برگزاري نخستين دوره مسابقات جايزه بزرگ پهپادها از سوي دانشگاه صنعتي مالك اشتر

نخستين دوره مسابقات جايزه بزرگ پهپادها در دو كلاس سرعت و فضاي بسته از سوي مجتمع دانشگاهي برق و الكترونيك دانشگاه صنعتي مالك اشتر وابسته به وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح و با حمايت فروشگاه اينترنتي باميلو، وزارت علوم ،تحقيقات و فناوري اطلاعات و شهرداري تهران از امروز چهارشنبه به مدت 3 روز برگزار می شود.
به گزارش اداره كل تبليغات دفاعي وزارت دفاع ؛ در اين دوره از مسابقات كه از 6 تا 8 مردادماه در مجموعه ورزشي سازمان صنايع دفاع برگزار مي شود 49 تيم از دانشگاه ها و شركت هاي خصوصي سراسر كشور در دو كلاس سرعت و فضاي بسته با هم به رقابت مي پردازند.
كلاس سرعت يك رقابت هيجاني و پرشور در حوزه پهپادها است كه به يك رقابت اتومبيل راني شباهت دارد و در آن سرعت و قدرت رزمايش پهپادها به نمايش گذاشته مي شود.
اين كلاس داراي يك مسير مشخص است و تيم ها موظفند مسير پيش بين شده را 5 دور در مرحله مقدماتي و 10 دور در مرحله نهايي طي كنند و تصاوير دريافتي خود را به كمك دوربيني كه در جلوي پهپادها نصب شده است به عينكي موسوم به FVP كه بر روي چشم فرد هدايت گر قرار دارد مخابره نمايند.
كلاس فضاي بسته اين دوره از مسابقات نيز بر هوشمند بودن پهپادها و انجام مأموريت 9 گانه تأكيد دارد و تيم ها موظفند ضمن ورود هوشمند به ساختمان ، صعود، فرود خودكار بر روي سكوي متحرك ، قدرت و دقت خود را در جابجايي اجسام در معرض نمايش داوران قرار دهند.
برگزاري نمايشگاه تخصصي از انواع پهپادها و ربات هاي پرنده با قابليت هاي مختلف از ديگر برنامه هاي اين دوره از مسابقات است.
گفتني است جمهوري اسلامي ايران با همت بلند دانشمندان و متخصصين جوان ، زبده و كارآمد خود امروز با طراحي و ساخت انواع پهپادها و ربات هاي پرنده و به كارگيري آن در تمامي زمينه ها در اين فناوري پيچيده به خودكفايي رسيده است.
ح.اب1529
انتهای پیام***

دسته بندی: 
اخبار نظامی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار مرتبط