بهره گیری از فرمایشات مقام معظم رهبری برای قرآن آموزی در وزارت دفاع

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: این سازمان توفیق پیدا کرده با بهره گیری از فرمایشات مقام معظم رهبری، برنامه های خوبی را در حوزه قرآن و نماز در سطح وزارت دفاع اجرایی کند.
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین قندهاری با اشاره به برگزاری دومین همایش متولیان نماز و نخستین جشنواره ادبی، هنری قرآن و نماز وزارت دفاع اظهار داشت: در این برنامه برای نخستین بار سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع میزبان تمامی خادمان و دست اندرکاران امور قرآن و نماز، مسئولان عقیدتی سیاسی و.. در سطح وزارت بود.
وی با بیان اینکه در این همایش ائمه جماعات نمونه، خادمان مساجد و نمازخانه های برتر و مدیران نمونه سازمان ها تجلیل شدند، افزود: در حاشیه این همایش نمایشگاهی با عنوان دستاوردهای حوزه هنر اسلامی در زمینه های قرآن و نماز که حاصل دسترنج خانواده های کارکنان وزارت دفاع است برپا شد.
حجت الاسلام والمسلمین قندهاری با بیان اینکه نزدیک به 385 مسجد و نمازخانه در سطح وزارت دفاع داریم، تصریح کرد: امیدواریم معنویت قرآن و نماز سطح معنوی این وزارتخانه را که دفاع جانانه از حریم انقلاب اسلامی را عهده دار است افزایش دهد.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درباره ارزیابی اش از فعالیت های قرآنی این وزارتخانه اضافه کرد: قریب به 10 نفر در دوره های آموزشی قرآن چون قرائت، تحقیق و ترتیل، تجوید، مفاهیم و تفسیر قرآن و همچنین حفظ در اجزاء مختلف مشغول قرآن آموزی هستند که تاکنون 300 نفر در سطح وزارت دفاع موفق به حفظ کل قرآن شده اند.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص توصیه و تاکید بر قرآن آموزی ادامه داد: سازمان عقیدتی سیاسی توفیق پیدا کرده با بهره گیری از این فرمایشات، برنامه های خوبی را در حوزه قرآن و نماز در سطح وزارت دفاع شامل پاسخگویی به مسائل شرعی در هنگام صلاتین، قرائت قرآن در بین الصلاتین، آموزش های نکات تجویدی، قرآئت و صوت و لحن در دوره های مختلف به ویژه ماه مبارک رمضان اجرایی کند.
 

دسته بندی: 
وزارت دفاع

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط