با مروری بر آنچه که در سوریه در مدت اشغال توسط جریان های تروریستی تکفیری داعش گذشت، اظهار داشت: کاری که نیروهای عمل کننده در مقابله با تروریست ها در سوریه انجام دادند اقدام ارزشمندی بود که توانست توطئه بزرگی را که علیه امنیت منطقه تدارک دیده شده بود خنثی کنند.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با برشمردن اهمیت پیروزی های اخیر در سوریه تصریح کرد: نه تنها مردم کشور سوریه بلکه مردم منطقه و جهان از دستاوردهای این پیروزی ها بهره مند شده اند لذا جا دارد از تمام نیروهای عمل کننده در سوریه تقدیر و تشکر کنیم.
وی با بیان اینکه توطئه استکبار جهانی در سوریه در صورت موفقیت می توانست منطقه را برای مدت طولانی دچار یک ناامنی نهادینه شده کند، هشدار داد: باید توجه کرد که پیروزی ها هنوز در نیمه راه است و ادامه عملیات ها باید در هماهنگی کامل انجام و از دستاوردهایی که در میدان نظامی به دست آمده در سایر صحنه ها به خوبی حفاظت شود.
امیر سرتیپ حاتمی با تاکید بر اینکه باید از تجربه ای که از همکاری و هماهنگی در سوریه کسب شده به عنوان الگویی برای ایجاد صلح و ثبات در منطقه و در سایر صحنه ها بهره برداری شود، گفت: نشست آستانه از تجربیات موفق در سطح سیاسی برای حل و فصل این بحران است و بر ادامه این روند و تقویت آن تاکید داریم.
فرمانده میدانی ارتش روسیه نیز در این دیدار گزارشی از وضعیت میدانی جنگ با تروریست ها در سوریه، هماهنگی نزدیک و صمیمی بین فرماندهان نیروهای مختلف را عوامل مهم در کسب موفقیت ها دانست.
گفتنی است در این دیدار، وضعیت مناطق عملیاتی و هماهنگی نیروهای مختلف عمل کننده در صحنه مبارزه با تروریسم در سوریه شامل نیروهای ارتش سوریه، نیروهای محور مقاومت و نیروهای روسی بررسی و چگونگی هماهنگی این نیروها در مقابله موثرتر با تهدیدهای تروریستی در این صحنه و حفظ دستاوردها در مقابل توطئه های احتمالی مورد بررسی قرار گرفت.
انتهای پیام/

دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط