تهديد و تحريم هدفي کاملا سياسي براي تضعيف قدرت بازدارندگي کشور است+گزارش تصویری

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح گفت: تهديد و تحريم توان موشکي، هدفي کاملا سياسي براي تضعيف قدرت بازدارندگي کشور است.
به گزارش اداره کل تبليغات دفاعي وزارت دفاع؛ امير سرتيپ ستاد امير حاتمي روز سه شنبه در همايش حقوق دفاعي که به همت ستاد کل نيروهاي مسلح، وزارت دفاع و با حضور مقامات بلند پايه کشوري، لشکري و مديران، کارشناسان حقوقي نيروهاي مسلح و دولت، مجلس شوراي اسلامي و قوه قضائيه در سالن همايش هاي امام علي (ع) وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در حال برگزاري است، اين مطلب را عنوان کرد.
وي خاطر نشان کرد: تمامي کارهاي ما در چار چوب حقوق بين الملل و جمهوري اسلامي ايران است، اما دنياي استکبار با تعابيري ساختگي به دنبال تضعيف قدرت بازدارندگي کشور ما است.
وزير دفاع ادامه داد:کارشناسان مسايل حقوقي با حساسيت بيشتري بايد دنبال راهکارهاي مناسب در چار چوب قوانين بين الملل براي مقابله با اين مسايل باشند.
امير سرتيپ حاتمي افزود: تحريم و تهديد مسايل موشکي جمهوري اسلامي ايران، تنها هدف دنياي استکبار نبوده و نيست زيرا خواست دشمنان ما، همسايگي ايران با کشورهاي در چنگال تروريست است نه با کشور هاي با ثبات، که الحمدالله امروز امنيت خوبي در عراق و سوريه بر خلاف ميل آنها حاکم و شرايط به نفع محور مقاومت تغيير کرده است.
وي تصريح کرد: در حال حاضر تلاش مي ‌شود با استفاده از تمامي ابزارهاي حقوقي اثرات تحريم‌ ها را کاهش دهيم، اقدامات ما در حوزه دفاع و امنيت در چارچوب مقررات و حقوق بين‌الملل است اما تعبير و تفسيرهاي سليقه ‌اي نظام سلطه از جمله موضوعاتي است که بايد نسبت به آن حساس بود و ما به کسي اجازه نمي‌ دهيم با استفاده از ابزارهاي حقوقي قدرت دفاعي کشورمان را تضعيف کند.
وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح با اشاره به اينکه تهديد و تحريم توان نظامي ما تنها اقدام دشمنان عليه ما نيست، تصريح کرد: اقدامات دشمن در ساير حوزه ‌ها تسري دارد که به حول و قوه الهي با ناکامي مواجه شده‌ است.
امير سرتيپ حاتمي با اشاره به اين مطلب که دشمنان تلاش بسياري کردند تا وحدت بين مردم و مسئولان را خدشه دار کنندگفت: اين اتفاق رخ نداده و مردم ما از اتحاد و انسجام بالايي برخوردار هستند و بحمدالله در سايه آن قدرت بازدارندگي نيز افزايش يافته است.
وي در ادامه يادآور شد: ما تعامل بسيار خوبي با مجلس داريم و مجلس شوراي اسلامي از امور حقوقي و امور مجلس نيروهاي مسلح رضايت دارد اما در برخي جاها به خصوص درباره طرح‌ ها و لوايح مربوط به نيروهاي مسلح نيازمند انسجام بيشتري هستيم.
امير سرتيپ حاتمي با بيان اينکه در حوزه قراردادهاي داخلي بايد تلاش کنيم تا حضور متخصصان حقوقي نيروهاي مسلح نهادينه شود خاطر نشان کرد:در موضوع قوانين استخدامي نيروهاي مسلح نيز اقدامات خوبي در دست اجراست.
وي اظهار کرد: در حوزه معاهدات بين‌المللي، بحث حقوق استفاده از تسليحات نوظهور مطرح است که در اين زمينه بايد بتوانيم حقوق خودمان را حفظ کرده و با جذب نخبگان در نيروهاي مسلح بر کيفيت نيروي انساني در اين زمينه بيفزاييم.
گفتني است آسيب شناسي و تبيين مسائل و چالش هاي حقوقي و قضايي نيروهاي مسلح، بررسي روند پيشرفت هاي حقوقي و تقنيني در امور دفاعي مرتبط با عرصه هاي داخلي و خارجي با شعار قدرت بازدارندگي با حقوق دفاعي و دفاع حقوقي از برنامه هاي اين همايش يکروزه است.
قرار است در اين همايش حقوق دفاعي، گزارش کارگروه هاي تخصصي که در اين زمينه فعال شده است با رويکرد تقويت و انسجام بخشي به امور حقوق دفاعي ارائه شود.
ح.اب1529
انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط