توسط وزير دفاع و وزير بهداشت صورت گرفت :امضاي توافق نامه سرمايه گذاري مشترك به منظور احداث، تجهيز و بهره برداري مراكز تشخيصي و درماني سرطان+گزارش تصویری

در راستاي افزايش سهم سلامت و برخورداري آحاد جامعه از خدمات فوق و به منظور ايجاد پوشش فراگير و قابل دسترس در تمامي نقاط كشور و همچنين طراحي ضرورت بهره گيري از ظرفيت هاي فني، تخصصي و مالي صاحبان سرمايه،  توافقنامه اي ميان دكتر سيد حسن هاشمي وزير بهداشت،درمان و آموزش پزشكي و سردار سرتيپ پاسدار دكتر حسين دهقان وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح به منظور سرمايه گذاري مشترك براي احداث ، تجهيز و بهره برداري مراكز تشخيصي و درماني سرطان به امضا رسيد. 

 

به گزارش اداره كل تبليغات دفاعي وزارت دفاع؛ اجراي اين توافقنامه از طريق تاسيس شركت مشترك ميان شركت آوا پزشك به نمايندگي از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و شركت هاي معرفي شده ازطرف شركت سرمايه گذاري غدير به نمايندگي از وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح انجام خواهد شد .گفتني است شهرهاي تهران، اصفهان، مشهد و ساري براي احداث مراكز فوق تعيين شده اند .

سردار سرتيپ پاسدار دكتر حسين دهقان وزير دفاع وپشتيباني نيروهاي مسلح در حاشيه امضاي اين توافقنامه طي سخناني با بيان اينكه وزارت دفاع و بهداشت با امضاي اين توافق نامه گام بلندي براي ارتقاي سطح  فناوري در حوزه هاي  بهداشت،درمان و ايجاد فضاي  خدمت رساني سطح  بالا و متفاوت از گذشته برداشته اند گفت : تمام تلاش دو وزارتخانه اين است كه با تعامل، همكاري ، نگاه مشترك و عزم و اراده اي  كه وجود دارد ، تا پايان دوره دولت يازدهم، در اين راه گام هاي اساسي را برداريم و مردم كشورمان را از سفر به كشورهاي خارجي براي درمان و دريافت خدمات پزشكي بي نياز كنيم .

وزير دفاع افزود : در سطح ملي اقداماتي شروع شده  و عنايت خاصي را وزير بهداشت به اين حوزه دارند . ما هم به دليل نگاهي  كه در سطح ملي داريم به آن معنا كه در برنامه هاي توسعه ملي آنجايي كه مي توانيم ورود كنيم ؛برنامه هايي از اين قبيل را در دستور كار خود قرار داده ايم . اين ديدگاه مشتركي را ايجاد كرد تا همكاري هاي مشتركي نيز شكل بگيرد .

دكتر سيد حسن هاشمي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي نيز طي سخناني گفت : امروز توانستیم حاصل تلاش شش ماه گذشته همكاران دو وزارتخانه را در بخش اقتصادي به نتيجه برسانيم كه انشاالله  در گام اول مراكز جامع خدمات به بيماران سرطاني در 4 استان ايجاد خواهیم کرد تا از این طریق زمینه را برای بهره برداری از آخرين تكنولوژي در  زمينه تشخيص و درمان سرطان را فراهم كنيم. 

وي افزود : در آینده ای نزدیک عمليات اجرايي را  با سرمايه گذاري مشترك شروع خواهيم كرد و طبعا تجهيزات مورد نياز را هم خواهند آورد و نيروي انساني را نيز ما تامين مي كنيم. البته 81 درصد با شركت هاي  وابسته  به وزارت دفاع و 19 درصد شركت هاي وابسته به وزارت بهداشت كه اميدوارم هستيم اين مسير را ارتقاء بخشيم.

ح.اب1529

انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط